Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Zapomeňte na umělé řasy! 6 způsobů, jak přírodní cestou docílit dlouhých řas

Všechny toužíme po dokonale dlouhých řasách, které nebudou potřebovat ani dotek řasenky. Bohužel, málokterá žena má takové štěstí, aby dlouhé řasy dostala do vínku. V takový moment se o pozornost hlásí malí pomocníci, kteří nám v cestě za vytouženými řasami pomohou.

Na první pohled by se mohlo zdát, že lidé s krátkými řasami jsou odkázáni na umělé řasy nebo náročné kosmetické zákroky. Dobrou zprávou ale je, že růst a sílu řas můžete podpořit i neinvazivními cestami, které zbytečně nezatíží oční víčka ani vaši peněženku.

Mohlo by se vám líbit

Nejčastější chyby, které děláme při nanášení řasenky

Na první pohled se zdá, že nanést řasenku je hračka. Přesto mnoho z nás bojuje s rozmazanou řasenkou nebo slepenými řasami. Co tedy můžeme udělat pro to, aby naše manipulace s řasenkou byla bezchybná?
marianne.cz

1. Vyzkoušejte olivový olej

Máte ho v kuchyni, a dost možná se v blízké době objeví také na vaší kosmetické poličce. Řeč je o přírodním olivovém oleji, který je bohatý na esenciální mastné kyseliny. Právě ty působí jako změkčovadla, a zároveň hydratují a zjemňují řasy. Pokud chcete sílu olivového oleje vyzkoušet doslova na vlastní oči, pořiďte si jednorázový kartáček na řasy, ponořte ho do oleje, a následně s jeho pomocí naneste olej na řasy.

2. Vhodné sérum na posílení řas

Kdo touží po dlouhých řasách, ten pravděpodobně už někdy přemýšlel o pořízení speciálního řasového séra. I když na trhu existuje nespočet sér na řasy, neměly byste sáhnout po prvním produktu, který v drogerii nebo parfumerii objevíte. V ideálním případě se poohlédněte po séru na řasy, v jehož složení najdete směs vitamínů, peptidů a aminokyselin, které podporují růst řas. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte sérum na řasy na denní bázi.

3. Už máte kartáček na řasy?

Už jste někdy slyšeli o kartáčku na řasy? Tento praktický pomocník má na jedné straně kovový hřebínek na řasy, zatímco na straně druhé je obdařen syntetickými štětinami na obočí. Na řasový kartáček nedá dopustit mnoho profesionálních vizážitů, podle kterých jde o jednoduchý způsob, jak prodloužit a podpořit růst řas.

Info ikona
Řasy

4. Vyberte vhodnou řasenku

Možná vás překvapí, že na trhu existuje několik řasenek, které řasy nejen prodlouží, ale také podporují jejich růst. Pokud tedy nedáte bez řasenky ani ránu (ani ráno), pak se poohlédněte po tomto speciálním typu řasenky, který je doslova 2 v 1.

5. A co omega 3 mastné kyseliny?

V rybách, lněných a chia semínkách, ve vlašských ořeších nebo řepkovém oleji. Zmíněné potraviny jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny, které jsou podle certifikovaného dermatologa Dylana Alstona „užitečné pro zdraví řas, což následně může vést k delším a hustším řasám.“ Pokud víte, že ve své stravě nepřijímáte dostatečné množství omega 3 mastných kyselin, můžete sáhnout po doplňcích stravy.

6. Zázračný ricinový olej

Už v minulosti jsme psali o tom, že ricinový olej je zlatý poklad! Zdá se ale, že nám pomáhá nejen s růstem vlasů, ale také růstem řas. Vše je dáno skutečností, že dokáže řasy hydratovat, díky čemuž rychleji a hustěji rostou. Není tedy divu, že ricinový olej je nedílnou součástí kvalitních sér na řasy.

Zdroj: bustle.com

Mohlo by se vám líbit

Řasy jako symbol luxusu i nemravnosti: Kdo měl tu čest použít první řasenku na světě?

Zajímá vás, jak se nosili upravované řasy v době Egypta nebo renesance? A kdo měl tu čest použít první řasenku na světě? Zjistěte více.
marianne.cz

Související články

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu