Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Italský bob: Účes, který si pohrává s délkou i texturou vlasů

Info ikona
BOb

„Mně se líbí Bob, a hlavo moudrá zlob se, zlob.“ Písnička od Yvonne Přenosilové funguje i v momentě, kdy jméno Bob vyměníme za název účesu. Krátký účes zvaný bob, který je obvykle střižen v úrovni čelisti, případně těsně nad rameny, je na vrcholu popularity. A tak není divu, že se o pozornost hlásí i jeho různorodí sourozenci, například italský bob.

V jarních a letních měsících toužíme po jediném – vzdušném účesu, který s námi zvládne dlouhé dny a z formy ho nevyvede ani aprílová přeprška nebo úmorné letní teploty. Pokud už pomalu přemýšlíte nad jarním účesem, máme pro vás jeden tip. Říká si italský bob, hýří objemem a vyniká neposednými konečky. Zřejmě nikoho nepřekvapí, že své popularity dostál díky sociální síti Tik Tok, kde ho světu představilo kadeřnické duo Nick Latham a Seán Paul Nother.

Óda na italský bob

Za italským bobem nemusíme hledat žádné složitosti. Nick Latham a Seán Paul Nother popisují, že základem italského bobu je krátký sestřih zhruba po úroveň čelisti. Zapomeňte ale na přísně střižené pramínky vlasů, u italského bobu toužíme po nedokonalosti a hravých konečcích, které účesu dodají lehkost bytí. „U italského bobu je důležité, aby kadeřník lehce sestříhal přední část vlasů,“ upozorňuje kadeřnické duo ve svém videu na Tik Toku.

Samotnou třešničkou na dortu je již zmiňovaný objem. Použijte nejen kvalitní vlasový produkt na podporu objemu, ale také můžete přední vlasy sepnout do malých drdolů. „Tento trik dodá vlasům extra objem. Následně použijte fén a vyfénujte také malé drdoly,“ doplňuje kadeřník. Voilà, italský bob, za který by se nemusela stydět ani rodilá Italka, je na světě.

Není bob jako bob

Pokud vás italský bob příliš neláká, nezoufejte. Přednost můžete dát i jiným variantám tohoto velmi oblíbeného účesu. Například svou kadeřnici můžete požádat o lob, tedy delší mikádo, které sluší snad každé ženě. Odvážnější z vás, a především ty, které mají rovné vlasy, mohou podlehnout účesu jménem flob. Ostře střižené mikádo jsme si zamilovali především díky herečce Rosamund Pike nebo módní návrhářce Alexe Chung. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv střih, věřte, že nový vítr ve vlasech vám dodá sebevědomí a podtrhne vaši ženskost.

"Bob" podle známých osobností
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku