Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Obočí, které bude trendy v roce 2024: Čeká nás návrat do 40. let i větší důraz na přirozenost

Info ikona
Bella Hadid

Trendy se netýkají jenom módy a vlasů, ale i obočí. Díky beauty odborníkům čili takzvaným odborníkům na krásu víme, jaké obočí se bude nosit v roce 2024. Důraz je konkrétně na tři druhy, na vás už je jenom si vybrat.

Tereza Čaladi | 7. 02. 2024

Obočí je něčím, co ženy řeší již více jak sto let a za tu dobu prošlo pěknou evolucí. Od tenkého obočí malovaného tužkou ve 20. letech; přes plné obočí ve tvarů stříšky, které nosila v 50. letech Marilyn Monroe; čím hustší, tím lepší obočí v 80. letech až po naturálně vypadající, ale upravené, obočí, které je trendy v posledních letech.

V trendech předpovězených pro rok 2024 najdeme návrat do minulosti. Ale zároveň i zde je zdůrazňován především důraz na přirozenost, ostatně tak, jak to bylo v posledních letech.

Mohlo by se vám líbit

3 druhy obočí, které budou trendy v roce 2024

  • Skinny Brows – úzké obočí je zpět

Zde není myšleno obočí, které je namalované tužkou a z „původního“ obočí tam zbylo jen pár chloupků. Zde se poukazuje na obočí ze 40. let, které se vrátilo v 90. letech a teď je opět zpět. Řeč je konkrétně o úzkém, perfektně vytrhaném a vyrýsovaném obočí. Oproti tomu v předchozích letech je trochu méně výrazné a celkově přirozenější. Mělo by být úzké a dokonale zakřivené, ale nemělo by být příliš tenké nebo umělé.

Pro realizaci tohoto typu obočí se vám bude hodit kromě pinzety i krycí korektor, aby byl tvar obočí přesně podle vašich představ. Kromě toho jistě využijete i fixační vosk na obočí, který zajistí, že obočí vám vydrží takové, jaké si ho uděláte ráno, celý den.

  • Low maintenance – přirozené vyčesané obočí

V tomto trendu se obočí nosí v přirozeném tvaru. Časově náročné vytrhávání nebo stylingové rutiny jsou zde zbytečné, středem zájmu je skutečně co největší přirozenost obočí. Mottem „Low maintenance“ neboli stylu s nízkou údržbou je být minimalistický a snadný. Předpokladem trendu je tedy husté obočí, které je upravené jen velmi lehce.

Pro dosažení tohoto vzhledu se vám bude hodit kartáčkový aplikátor a gel, který se na obočí nanáší ve směru jeho růstu. Sérum na obočí vám pak poskytne dodatečnou plnost a podpoří jeho růst. Zpevňuje obočí, doplňuje jemné chloupky a prodlužuje je. Či pokud to chcete mít bez práce, doporučujeme vám využít laminaci obočí.

  • Dojde i na hustší obočí – Fluffy Brows

Podobně jako výše zmíněný trend má Fluffy Brows přirozený vzhled s krásným, plným obočím. Kontury jsou zde však o něco více zdůrazněny a tvarovány. Celkově vzhled vypadá o něco důrazněji. Styl je snadný a lichotí téměř každé tváři. Chloupky na obočí jsou vyčesané rovně nahoru a je vějířovité jako po liftingu obočí, takže vypadají krásně definovaně. To zvedne oční okolí, otevře pohled a vytvoří skvělý rám pro obličej.

K tomuto trendu může pomoci sérum, které dodá obočí potřebnou plnost. Hodit se vám bude také balzám na obočí, kterým lze obočí dokonale upravit. Pro obzvlášť nadýchaný vzhled by měly být chloupky v prvním kroku vykartáčovány balzámem a poté vyčesány úhledně nahoru. Nakonec vyrovnejte konturu a Fluffy Brows jsou hotové.

Jak na trendy obočí roku 2024?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku