Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Přírodní kameny jako zdroj inspirace. Poznejte novou kolekci šperků KLENOTA.

Info ikona
Minerální šperky Klenota

Když se řekne univerzální a nadčasový šperk, jako první se nám zřejmě vybaví pojmy zlato a minimalismus. To je určitě pravda, ale co když se zrovna blíží léto a my máme chuť na něco svěžího a barevného? V tu chvíli přichází na scénu šperky z minerálů. Ateliér KLENOTA přináší jejich novou interpretaci, která obsahuje nádech romantiky i luxusu.

Promotion | 19. 07. 2021
Info ikona
Šperky KLENOTA

Drahokamy v netradičním pojetí

Potřeba vytvořit nadčasový šperk s prvky hravosti se stala impulsem pro kolekci minerálních šperků pražského ateliéru KLENOTA. Hlavním znakem kolekce je bohémský styl, ovšem v sofistikované podobě. Šperkařská dílna v srdci Prahy nedá dopustit na tradici zlatnického řemesla, které bylo v naší zemi vždy na vysoké úrovni. Celý proces vzniku šperků, od návrhu až po finální úpravy, je lokální.

Přestože se zde nevyhýbají moderním výrobním postupům, bez kterých by některé designy šperků nemohly vzniknout, stále velkou část procesu svěřují do rukou zkušených mistrů. A právě od nich pochází i minerální šperky z drahých kamenů, které spojují boho styl s luxusním a elegantním vzhledem.

Info ikona
Šperky z českého ateliéru KLENOTA

Dovolte si nedokonalost

Nevšední drahokamové náhrdelníky a náramky jsou ručně vyráběny z nepravidelně broušených vzácných minerálů. Drobné nedokonalosti přírodních kamenů se díky promyšlenému designu naopak stávají jejich předností. Každý drahokam je svými drobnými inkluzemi jedinečný a vždy naprostý originál. Hladké plošky fazet dodávají kamenům vynikající třpyt a lesk. Kolekce také využívá hry barev. Většina minerálů se v přírodě vyskytuje v široké škále tónů, od jemných, světlejších, až po velmi intenzivní. To umožňuje kombinace připomínající duhu nebo pozvolný efekt, kterému se říká ombré.

Info ikona
Boho klenoty

Životní styl i šperky podle vlastních představ

Minerální šperky zaujmou především ženy s osobitým stylem a aktivním přístupem k životu. Jsou výrazné a nepřehlédnutelné, ale přitom dostatečně jemné na to, aby se staly každodenním doplňkem, který ponechá prostor pro uplatnění kreativity. Ačkoli jsou šperky z minerálů zrovna jedním z aktuálních trendů, uvítají je i ty, se kterými krátkodobé výstřelky nehnou, ale zároveň si s neutrálními šperky nevystačí.

Info ikona
Šperky podle vlastního stylu

Mnohé také ocení možnost zvolit si drahokam podle znamení zvěrokruhu nebo symboliky. Ta vychází jak z psychologie barev, tak i tradice, jakým způsobem naši předci po tisíce let jednotlivé kameny vnímali a používali. Při výběru se však doporučujeme spolehnout především na vlastní intuici.

Popusťte uzdu fantazii, vrstvěte náhrdelníky a náramky různých barev, velikostí i tvarů. Vytvořte si sama svou vlastní sestavu, která vás nejlépe vystihne a díky které se budete cítit výjimečně a svobodně. V nabídce KLENOTA můžete vybírat ze safírů, zelených smaragdů, světle modrých akvamarínů, černých diamantů a mnoha dalších minerálů.  

Info ikona
Šperky z českého ateliéru KLENOTA