Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vsaďte na metodu CWC. Udělá z vašich vlasů oslňující záležitost

Info ikona
Péče o vlasy

Pečujete o své vlasy, dáváte jim vše, co potřebují, ale stejně to pořád není ono. Toužíte po zářivé, lesklé a dokonalé hřívě, ale jako by vlasům něco chybělo. Slyšeli jste už o metodě CWC? Spolu se správně vybranými vlasovými produkty docílíte snových výsledků.

Promotion | 10. 05. 2024

Pokud používáte Instagram, možná jste už informace o metodě, která vám s péčí o vlasy velmi pomůže, slyšeli. Ale slyšet nestačí, je třeba ji vyzkoušet. Vlasy budou lesklé, hladké a na první pohled bude jasné, že jsou opravdu zdravé. CWC je jedním z tajemství vlasových nadšenců a absolutním hitem v trendech péče o vlasy. O co přesně jde při mytí vlasů kondicionérem, lze to udělat účinně a jaké výsledky očekávat? Vysvětlujeme!

Kondicionér, šampon, kondicionér

C – Jako první naneste na vlasy, konkrétně od poloviny ucha, nejlépe proteinový nebo zvlhčující. Ochráníte je před vysušením a poškozením během mytí.

W – Kondicionér nesmývejte, použijte šampon pouze na horní část hlavy, spodní část se umyje, až bude voda s šamponem stékat při mytí dolů.

C – Použijte druhý kondicionér na celou délku vlasů, pro dosažení rovnováhy PEH používejte kondicionéry s různými účinky. Nechte ho působit a opláchněte.

Info ikona
krásné vlasy

Stanov svůj typ vlasů

Aby sis mohl(a) vybrat ty nejlepší kosmetické produkty a postupy, musíš nejdříve určit typ svých vlasů, konkrétně jejich porozitu. Co to je? Jednoduše řečeno, porozita určuje strukturu vlasů. Určuje se analyzováním uspořádání šupin, které ovlivňují vzhled vlasů, jejich uspořádání a potřebnou péči.

I když k určení porozity vlasů je nutné analyzovat jejich šupiny, můžeš si jednoduchý test provést samostatně doma - zabere několik minut. Jak na to?

Připrav si sklenici s teplou vodou. Do sklenice vlož jediný vlas a nech ho 5-10 minut ve vodě. Zkontroluj, co se s tvým vlasem stalo po této době. Pokud plave na hladině, máš vlasy s nízkou porozitou; pokud je ponořený do poloviny, máš střední porozitu, zatímco pokud je na dně, tvé vlasy jsou vysoce porézní.

Pro každý typ vlasů vyber ty nejlepší produkty z řady Hair in Balance od značky OnlyBio. Tato novinka z Polska je v Česku dostupná výhradně v drogeriích Rossmann. Hair in Balance je přírodní a veganský produkt, přizpůsobený potřebám vlasů a pokožky hlavy. Při výběru kosmetiky pro vlasy není vhodné vybírat náhodně.

Vždy začínáme výběrem vhodného šamponu pro potřeby pokožky hlavy. Proč? Jeho základní funkcí je očištění pokožky bez invazivního narušení lipidové vrstvy, která má kondicionační vlastnosti na pokožku. Dalším krokem je určení porozity vlasů. To můžeš jednoduše zkontrolovat spolu s aplikací OnlyBio Stories, kterou si můžeš stáhnout zdarma. Aplikace ti usnadní každodenní péči o vlasy a pokožku hlavy podle jejich potřeb.

V závislosti na porozitě musíš zvolit jiný plán péče o vlasy. Vlasy s nízkou porozitou, tedy hladké, lesklé a obtížně upravitelné, potřebují lehké a jemné produkty. Drsné, silně poškozené vlasy s otevřenými šupinami (vysokoporézní) potřebují především výživu a obnovu. Středně porézní vlasy, které lehce krepatí, ocení péči založenou na dodávání proteinů, emolientů, humektantů a ochranu před poškozením.

Info ikona
krásné vlasy

Sázka na oleje

Aby byly vlasy opravdu dokonalé, nezapomeň na olejovou péči. Každý plán péče by měl zahrnovat olejování vlasů. Tento krok je nejlepší provádět jednou týdně. Olej můžeš nechat působit 15 minut až několik hodin, nebo dokonce celou noc. Výběr oleje závisí na porozitě vlasů - například pro poškozené a tuhé vlasy zvol olej Hair in Balance pro vysokoporézní vlasy, který obsahuje množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Řada produktů Hair in Balance také obsahuje oleje pro vlasy s nízkou a střední porozitou - tyto produkty se liší hlavně složením. Pamatujte, že si můžete olejovat vlasy jak na sucho, tak na mokro, s využitím základu, jako je například lněný gel nebo hydratační sprej. Malé množství oleje lze také přidat do vašich běžných vlasových produktů. Dbejte však na to, abyste na své vlasy aplikovali maximálně jednu čajovou lžičku oleje.

Nepřehlížej odlupování pokožky hlavy

Odborníci tvrdí, že péče o vlasy začíná u pokožky hlavy. Plán péče o vlasy proto nemůže opomenout pravidelné používání přírodních odlupovacích přípravků pro pokožku hlavy. Tento zákrok je nejlepší provádět jednou týdně. Jeho úkolem je odstraňovat odumřelé buňky kůže a zbytky kosmetiky. Skvělou volbou je peeling na pokožku hlavy z řady Hair in Balance, který je nejlépe provádět jednou týdně nebo jednou za dva týdny. Peelingy můžeš doplňovat i vmasírováním, což přispívá k lepšímu prokrvení pokožky, a hloubkové výživě a posílení vlasových folikulů. V denní péči můžeš vyzkoušet sérum pro růst vlasů.

Co přináší uvědomělá péče o vlasy?

Uvědomělá péče o vlasy je receptem na zlepšení jejich stavu a zachování zdraví. Na začátku pamatuj, že tvé vlasy se nepromění z jednoho dne na druhý. Uvědomělá péče je dlouhodobá práce, vyžadující trpělivost a nasazení. První výsledky obvykle přijdou po několika týdnech. Abys jich však dosáhl(a), musíš se starat o své vlasy komplexně. Nepostačí jen kvalitní kosmetika, musíš pamatovat na všechny kroky uvědomělé péče o vlasy.

Info ikona
krásné vlasy