Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejlepší účesy jara 2023: Zeštíhlí váš obličej a omladí vás

Info ikona
Mikádo

Jaro je za dveřmi a s ním přichází i nové vlasové trendy. Vybrali jsme ty nejlichotivější, které váš obličej zeštíhlí a opticky prodlouží, zároveň vás také omladí. Zjistěte, jak vypadat trendy a chic díky módním jarním střihům.

Eva Slachová | 26. 01. 2023

Nejlepší účesy jara, které zeštíhlí váš obličej

Jaro klepe na dveře a s ním je zde nová záplava trendy účesů. V tomto článku vám poradíme ty nejlichotivější z nich, které opticky zeštíhlí váš obličej a celkově vás omladí. Začneme s prvním bodem – jaké jarní účesy protáhnou váš obličej? Letos na jaře jsou v módě sestupně sestříhané dlouhé vlasy. Tento účes je ideální pro všechny, kteří touží po tom, aby jejich obličej vypadal méně kulatě. Nosí se sestříhané vlnité i rovné vlasy, pokud chcete opticky obličej zeštíhlit, spíše zvolte druhou variantu. Výhodou tohoto účesu je i to, že sluší téměř každému. Navíc vám jej kadeřník může ještě upravit na míru dle typu vašeho obličeje. Důležitá je však jedna věc, požádejte jej, aby vlasy byly sestříhané v blízkosti lícních kostí, právě to váš obličej zúží.

Mohlo by se vám líbit

Mezi další účesy, které váš obličej dovedou na pohled učinit hubenějším a zároveň letos letí, patří vlasy sčesané na jednu stranu. Ideálně opět rovné, platí, že vlny sice omlazují, ale zase přidávají na objemu a rozšiřují obličej. Navíc je tento účes velmi jednoduchý vytvořit, stačí vlasy přežehlit, použít sponky a zalakovat. Velkým trendem jsou také různé účesy, kdy vlasy oddělíte gumičkou, klidně i na více místech. Pokud chcete obličej prodloužit, volte vysoké culíky rozdělené na části gumičkami či hladký drdol s pěšinkou uprostřed ležérně sepnutý tenkou gumičkou.

Trendy jarní účesy, které vás omladí

Kdo by nechtěl vypadat mladší? Věřte, že to jde i za pomoci správně zvoleného účesu. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Pokud toužíte po mladistvém vzhledu, určitě si vyberete některý ze svěžích jarních střihů. Vyzkoušejte například módní sestříhané vlnité mikádo v délce po bradu. Tento odlehčený hravý účes je velkým hitem tohoto jara. Majitel kadeřnického salónu Michael Van Clarke je přesvědčen, že rovným mikádům na nějakou dobu odzvonilo. Svým klientkám radí, aby tyto pro něj nudné účesy vyměnily za svěží vítr ve vlasech a francouzskou eleganci v podobě zvlněných mikád.

Mohlo by se vám líbit

Účesem, který je letos na jaře velmi v kurzu, je tzv. „Bixie“. Je to jakýsi hybrid mezi šmrncovním krátkým a velmi oblíbeným „Pixie“ střihem a nadčasovým mikádem. Bixie vám dá to nejlepší z obou – rozpustilou hravost krátkých vlasů i eleganci mikáda. Linie vlasů v tomto případě končí kousek pod úrovní uší. Ačkoliv se jedná o krátký účes, můžete si s ním vyhrát – tupírovat, vlnit, gelovat, žehlit. Mimořádně se hodí pro ženy nad 50 let, které touží omládnout za pomoci správně zvoleného střihu. Doporučuje se kombinovat jej s jenou vrstvenou ofinou, která zakryje vrásky na čele a ubere vám roky.

Svěží mladistvý vzhled vám propůjčí o další účesy. Za zmínku stojí nedbalý rozcuch v délce po ramena, který s oblibou nosí například zpěvačka Taylor Swift. Takový účes je chic a moderní zároveň. Dále můžete zkusit dlouhou hustou ofinu, která je na jaře in. Do módy se také vrací vlasy krátkého střihu vyholené na jedné straně, i takový účes působí stylově a dovede ubrat roky.

Trendy jarní účesy, které vás omladí a zeštíhlí váš obličej
Zdroj článku