Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Svíčky, které voní jako Vánoce

Info ikona
svíčky

Vanilkové rohlíčky, svařené víno nebo aromatické jehličí stromků – atmosféru Vánoc si můžete doma vykouzlit jedním škrtnutím sirky. Přinášíme vám výběr těch nejkrásnějších svátečních vonných svíček.

Karolína Demelová | 29. 11. 2023

Dlouhé zimní večery přímo volají po plamíncích svíček, které okamžitě zútulní domov a navodí tu správnou náladu. A protože advent klepe na dveře, přichází ideální chvíle pro svíčky z aktuálních limitovaných kolekcí, které se inspirovaly omamnou vůní vánočních stromků, cukroví a koření. Jde navíc i o perfektní dárek, se kterým rozhodně nešlápnete vedle.

Mohlo by se vám líbit

Sladké pokušení

Vánoční klasikou jsou svíčky z kategorie gurmánských vůní, které jsou plné sladké vanilky, skořice, karamelu, šťavnatých pomerančů, pikantního zázvoru, kardamomu nebo horké čokolády. Zkrátka všeho dobrého, na co se vám sbíhají sliny na vánočních trzích nebo v maminčině kuchyni, kde v troubě zlátne cukroví. Taky už cítíte ten důvěrně známý hřejivý klid a radostné očekávání?

10 tipů na vánoční svíčky

Opojné jehličí

Co by byly Vánoce bez adventních věnců, nazdobených stromečků a okrasných větviček? Aromatické tóny jehličí a pryskyřice jsou zároveň hřejivé a svěží, a v závislosti na dalších vonných složkách svíček vás přenesou buď k praskajícímu krbu, anebo doprostřed tichého zasněženého lesa. Podmanivé nóty jedlí, borovic a jalovce navíc pomůžou ztišit roztěkanou mysl a najít klid na konci dalšího hektického dne.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku