Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Výběr nejlepších bronzerů aneb Instantní slunce ve tvářích

Info ikona
bronzer

Hledáte rychlý a jednoduchý způsob, jak pokožce dodat letní barvu a zároveň lehce definovat kontury obličeje? Odpovědí je samozřejmě bronzer. Stačí si jen vybrat ten správný odstín, oblíbený finiš a texturu.

Karolína Demelová | 18. 05. 2023

Naštěstí už jsou pryč doby, kdy značky nabízely jen jeden „univerzální“ bronzový odstín, který měl teoreticky sednout všem – dnes máme k dispozici spoustu tónů od velmi světlých až po hluboce tmavé, navíc s různorodými podtóny. Zatímco někomu bude lichotit teple naoranžovělý nebo s kapkou červené, jiným sednou chladnější tóny s nádechem růžové. Obecně se vyplatí řídit se podtónem své pleti a také barvou, kterou vaše pokožka přirozeně chytá na slunci. 

Mohlo by se vám líbit

Vyberte správný finiš

Výsledek hodně ovlivní i to, jestli si vyberete matný, přirozeně saténový nebo lesklejší finiš – s matnými bronzery, obzvlášť studenějších tónů, můžete tvář i lehce vykonturovat, ty odrážející světlo pak nanášejte spíš na vršky lícních kostí a klidně jimi poprašte i hřbet nosu. Pokud si nejste jisté, můžete se vždycky spolehnout na osvědčenou metodu, kdy se bronzer nanáší do tvaru číslice 3: začnete u spánků, pak podtrhnete lícní kosti a následně přejedete i hranu spodní čelisti. Berte to ale jen jako výchozí model, který si samy přizpůsobíte vlastnímu tvaru obličeje a svým preferencím – bronzerem třeba poprašte i vršek čela nebo ho použijte místo očních stínů.

Nebojte se experimentovat

Vedle klasických pudrových bronzerů můžete vyzkoušet i ty krémové, které jsou leckdy ještě o něco jednodušší na aplikaci, navíc se lépe zapracovávají do „nahé“ pokožky – což se hodí obzvlášť v případě, že přes léto dáváte svému make-upu a pudru dovolenou. Speciálně praktické vysouvací sticky jsou navíc jako stvořené do kabelky a oceníte je i při cestování.

Bronzery aneb Instantní slunce ve tvářích
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku