Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nahlédněme do soukromého šatníku nejelegantnější herečky všech dob

Info ikona
Audrey Hepburn

„Elegance je ta jediná krása, která nikdy neslábne,“ zaznělo z úst ženy, která by se dala označit za ztělesnění elegance. Herečka Audrey Hepburn si sílu elegance moc dobře uvědomovala. A tak není divu, že ani mimo kamery, záře reflektorů a červený koberec jste ji nemohli vidět neupravenou, či ležérně oblečenou. Každý kousek oblečení, který měla na sobě, jako by se přizpůsobil její osobnosti a zcela s ní ladil. Pojďme společně nahlédnout do jejího soukromého šatníku.

Co se vám vybaví, když se řekne Audrey Hepburn? Pravděpodobně mladá a elegantní dáma, která v malých černých, s velkými slunečními brýlemi, perlovým náhrdelníkem a v černých rukavičkách nakukuje do výlohy u Tiffanyho. Role Holly Golighty ve filmu Snídaně u Tiffanyho ostatně patří k jejím nejznámějším. Soukromý šatník této filmové legendy a módní ikony se od toho profesního tolik nelišil. Milovala totiž styl módního návrháře Huberta de Givenchy, pro kterého se stala múzou. Jejich vzájemná spolupráce byla velice významná nejen pro filmový průmysl, ale také pro svět módy. Oblékal ji jak v soukromém životě, tak i pro filmová plátna. Společně stvořili některá ikonická módní díla, která reprezentují eleganci 50. let. Audrey o Givenchym prohlásila, že jeho šaty jsou jediné, ve kterých se cítí být sama sebou. „Je víc než návrhář, je to tvůrce osobnosti,“ prohlásila.

Mohlo by se vám líbit

10 ikonických šatů od Givenchyho pro Audrey Hepburn

Kdo by neznal malé černé šaty od Givenchyho, které Audrey Hepburn oblékla v dnes už ikonickém filmu Snídaně u Tiffanyho. Věděla jste ale, že Audrey Hepburn a návrhář Hubert de Givenchy spolupracovali na mnoha dalších filmových kostýmech?
marianne.cz

Každý může mít šatník jako Audrey Hepburn

Rodačka z Bruselu údajně prohlásila, že každý se může oblékat jako ona. Stačí si prý jen koupit velké brýle a obléknout šatičky bez rukávů. Dalo by se říci, že má pravdu. Její styl opravdu nebyl nijak komplikovaný, složitý nebo nedostupný. Každý může zvolit cigaretové kalhoty, košili a balerínky, ovšem nikdo v tom nebude vypadat tak perfektně jako ona. Ať si tato „good girl“ Hollywoodu 50. let na sebe oblékla cokoliv, působilo to, jako by to vzniklo přímo na ní. A nikdo nedokázal nosit oblečení s takovou grácií a elegancí. Byla dostatečně moderní, odvážná a chytrá na to, aby zjistila, jaký styl jí a její postavě nejlépe vyhovuje, a měla dostatek sebekázně a stylu, aby se ho držela,“ okomentovala to Pamela Clarke Keogh v módní ódě Audrey Style z roku 1999.

Audrey Hepburn svým elegantním šatníkem inspiruje dodnes

Právě minimalismus, který byl pro její šatník tak typický, docílil toho, že styl Audrey inspiruje dodnes. Její vkus je podle módních návrhářů charakterizován jednoduchými liniemi, kvalitními látkami a minimálním používáním doplňků. I střídmost barev patřila k jejímu vkusu a osobnosti. Preferovala především kombinaci černé, bílé a šedé, ovšem, vždy jí oblečení skvěle padlo, čímž vynikla její štíhlá a elegantní postava.

Existuje několik důvodů, proč je její styl nadčasový, věčný a inspirativní dodnes. Například nepodléhal trendům konkrétní doby a vsázel na jednoduchost a čisté linie. Také si potrpěla na kvalitní zpracování. Její šaty a oblečení bylo vždy z toho nejlepšího materiálu. Velkou roli sehrála i elegance a grácie, se kterou vše nosila. K tomu, aby se stala takhle významnou kulturní ikonou, pomohly i její nezapomenutelné role, které ztvárnila a které samy i sobě oplývaly šarmem.

A jaký je jeden nadčasový kousek inspirovaný Audrey Hepburn, který by měla mít ve skříni každá žena? Rozhodně malé černé!

 

Soukromý šatník Audrey Hepburn
Zdroj článku