Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Zplihlé vlasy bez objemu: Nedělejte chyby, které situaci zhoršují. Na klasický culík zapomeňte

Zplihlé vlasy bez objemu jsou problémem mnoha žen po celém světě. Vlasová struktura může být geneticky daná nebo může být způsobena používáním nevhodných produktů na vlasy, poškozením vlasů nesprávnou či nedostatečnou péčí nebo špatnou výživou. Zplihlé vlasy jsou takové, které se zdají beztvaré, ploché a bez života. Pokud i vás trápí takové vlasy, následující tipy vám pomohou dodat vašim vlasům potřebný objem.

Barbora Wittová | 8. 05. 2023
Mohlo by se vám líbit

Tak trochu Britkami: londýnský účes 90. let se vrací

Jednoduché neupravené stylizování vlasů je obvykle spojované s nonšalantními Francouzkami. Když ale dojde na drdoly, užívají si ho i Britky. A stejně dobře se bude účes vyjímat i u nás.
marianne.cz

Dostatečně hydratujte

Jednou z nejčastějších chyb, které ženy s jemnými a zplihlými vlasy dělají, je nedostatek hydratace vlasů. Měli byste používat hydratační šampony, kondicionéry a jednou týdně také hydratační masku na vlasy, které dodají vašim vlasům potřebnou hydrataci.

Omezte produkty na minimum

Další chybou, kterou často dělají ženy s jemnými vlasy, je používání příliš mnoho produktů. Pokud máte zplihlé vlasy, měli byste používat pouze nezbytné produkty, aby nedocházelo k přetížení vlasů. Pokud používáte příliš mnoho produktů, může dojít ke ztrátě objemu.

Používejte fén správně

Používání příliš horkého vzduchu na vlasy může poškodit vlasovou strukturu a způsobit, že vlasy budou zplihlé. Abyste tomu předešli, měli byste používat fén na střední nebo nízkou teplotu a při fénování vlasů používat kulatý kartáč. Fén byste také neměli držet příliš blízko u hlavy. Pokud chcete dosáhnout většího objemu, můžete použít i difuzér.

Zvolte vhodný střih

Střih vlasů může hrát důležitou roli při vytváření objemu. Pokud máte zplihlé vlasy, měli byste se vyhnout střihu vlasů na jednu délku. Místo toho byste měli zvolit vrstevnatý střih, který dodá vašim vlasům texturu a objem. Pokud nechcete ztratit na délce vlasů, můžete požádat o střih, který se zaměřuje na vrstvení vlasů na vršku hlavy.

Mohlo by se vám líbit

Vyjděte z domu s vlasy jako od kadeřníka aneb Jak o své vlasy pečovat jako v salónu

Jistě všechny znáte ten úžasný pocit, když vyjdete z kadeřnického salónu. Vaše vlasy jsou tak nějak lehčí, hebčí, lesklejší a k tomu krásně upravené. Dosáhnout tohoto profesionálního vzhledu jde přitom i doma, když víte, jak správně na to.
marianne.cz

Zkuste suchý šampon

Suchý šampon je skvělým pomocníkem pro vytvoření objemu bez nutnosti umývání vlasů. Příliš časté umývání vlasů může vést k dalšímu poškození a vlasy se rychleji mastí. Suchý šampon může zlepšit texturu a objem vlasů mezi jednotlivými umytími. Stačí aplikovat suchý šampon na kořeny vlasů, jemně vmasírovat do pokožky hlavy a následně šampon vyčesat. Při výběru suchého šamponu se nesnažte příliš ušetřit, jelikož ty nejlevnější produkty zanechávají ve vlasech viditelný bílý prášek.

Vyberte si vhodný účes

Některé účesy mohou způsobit, že se vaše vlasy zdají ještě méně objemné. Například účesy, které jsou příliš utažené, jako je například obyčejný culík, mohou způsobit, že vlasy budou vypadat ještě zplihlejší. Místo toho můžete zvolit volnější účesy, jako je například lehce utažený volný cop, lehké vlny nebo nakrátko střižené vlasy.

Dbejte na správnou výživu

Nedostatek výživy může být dalším důvodem, proč vaše vlasy vypadají zplihle a bez života. Pokud vaše tělo nedostává dostatek živin, mohou se vlasy stát křehkými a ztratit na objemu. Měli byste se zaměřit na konzumaci potravin bohatých na vitamíny a minerály, jako jsou například zelenina, ovoce, celozrnné produkty, ryby a ořechy. Z potravinových doplňků vám nejvíce pomůže například kolagen nebo zinek.

Každý má jiný typ vlasů a některé postupy nemusí být pro vás vhodné. Pokud vás problémy s jemnými zplihlými vlasy trápí dlouhodobě, může vám pomoci konzultace s odborníkem nebo kadeřníkem, kteří vám mohou poskytnout konkrétní rady a doporučení pro váš specifický typ vlasů.

Zdroj článku

Související články

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

Krása
Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend

Ani Francie ani neutrální barvy: Manikúru v létě 2024 ovládne velmi zábavný trend