Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Oční okolí: Místo, na kterém se projevují první známky stárnutí

Krémy na vrásky „zkrášlují“ naši kosmetickou poličku klidně už od pětadvacátých narozenin. Zato krém na oční okolí v drogeriích či parfumeriích častokrát opomíjíme. Přitom kůže kolem očí je velmi tenká a s přibývajícím věkem se ztenčuje a ztenčuje. I proto patří oční okolí k prvním místům, kde se projevují rané známky stárnutí.

Říká se, že oči jsou zrcadlem duše. Pravdou ale zůstává, že oči jsou také zrcadlem našeho stárnutí. „Vděčíme“ za to tenké kůži okolo očí, na které můžeme spatřit první známky stárnutí. I proto se vyplatí, když od raného věku nebudeme oční okolí opomíjet a naopak mu dopřejeme prvotřídní péči. Ptáte se, jak na to?

Mohlo by se vám líbit

Jak pečovat o svou pleť, když je vám 30+

Zatímco ve dvaceti si vaše pleť nevšimla ani toho, že jste usnula s make-upem, po třicítce už vám neodpustí ani drobné přešlápnutí. I proto se vyplatí, když nezanedbáte svou kosmetickou rutinu a naopak budete pleť rozmazlovat jako nikdy předtím.
marianne.cz

1. Zlomyslné slunce

V těchto dnech sice nastavujeme tvář ke slunci a chytáme alespoň první sluneční paprsky, avšak pro naše oči není slunce to pravé ořechové. Vše je způsobeno tím, že nadměrné vystavování slunci vede k úbytku kolagenu a elastinu. Následně je pokožka očí tenčí a méně pružná. Není tedy nic jednoduššího, než aplikovat opalovací krém také na vrchní i spodní víčko oka. A pokud tuto ochranu podpoříte také nošením slunečních brýlí, pak máte nad sluncem vyhráno!

I když by se mohlo zdát, že při výběru opalovacího krému nemůžete sáhnout vedle, opak je pravdou. Zaměřte se na opalovací krémy, které jsou vhodné pro citlivou pokožku. Aktuálně seženete také přírodní opalovací krémy, díky kterým budete mít jistotu, že na oční víčko nenanášíte ingredience, které by oko mohly podráždit.

2. Jemná péče

Jak už bylo zmíněno, pokožka okolo očí je velmi jemná, a tím pádem i citlivá. Na tento fakt je potřeba myslet ve chvíli, kdy se odličujeme nebo nanášíme produkt. Tahání, tření nebo hrubé zacházení nikdy nevede k něčemu dobrému a v případe pokožky očí to platí dvojnásob! Při čištění očního okolí od make-upu tedy volte jemné pohyby, které vaše oko nepodráždí. 

Info ikona
Krém

3. Vhodné produkty

Ať už oční krém používáte, nebo jste si ho právě zadala do internetového vyhledávače, v jednom se pravděpodobně shodneme. Jeho cena rozhodně není nejnižší. Oční krémy totiž obsahují vyšší koncentraci účinných látek, což logicky zvyšuje jejich cenu.

Přesto se vyplatí, když do očního krému zainvestujete, neboť většina krémů obsahuje přísady, které se zaměřují nejen na vyhlazení drobných očních vrásek, ale také na zmírnění očních otoků, projasnění pokožky či zmírnění tmavých kruhů pod očima. Při nanášení očního krému nezapomeňte ani na oblast těsně pod obočím.

4. Hýčkání

Patříte k ženám, které trápí opuchlé oči? Příčin může být nespočet – od genetických faktorů, nadměrné konzumace potravin se solí až po nekvalitní spánek. Dobrou zprávou ale je, že vám s tímto problémem pomůže jednoduchá oční masáž, kterou si můžete naordinovat téměř kdykoliv. V ideálním případě si k ruce vezměte vychlazení face roller, se kterým rozproudíte krevní oběh okolo očí.

Mohlo by se vám líbit

Fenomén Face Gym aneb Fitness, se kterým vaše pleť omládne

Dejte sbohem vráskám a povadlé pleti, jde se cvičit. Legíny nechte doma, zato si připravte olejíček či sérum a masážní váleček.
marianne.cz

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami