Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Proměňte svou koupel v oázu relaxace

Info ikona
žena

Taky se potřebujete po dlouhém dni zklidnit a nechat odplout všechen ten stres a napětí? Tak za sebou zavřete dveře koupelny, napusťte si vanu a uvolněte se ve voňavé koupeli.

Karolína Demelová | 3. 12. 2023

S blížícími se svátky se dny zdají ještě o něco kratší, přesto je ale důležité najít si i uprostřed všeho toho shonu čas jen sama pro sebe. Tak co si večer místo dalšího dílu seriálu dopřát půlhodinku ve vaně? Slibujeme, že pak budete mnohem spokojenější a v posteli usnete jako nemluvně.

Mohlo by se vám líbit

Tlumené světlo a hudba

Ještě než se ponoříte do vany, vytvořte si v koupelně tu správnou atmosféru. Ztlumte světlo, případně ho vyměňte za plamínky svíček; pusťte si relaxační hudbu a svůj telefon přepněte do letového režimu nebo ho rovnou nechte za dveřmi koupelny, aby vás nic nerozptylovalo a nerušilo. A když přidáte pleťovou (anebo i vlasovou) masku, můžete relax ve vaně proměnit v menší domácí spa.

Voňavá relaxace ve vaně

Nechte působit vůně

Možností, co v teplé vodě rozpustit, je nespočet: koupelové bomby a pěny se postarají o krémové bublinky, mléčné a olejové přísady jsou skvělé v péči o pokožku a soli plné prospěšných minerálů zase zbaví tělo toxinů a uvolní namožené svaly. Nepodceňujte ale ani sílu vůní – koupel je totiž skvělá příležitost pro aromaterapii. Chcete zklidnit roztěkanou mysl a lépe usnout, vsaďte třeba na ověřenou levanduli nebo heřmánek, růže přinese harmonii a s únavou i prvními příznaky nachlazení zase pomůžou jehličnany, které uvolňují dýchací cesty

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku