Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Obočí, které bude trendy v roce 2024: Čeká nás návrat do 40. let i větší důraz na přirozenost

Trendy se netýkají jenom módy a vlasů, ale i obočí. Díky beauty odborníkům čili takzvaným odborníkům na krásu víme, jaké obočí se bude nosit v roce 2024. Důraz je konkrétně na tři druhy, na vás už je jenom si vybrat.

Tereza Čaladi | 7. 02. 2024

Obočí je něčím, co ženy řeší již více jak sto let a za tu dobu prošlo pěknou evolucí. Od tenkého obočí malovaného tužkou ve 20. letech; přes plné obočí ve tvarů stříšky, které nosila v 50. letech Marilyn Monroe; čím hustší, tím lepší obočí v 80. letech až po naturálně vypadající, ale upravené, obočí, které je trendy v posledních letech.

V trendech předpovězených pro rok 2024 najdeme návrat do minulosti. Ale zároveň i zde je zdůrazňován především důraz na přirozenost, ostatně tak, jak to bylo v posledních letech.

Mohlo by se vám líbit

4 chyby, které ženy dělají při úpravě obočí

Říká se, že obočí je jako rám obrazu. Dokáže omladit, opticky nazvednout oči i dodat výraz. Umí ale taky pěkně vzhledu uškodit. Tady je pár tipů, co při úpravě obočí nedělat a co naopak ano.
marianne.cz

3 druhy obočí, které budou trendy v roce 2024

  • Skinny Brows – úzké obočí je zpět

Zde není myšleno obočí, které je namalované tužkou a z „původního“ obočí tam zbylo jen pár chloupků. Zde se poukazuje na obočí ze 40. let, které se vrátilo v 90. letech a teď je opět zpět. Řeč je konkrétně o úzkém, perfektně vytrhaném a vyrýsovaném obočí. Oproti tomu v předchozích letech je trochu méně výrazné a celkově přirozenější. Mělo by být úzké a dokonale zakřivené, ale nemělo by být příliš tenké nebo umělé.

Pro realizaci tohoto typu obočí se vám bude hodit kromě pinzety i krycí korektor, aby byl tvar obočí přesně podle vašich představ. Kromě toho jistě využijete i fixační vosk na obočí, který zajistí, že obočí vám vydrží takové, jaké si ho uděláte ráno, celý den.

  • Low maintenance – přirozené vyčesané obočí

V tomto trendu se obočí nosí v přirozeném tvaru. Časově náročné vytrhávání nebo stylingové rutiny jsou zde zbytečné, středem zájmu je skutečně co největší přirozenost obočí. Mottem „Low maintenance“ neboli stylu s nízkou údržbou je být minimalistický a snadný. Předpokladem trendu je tedy husté obočí, které je upravené jen velmi lehce.

Pro dosažení tohoto vzhledu se vám bude hodit kartáčkový aplikátor a gel, který se na obočí nanáší ve směru jeho růstu. Sérum na obočí vám pak poskytne dodatečnou plnost a podpoří jeho růst. Zpevňuje obočí, doplňuje jemné chloupky a prodlužuje je. Či pokud to chcete mít bez práce, doporučujeme vám využít laminaci obočí.

  • Dojde i na hustší obočí – Fluffy Brows

Podobně jako výše zmíněný trend má Fluffy Brows přirozený vzhled s krásným, plným obočím. Kontury jsou zde však o něco více zdůrazněny a tvarovány. Celkově vzhled vypadá o něco důrazněji. Styl je snadný a lichotí téměř každé tváři. Chloupky na obočí jsou vyčesané rovně nahoru a je vějířovité jako po liftingu obočí, takže vypadají krásně definovaně. To zvedne oční okolí, otevře pohled a vytvoří skvělý rám pro obličej.

K tomuto trendu může pomoci sérum, které dodá obočí potřebnou plnost. Hodit se vám bude také balzám na obočí, kterým lze obočí dokonale upravit. Pro obzvlášť nadýchaný vzhled by měly být chloupky v prvním kroku vykartáčovány balzámem a poté vyčesány úhledně nahoru. Nakonec vyrovnejte konturu a Fluffy Brows jsou hotové.

Jak na trendy obočí roku 2024?
Mohlo by se vám líbit

Vydrží celý den a nerozmaže se. Tekutá rtěnka umí zázraky a seženete ji za necelou stovku

Správná rtěnka dokáže ženě dodat sebevědomí. Ne nadarmo je považována za symbol krásy a smyslnosti. Tato mocná ženská zbraň má mnoho podob a variant. Každá z nás ovšem touží po té, co nám přinese maximální efekt s minimálním úsilím. A přesně taková existuje. Jen musíte vědět, pod jakým názvem ji hledat. Takzvané tónové barvy doslova splynou se rty a vytvoří dokonale přirozený efekt, který vydrží téměř celý den a navíc se nerozmaže.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce