Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jdete na svatbu jako host a nevíte, jaký účes zvolit? Máme pro vás několik tipů

Když jdete na svatbu jako host, řešíte, abyste vypadala dobře, ale zároveň neukradla pozornost nevěstě. Musíte tomu podřídit šaty, ale i účes, jelikož i vlasy dokáží člověka naprosto proměnit. Máme pro vás několik letošních trendů a tipů na účesy, v nichž můžete na svatby vyrazit.

Tereza Čaladi | 21. 02. 2023

Blíží se hlavní svateb sezóna a vy budete každou chvíli řešit, jak se na tyto události upravit. To znamená nejenom vybrat vhodné šaty, ale i k nim zvolit vhodný účes. To je, stejně jak s šaty, trochu ošemetné, jelikož nechcete ukrást pozornost nevěsty, ale zároveň chcete vypadat ve velký den své kamarádky, či svého kamaráda, dobře. A co teprve když jste družička!

Existuje zde přitom několik faktorů, které při rozhodování o vašem účesu mohou hrát roli. Jednak to je téma svatby. Je v boho stylu, inspirovaná Velkým Gatsbym, nebo zkrátka decentní? Tímto způsobem se můžete opřít o svatební estetiku s koordinovaným vzhledem. Dále je rozumné vzít v úvahu počasí. Pokud je svatba venku a má být větrno, je dobré mít zafixovaný účes, který tyto podmínky zvládne. Na svatby, které se konají v horkých letních dnech, je dobré mít vlasy nahoru. A v neposlední řadě hraje velkou roli váš outfit. Pokud už máte vybrané šaty, o to lépe se vám bude vybírat účes.

Podle svatebního webu Wedding Forward je letošním trendem mezi svatebními účesy pro hosty zaručeně vysoko vyčesaný objemný vlnitý culík. Ten můžete dozdobit křišťálovými nebo perleťovými jehličkami pro extrémně zářivý vzhled. Vedle něj je letošním trendem i takzvaný „cop mořské panny“, který se plete jako klasický rybí cop. Je tu ovšem i několik dalších účesů, tyto jsou totiž specifické zejména pro dlouhé vlasy.

Mohlo by se vám líbit

Celebrity, které se vdávaly v barevných svatebních šatech

Plánujete svatbu a zběsile navštěvujete jeden svatební salon za druhým? Pokud stále nemůžete najít „ty pravé“, možná byste se měla poohlédnout po méně tradičních svatebních šatech. A věřte, že byste nebyla jediná. Už mnoho celebrit dokázalo, že svatební šaty rozhodně nemusí mít bílou barvu.
marianne.cz

Jaký účes zvolit podle typu vlasů?

Někdo má dlouhé vlasy, někdo krátké, někdo s ofinou, někdo jemné, někdo husté. A ačkoliv existuje univerzální úprava vlasů (například dozdobení vlasovými doplňky), některé účesy jsou specifické pro konkrétní typ vlasů.

  • dlouhé vlasy: S dlouhými vlasy se dá na svatbách krásně kouzlit, právě ony jsou nejlepší pro tvorbu dlouhých copů, okázalých zapletených drdolů a k tomu jsou optimální pro letošní trend, kterým je vysoko vyčesaný vlnitý culík.

  • středně dlouhé vlasy: Vlasům po ramena sluší, když si je zakudrnatíte, dáte na stranu a na té druhé straně je uhladíte. Zároveň jim sluší jemné vintage vlny doplněny honosnými sponkami, ozdobami s perlami či květy. Tyto styly lze samozřejmě použít i pro dlouhé vlasy.

  • krátké vlasy: I krátké vlasy se dají stylizovat na svatbu. Pomoci mohou i zde vhodné sponky a doplňky do vlasů.

  • jemné vlasy: U jemných vlasů lze zvolit drdol u zátylku. Přední prameny přitom můžete natočit a máte krásně elegantní a romantický účes.

  • husté vlasy: Právě u hustých vlasů lze dobře učesat letošní trend „cop mořské panny“, tedy rybího copu na stranu, který poté můžete dozdobit.

  • vlasy s ofinou: Ofinu lze natočit natočit kulmou, nebo ji vyfoukat za pomoci kulatého kartáče na vlasy. V této podobě skvěle doplní drdoly či culík.

Fotografie k tomu, jak tyto účesy vypadají, si můžete prohlédnout v naší galerii. Zároveň v ní najdete i další inspirace. Každé vlasy jsou přeci jen variabilní a jiné a nelze jednoznačně říci, který účes je pro koho určený.

V jakém účesu vyrazit na svatbu jako host
Mohlo by se vám líbit

Tajemná symbolika zásnubního prstenu. Nepodceňte výběr kamene i historii šperku

Význam zásnubního prstenu je mnohem větší, než bychom si na první pohled mohli myslet. Tento kroužek v sobě nese lásku, čas změny, očekávání, oslavu a nové začátky. Na rozdíl od jiných šperků, právě ten zásnubní ženy jen tak nesundávají. Mají k němu totiž příběh spojený s okamžiky štěstí, radosti a lásky.  
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce