Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Depilační desatero aneb Jak se zbavit chloupků bez bolesti?

Taky se vám při slově depilace hrůzou naježí všechny chlupy na těle? Už nemusí! Pokud budete dodržovat naše depilační desatero, kde se např. dozvíte, co je landing strip nebo k čemu vám při zbavování se chloupků pomůže mléko, vše proběhne hladce a bez bolesti!

Markéta Vörös | 6. 08. 2021

1. Bez bolesti

Pokud chodíte na odstraňování chloupků pravidelně, asi už jste se setkaly s tím, že zatímco někdy je tento úkon téměř bezbolestný, jindy se modlíte, aby už byl za vámi. Mohou za to prostaglandiny, hormony ovlivňující prokrvení a zvyšující stahy děložní svaloviny. Chcete, aby epilace nebolela? Objednejte se ideálně týden nebo dva po skončení menstruace. Naopak těsně před periodou je hladinu hormonů prostaglandinů nejvyšší a vy budete mnohem citlivější na bolest, obzvlášť plánujete-li brazilskou depilaci. 

2. Myslete na pořadí  

Plánujete více ošetření v jeden den? Objednejte se ideálně v tomto pořadí: masáž, depilace, obličej, pedikúra a manikúra. Pokud půjdete před masáží na depilaci voskem, riskujete ucpání pórů, které pak může způsobit zarostlé chloupky. A ty dokážou pořádně potrápit.

Mohlo by se vám líbit

Perfektní manikúra v deseti krocích

Precizní manikúru zvládnete udělat i z pohodlí domova. Vyzkoušejte to podle našeho manuálu!
marianne.cz

3. Landing strip, nebo Hollywood?

U brazilské depilace byste měla mít jasnou představu o tvaru a množství chloupků, které chcete vytrhat. Existuje hned několik modifikací této depilace, proto si raději zjistěte dopředu, co přesně znamená landing strip, Brazil Hollywood, Brazil special nebo triangle. Vyhnete se tak následnému nedorozumění. 

4. Bez sklenky na kuráž 

Alkohol sice odbourá stud, ale bolest nikoli. Naopak, podle posledních výzkumů je citlivost po alkoholu silnější. Důvod? Acetaldehyd vzniklý rozkladem alkoholu stimuluje specifický typ receptoru bolesti. Takže pokud pijete před zákrokem, budete citlivější na vše, co způsobuje bolest.

Mohlo by se vám líbit

5 mýtů o opalování, kterým možná věříte i vy. Jak se tedy správně chránit před sluníčkem?

V Česku nemá sluníčko dostatečnou sílu, při práci na zahrádce nám nic nehrozí a opalovací krém se hodí jen na léto. Jakým mýtům věříte vy?
marianne.cz

5. Všemocný peeling

Večer před plánovaným úkonem si udělejte peeling. Exfoliace pomůže odstranit odumřelé buňky, které mohou ucpávat vlasové folikuly, což vede k bolestivému zarůstání chloupků. Náš tip? Doporučujeme peeling s kyselinou salicylovou, který je možné používat na obličej i v citlivé oblasti bikin. Budete příjemně překvapena, jak krásně půjdou chloupky vytrhnout.

6. Když mléko léčí

Chcete se po epilaci zbavit zarudlé pokožky? Dejte na oblíbenou babskou radu a vezměte si na pomoc trochu mléka, ideálně nízkotučného. Kyselina mléčná totiž pomáhá zmírnit začervenání a zklidňuje pokožku. Mléko smíchejte v poměru půl na půl se studenou vodou a namočte do něj ručník, který pak lehce vymačkejte a položte na zarudlé místo. Nechte působit patnáct minut a po pár hodinách úkon zopakujte. 

Mohlo by se vám líbit

Jakou sluneční ochranu v létě používat, když na pleti nemáte rádi SPF?

Sluneční paprsky jsou hlavní příčinou předčasného stárnutí pleti a mohou způsobit i řadu dalších vážných problémů. Jaké SPF ale používat v případě, kdy nechcete mít na obličeji těžký bílý film nebo na aplikaci produktů s SPF jednoduše zapomínáte? Mám pro vás několik produktů, jejichž aplikace i textura vás příjemně překvapí.
marianne.cz

7. Držte se jedné metody 

Vyberte si jeden způsob odstraňování chloupků a toho se držte. Pokud si v mezičase, kdy čekáte na ošetření laserem, vytrháte chloupky voskem, je vaše následná návštěva u odborníka úplně zbytečná. Aby bylo laserové ošetření skutečně účinné, je nutné nechat kořínek chloupku přítomen.

8. Ochrana před sluncem 

Bezprostředně po epilaci, depilaci nebo laseru se vyhněte přímému slunečnímu záření. Pokožka je po zákroku velmi citlivá, tak jí raději dejte na jeden den pohov od pláže či bazénových hrátek. A jak to vidí odborník? „Laserovou epilaci je sice možno podstupovat celoročně, ale na místech vystavených UV záření a modrému světlu je lepší volit měsíce, kdy se ošetřená místa tolik nevystavují slunečním paprskům, a je vhodné se chránit krémy s minerální fotoprotekcí, aby nedošlo k nežádoucím pigmentacím,“ vysvětluje MUDr. Tereza Gabryšová z Kliniky Yes Visage. Pokud i přesto musíte vyrazit na slunce, vsaďte na vysokou ochranu.

Mohlo by se vám líbit

Nadpozemská krása aneb Přizpůsobte svou kosmetickou rutinu lunárnímu cyklu

Měsíc hraje v našem životě důležitější roli, než je na první pohled patrné. Objevte jeho zázračnou sílu a pozvěte ho do vaší kosmetické rutiny. Odměnou vám bude rozzářená a zdravá pleť.
marianne.cz

9. Uklidňující hydratace

Pokožka bude po vytrhávání chloupků citlivá, narušená a především vysušená. Dopřejte jí proto pravidelnou dávku hydratace a výživy, aby se co nejrychleji zotavila a posílila kožní bariéru. Doporučujeme vyzkoušet třeba Zklidňující olejový balzám Xémose od Uriage.  

10. Kov místo plastu

Nechce se vám utrácet za specialisty a raději se depilujete v pohodlí domova? Vsaďte na kovové žiletky, které nezahlcují naši planetu odpadem natolik, jako ty plastové. O jednorázových žiletkách ani nemluvíme. Podle serveru Huffpost bylo jen v Americe v devadesátých letech vyrobeno na dvě miliardy jednorázových žiletek ročně. Podle statistik provedených firmou Statista před dvěma lety však bylo toto číslo mnohem vyšší a šlo o více než 163 miliard jednorázových žiletek! A to jsou pouze čísla ze Spojených států. Vyměňte plast za kov – déle vydrží a vy budete mít dobrý pocit.

Související články

Krása
Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce