Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Rozlučte se jednou provždy s bad hair day

Info ikona
Vlasy

Kdo z nás někdy nezažil bad hair day, ať hodí kamenem! Zplihlé, mastné či rozčepýřené vlasy čas od času potrápí každého. Přitom existuje několik tipů, díky kterým můžeme rána, kdy se probudíme s vrabčím hnízdem na hlavě, minimalizovat.

Jsou dny, kdy se probudíme s dokonalými vlasy, které stačí jenom pročísnout kartáčem. A pak jsou také dny, kdy vlasy od rána protestují a nechtějí přistoupit na naše pravidla hry. Pokud patříte k lidem, u kterých tzv. bad hair days převládají, pak zpozorněte.

Samozřejmě, nic nebrání tomu, abyste použili tunu suchého šamponu a alespoň trošku vlasy zpacifikovali. Nejlepší ale bude, když si posvítíte na příčinu nepoddajných vlasů. Jedině tak předejdete tomu, aby se bad hair days opakovaly.

Mohlo by se vám líbit

1. Vím, na čem spím

Už jste někdy slyšeli o hedvábném povlaku na polštář? Rozhodně nejde o žádnou rozmařilost! Naopak, hedvábný povlak považujeme za skvělou vychytávku, do které se vyplatí investovat. Hedvábí totiž snižuje tření mezi vlasy a polštářem, což v praxi znamená, že se probudíte bez zacuchaných a slepených vlasů. Ideální pro všechny, kteří jsou si vědomi toho, že se během noci tisíckrát přetáčejí ze strany na stranu.

2. Správné mytí

I když se to nezdá, správné mytí vlasů je věda. Pokud tedy chcete zabránit předčasnému maštění vlasů, měli byste si osvojit několik základních pravidel správného mytí vlasů, které jsme sepsaly v tomto článku. Obecně ale platí, že doba smývání šamponu má být jednou tak delší, než samotné mytí. Díky tomu z vlasů smyjete veškeré pozůstatky šamponů, který by jinak ve vlasech nadělal velkou paseku.

Stejně tak si dejte pozor na vysoušení vlasů. Vysoké teploty vlasům nesvědčí, proto je musíte ochránit, a to termoaktivními přípravky, které vlas obalí a tím je chrání před vlivem horka.

3. Vhodné produkty

S mytím vlasů jdou ruku v ruce kvalitní produkty. Ujistěte se, že používáte šampon a kondicionér vhodný pro váš typ vlasů a stav pokožky. Pokud si nevíte rady, určitě se můžete obrátit na svou kadeřnici, která vám vhodné produkty ráda doporučí. Některé kadeřnické salony také nabízí vlasovou diagnostiku, díky které zjistíte, v jaké kondici se vaše vlasy nacházejí, a co skutečně potřebují.

Info ikona
Vlasy

4. Když jsou vlasy hladové

Věděli jste, že vlasy jsou „barometrem“ toho, jak dobře se stravujeme a v jaké kondici se nachází naše celkové zdraví? Pokud tedy vnímáte, že vaše vlasy v poslední době nejsou zcela ve formě, zamyslete se, z jakých potravin se skládá váš jídelníček. Nezdravá strava chudá na živiny způsobí, že vaše vlasy budou suché a lámavé. V takovém případě se zaměřte na vyšší množství bílkovin, železa a omega 3 mastných kyselin. Pomůžou vám potraviny, jako je špenát, vejce nebo ryby.

5. A co váš životní styl?

Vlasy neovlivňuje jenom naše strava, ale celkový životní styl. Stres a úzkosti jsou jedním z hlavních faktorů, které způsobují vypadávání vlasů a jejich celkovou ochablost. Pokuste se do svého každodenního života zakomponovat pravidelné cvičení, nebo třeba meditace, které vám pomůžou najít klid i během stresujících okamžiků.

Když je pro vás krása důležitá

Pokud se rádi staráte nejen o svou vnitřní, ale i vnější krásu, pak by vám neměl uniknout jedinečný event ELLEphoria. Ideální akce pro všechny beauty lovers, kteří chtějí načerpat inspiraci, získat povědomí o novinkách i stálicích ze světa krásy a potkat se s influencery z Čech i Slovenska. Pozvání na akci přijaly top beauty značky, a tak se můžete těšit na opravdu zajímavý a intenzivní program! Naučíte se, jak být ještě krásnější uvnitř i navenek, a to již o víkendu 22.10. - 24.10. v Praze v obchodním domě Máj ve čtvrtém patře.

Mohlo by se vám líbit