Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Hezčí pleť za deset minut

Info ikona
Péče

Taky míváte po ránu při pohledu do zrcadla pocit, že je vaše pokožka povadlá a bez jasu? Stačí pouhých 10 minut a snadno napravíte škody způsobené nedostatkem spánku, stresem nebo nesprávnou péčí. Připravte si stopky, jde se na to.

Markéta Vörös | 19. 08. 2021

Svět se pomalu vrátil do normálu, konečně stojíme nohama na zemi a tiše doufáme, že zběsilá horská dráha, na které jsme se vezli víc než rok, je jednou provždy mimo provoz. Je ale na čase začít bojovat s následky. A to i s těmi kosmetickými. 

Nedávno publikovaný výzkum harvardské univerzity poukázal na to, že několikaměsíční narušení každodenní rutiny a dramatický nárůst stresu měly za následek velký nárůst nespavosti. Ta se ráno projevuje nejen na naší náladě, ale i na pleti. Tmavé kruhy pod očima, opuchlý obličej a pleť bez jiskry prozradí, že jste toho v noci moc nenaspala. 

Mohlo by se vám líbit

Nadpozemská krása aneb Přizpůsobte svou kosmetickou rutinu lunárnímu cyklu

Měsíc hraje v našem životě důležitější roli, než je na první pohled patrné. Objevte jeho zázračnou sílu a pozvěte ho do vaší kosmetické rutiny. Odměnou vám bude rozzářená a zdravá pleť.
marianne.cz

Okna do duše

Určitě to znáte – jakmile jste unavená, hned to poznáte na očích. Začnou vás štípat, červenají a bolí. Jak se nepříjemných pocitů zbavit? 

Stačí mít v lednici chladivou gelovou masku, kterou si na pouhých pár minut nasadíte a relaxujete. Pokud chcete jít ještě o level výš, dejte si ihned po probuzení (nebo rovnou v noci) do mrazáku kryo rollery, kterými pak pleť i okolí očí promasírujete. Výsledkem bude pokožka prokrvená, zdravě vypadající a bez váčků pod očima. Efekt můžete podpořit i hydrogelovými maskami a nic nepokazíte ani šetrnými kapkami do očí.

Mohlo by se vám líbit

„Našla jsem díru na trhu. Něco, co tu doposud nebylo,“ říká Kirsten Kjaer Weis, královna „clean beauty“

Mezi klientky téhle dánské vizážistky patří nejzářivější hollywoodské hvězdy. Kirsten Kjaer Weis ale stojí i za fenoménem clean beauty, funkční přírodní kosmetikou v luxusním provedení.
marianne.cz

Peelingy nové generace

Pokud potřebuje vaše pleť dodat šťávu, sáhněte po šetrném peelingu. Díky němu ji zbavíte odumřelých kožních buněk a vmžiku jí dodáte pomyslnou jiskru. Ale pozor, klasický peeling může poškodit vrchní vrstvu pokožky. Záleží na tom, z čeho jsou vyrobena exfoliační zrníčka, zda nejsou moc ostrá. Peeling se nedoporučuje proto na pleť velmi citlivou, atopickou, reaktivní nebo aknózní. 

Zajímá vás šetrnější řešení? V tom případě se nabízí exfoliace ve formě slabých ovocných kyselin, k dostání jsou třeba produkty na bázi jablek. Já osobně nedám dopustit na exfoliační tonikum, klasický peeling vezmu do ruky opravdu jenom řídka. 

Mohlo by se vám líbit

Depilační desatero aneb Jak se zbavit chloupků bez bolesti?

Taky se vám při slově depilace hrůzou naježí všechny chlupy na těle? Už nemusí! Pokud budete dodržovat naše depilační desatero, kde se např. dozvíte, co je landing strip nebo k čemu vám při zbavování se chloupků pomůže mléko, vše proběhne hladce a bez bolesti!
marianne.cz

Noční strážci

Dalším problémem je, že spousta žen si neví rady s tím, jakou noční péči vlastně používat. Některé sázejí jen na oleje nebo séra, jiné hlásají, že raději nechají  pleť po odlíčení dýchat a nepoužijí vůbec nic. A to je chyba. 

Během noci totiž dochází k regeneraci pokožky a pokud chceme, aby pokožka vypadala krásně, musíme jí dát pořádně najíst. Jak by se vám líbilo, kdybyste šly spát o hladu? Asi moc ne. A stejné je to s pletí. 

Naše doporučení? S oleji opatrně, opravdu hodně záleží na kvalitě a samozřejmě i na faktu, jaký máte typ pokožky. Oleje sice obsahují lipidy vytvářející na pokožce ochrannou vrstvu, ale neposkytnou pleti hloubkovou výživu, hydrataci, navíc ne každému z dlouhodobého hlediska vyhovují. Vsaďte raději na sérum v kombinaci s nočním krémem, nejlépe od stejné značky. Přílišné kombinování se nevyplácí. A masky na noc? Těch se nevzdávejte, jednou týdně pleti dopřejte pořádné lázně. 

Mohlo by se vám líbit

Kosmetické produkty, na které přísahá královna Alžběta II.

Jak vypadá kosmetická taštička královny Alžběty II.? Už teď vám napovíme, že hlava britské monarchie si nepotrpí na velké experimentování, naopak dává přednost léty osvědčeným produktům, které neustále používá dokola.
marianne.cz