Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

V panelákovém bytě nebylo místo, přišlo na řadu šalamounské řešení

Info ikona
Klasický byt pro mladou rodinu s atypickým řešením

Jak dětí přibývalo, začal se klasický dvoupokojový byt dramaticky zmenšovat. Když se uvolnil byt sousedů, manželé dlouho nepřemýšleli. Jak ale propojit dva nesourodé prostory?

Terezie Benoni | 15. 03. 2022

Tento atypický byt najdeme v panelovém domě postaveném v osmdesátých letech na jednom ze sídlišť švédského Stockholmu. Dnes má byt úctyhodných 125 m², ale jedná se o spojení dvou sousedních bytů. Právě proto jsou některé místnosti řešené poněkud nezvykle. Přesto se podařilo dospívajícím dětem i rodičům, kteří často pracují z domova, zajistit potřebné soukromí i pohodlí.

Galerie: Klasický byt pro mladou rodinu s atypickým řešením
Mohlo by se vám líbit

Život s dospívajícími

Říká se, že s malými dětmi jsou malé starosti, s těmi velkými velké. To samé platí také o prostoru, který zabírají. Proto je vždycky výhoda, když se podaří, aby měla rodina k dispozici dvě koupelny a především dostatek úložných prostor. Nesmíme zapomenout na soukromí, ale také na společný prostor, kde se může rodina scházet. V tomto bytě je to otevřený prostor kuchyně a obývacího pokoje. Jídelní stůl našel místo v jakémsi výklenku, který je oddělený příčkou od chodby i obývacího pokoje. Novou příčkou se podařilo také oddělit prostor za menším balkonem, kde vznikl pokojík pro dceru majitelů. Další balkon je za kuchyní. Ta má také netradiční tvar, který koresponduje s tvarem budovy. Při návrhu kuchyňské linky se podařilo prostor využít dlouhým barovým pultem, který je pro rodinu ideální.

Mohlo by se vám líbit