Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Hladké léto bez žiletky! Zbavte se chloupků na tři týdny

Zatímco v zimě nezbedné chloupky příliš neřešíme, a vystačíme si s klasickou žiletkou, v létě toužíme po dokonalé kůži bez jediného chloupku.

Žiletka, nebo depilace voskem? Na první pohled jednoduchá otázka, na pohled druhý dilema, které většina žen před dovolenou řeší. Řekněme si na rovinu, že obě možnosti s sebou přináší výhody i nevýhody. Zatímco depilace žiletkou je bezbolestná metoda, depilace voskem vám může na několik vteřin zkřivit úsměv. Pravdou ale zůstává, že oholení žiletkou přináší pouze krátkodobou úlevu od chloupků, naopak depilace voskem vás na několik týdnů ochrání před hbitými chloupky. A ruku na srdce, pokud vyrážíme na letní dovolenou, pravděpodobně nechceme zkoumat každý nový chloupek, který se objeví u linie našich bikin…

Čas depilace

Pokud jste se rozhodly, že depilace je v letních měsících ideální volbou, pak k ní přistupujte s rozmyslem. Nezapomeňte, že každá pokožka reaguje na depilaci po svém, a tak se nevyplácí, když tuto proceduru podstupujete pár hodin před odletem. „Mezi depilací a cestováním byste měly vždy ponechat alespoň osmačtyřicetihodinový rozestup,“ radí odbornice na depilaci Ejiro Okorodudu. Tento časový úsek ale neplatí pro ženy s citlivou pokožkou. „Pokud máte citlivou kůži, zarezervujte si depilaci tři dny před odjezdem na dovolenou. Díky tomu dáte vaší pokožce dostatek prostoru na to, aby se zklidnila z podráždění a byla připravena na sluneční paprsky,“ dodává Okorodudu. Mimochodem, stejné časové rozestupy platí také v případě, že se voskem depilujete v domácím prostředí.

Info ikona
Depilace

Depilace vs. slunce

Jak už bylo zmíněno, pokožka po depilaci v žádném případě netouží po slunečním záření. Naopak, bezprostředně po depilaci byste se slunci měly vyhýbat a zbytečně pokožku nevystavovat paprskům. „Kůže je po depilaci citlivá, a pokud se dostane do kontaktu se sluncem, může vás svědit nebo bolet,“ vysvětluje odbornice na depilaci Rosie Khandwala. Ani po několika hodinách po depilaci ale nezapomínejte pokožku potřít opalovacím krémem s SPF, díky kterému budete mít jistotu, že nedojde k podráždění.

Na dovolenou bez žiletky?

Máte za sebou depilaci a přemýšlíte, zda se na dovolené opravdu vyhnete používání žiletky? Dobrou zprávou je, že pokud vaše dovolená nebude trvat déle než tři týdny, pak můžete žiletku bez strachu nechat doma. „Depilace voskem i cukrem odstraňuje vlasový folikul od kořínku, což znamená, že bude trvat asi tři týdny, než nové chloupky znovu vyrostou,“ vysvětluje Khandwala. V případě, že je depilace vaší pravidelnou rutinou, můžete se těšit ještě na delší interval. „Jednou z výhod pravidelné depilace je, že váš opětovný růst bude jemnější a řidší. To znamená, že nové chloupky vyrostou až po čtyřech až šesti týdnech,“ dodává Khandwala.

Zdroj. stylist.co.uk

Mohlo by se vám líbit

Depilační desatero aneb Jak se zbavit chloupků bez bolesti?

Taky se vám při slově depilace hrůzou naježí všechny chlupy na těle? Už nemusí! Pokud budete dodržovat naše depilační desatero, kde se např. dozvíte, co je landing strip nebo k čemu vám při zbavování se chloupků pomůže mléko, vše proběhne hladce a bez bolesti!
marianne.cz

Související články

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?