Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Mezi plánováním letní dovolené a těšením se na ni je třeba také popřemýšlet o návštěvě manikérky, která vám na toto dlouho očekávané, sluncem zalité období vyzdobí nehty. Letos je trendy spoustu designů, nás ale baví nestárnoucí klasika – francouzská manikúra. Letos ovšem vypadá jinak. Zkuste ji ozvláštnit něžnými kytičkami, tenkými neonovými okraji nebo magnetickými třpytkami.

Hollywoodské počátky francouzské manikúry

Původ ikonického designu nehtů je zahalen tajemstvím. Někdo tvrdí, že se francouzská manikúra poprvé objevila ve Francii ve 20. století, jiní zase, že s ní přišel Max Factor v roce 1930, který ji vymyslel speciálně pro francouzskou módu. Nejpravděpodobnějším vynálezcem je však filmový maskér Jeff Pink, který dostal v roce 1970 za úkol vymyslet takový design, který bude natolik univerzální, že si herečky nebudou muset mezi jednotlivými scénami nehty přelakovat, aby ladily s kostýmem. Přízvisko „francouzská“ jí prý dal proto, že si ji oblíbily především Pařížanky.

Mohlo by se vám líbit

“Nonicure” nehty: Trendy manikúra, která ovládne letošní sezónu

Zdá se, že od popularity trendu dlouhých a barevných nehtů se pomalu a jistě ustupuje. Prostor letos opět dostávají jednoduché, elegantní, ale stále dokonale upravené nehtové designy, které naprosto ovládnou sezonu roku 2024. Už jste slyšeli o tzv. “nahých nehtech” neboli "nonicure"?
marianne.cz

Kytičky, neonové barvy a třpyt

Tradiční francouzská manikúra se aplikuje na kratší nehty s přirozeně oblým tvarem. Používají se při ní béžové, růžové nebo bezbarvé základní laky a bílý na ikonický oblouček. Letos však na klasiku zapomeňte. Skvělá zpráva je, že i tak zůstává tato manikúra ideální pro milovníky minimalismu a vyznavače čistého a jednoduchého vzhledu nehtů, protože vylepšený design na tomto faktoru nic nemění. Existuje spousta možností, jak francouzskou manikúru ozvláštnit a udělat ji zajímavou. Toto léto se ponese především v duchu kytiček, neonových barev a třpytivých obloučků

 

Jak na manikúru se sušenými květy

Tento design je naprosto dokonalým spojením klasické francouzské manikúry a na jaro a léto tradičního květinové vzoru, což vytváří svěží novinku. Pardon, Mirando Priestly, ale v tomto případě jsou květy na jaro skutečně dechberoucí. S trochou šikovnosti si vše zvládnete vytvořit doma, pokud jste zvyklá dělat si nehty sama. Naneste neutrální základní odstín a poté vytvořte oblouček v mléčně bílém tónu. Než lak zaschne, umístěte pinzetou do bílého prostoru sušená drobná kvítka. Až lak zaschne, přetřete květinovou část ještě jednou mléčně vrstvou a pak už jen klasicky naneste vrchní nátěr.

Jak na manikúru s mikro neonovým proužkem

Už několikáté léto v řadě se mikro francouzská manikúra drží na předních příčkách nejoblíbenějších nehtových designů. Letos tomu dá šmrnc zářivý neon. Je to perfektní volba pro ty, kteří mají rádi přirozeně vypadající nehty s barevným detailem. Začněte s nude odstínem v tónu své pokožky, kterým natřete celou délku nehtu. Pak drobným štětečkem nalakujte neonovou barvou konec nehtu, a to pomalým a plynulým tahem. Vše zafixujte vrchním nátěrem.

Jak na manikúru se třpytivými obloučky

Když se vaše nehty zatřpytí ve slunečním svitu, jistě oslníte nejednoho kolemjdoucího. Tím, že třpyt bude jen na špičkách nehtů, se lesk pouze mihne jako víla mezi stromy. Vyberte si jakoukoliv barvu metalického laku, ovšem nejlépe budou vypadat neutrální tóny jako hnědá, zlatá nebo starorůžová. Úplně nejlepší volbou je však speciální magnetický lak, kterým dodáte přiložením magnetu k nehtu zajímavý efekt. Začněte opět základním odstínem v barvě své pleti a poté vytvořte širší oblouček typický pro francouzskou manikúru.

Tyto tři tipy berte jako inspiraci, od které se může odpíchnout vaše fantazie, protože v té se meze rozhodně nekladou. Existuje spoustu různých způsobů, jak klasickou francouzskou manikúru odlišit a vylepšit. V galerii najdete spoustu dalších designů, které vám mohou skvěle posloužit jako studnice inspirace pro vytvoření vašeho vlastního originálního designu francouzské manikúry.

Prohlédněte si galerii, kde najdete spoustu inspirace pro úpravu klasické francouzské manikúry.
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem