Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Robert Downey Jr. si přál originální bydlení a historický mlýn z konce 19. století je naprosto ideální

Info ikona
Robert Downey Jr. si přál originální bydlení a historický mlýn z konce 19. století je naprosto ideální

Je tomu pět let, co slavný hollywoodský herec se svou ženou, hledal rodinný dům, který by se stal jejich domovem. Důležitá pro ně byla atmosféra, originalita a dostatek soukromí. Jako ideální se ukázala dřevostavba z roku 1885.

Terezie Benoni | 14. 06. 2023

Snad nejznámější rolí Roberta Downeyho Jr. je za poslední roky postava Ironmana alias miliardáře a milovníka moderních technologií Tonyho Starka. S touto postavou má herec mnoho společného, ale rozhodně to není styl bydlení. Excentrický herec víc, než po moderním bydlení, zatoužil po klasické dřevostavbě v rustikálním stylu. Dokonale se na historickém domě nazvaném Edward DeRose Windmill Cottage, shodl také se svou ženou, filmovou producentkou, Susan Nicole Downey. Jejich domovem se po půl roce hledání stal starý mlýn v East Hamptonu, na východním pobřeží Long Islandu.

Galerie: Dům Roberta Downeyho

Plný podivných kousků

O pomoc se zařízením interiéru poprosili newyorského designéra Joa Nehamama. Ten dostal na realizaci necelé dva měsíce. Výhodou bylo, že v dřevostavbě nebylo tak těžké úpravy realizovat. Zásadní proměnou prošel obývací pokoj v přízemí domu, který byl zvětšený, dominantou se stal veliký krb, který navrhl umělec Peter Lane. Dům se nachází na čtyřakrovém pozemku, kromě hlavní budovy je zde ještě dům pro hosty. Dominantou je již zmiňovaný větrný mlýn, který ale nikdy nebyl funkční, jedná se pouze o umě vytvořenou repliku ikonického větrného mlýna, který býval symbolem East Hamptonu. V budově mlýna je kancelář a knihovna. V hlavní budově je celkem sedm ložnic s přilehlými koupelnami, na zahradě nechybí bazén, tenisový kurt, garáž a praktická stodola sloužící k ukládání věcí. Interiér se dá jen těžko definovat, rustikální základ totiž zdobí zajímavé postmoderní umělecké kousky, které manželé rádi a často pořizují. Manželé si přes práh pustili novináře z Architectural Digest (viz video níž) a svýmu poklady se pochlubili. Domu nechybí příjemná domácí atmosféra, a hlavně smysl pro humor, který je pro jeho majitele typický.

 

Zdroj: Behind the Hodges, Architectural Digest, www.bhsusa.com

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku