Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Grammy 2022: Kdo zazářil na červeném koberci?

Předávání prestižních hudebních cen Grammy je za námi. A zdá se, že letošní 64. ročník patřil novým jménům, která zazářila nejen na poli hudby, ale také na červeném koberci.

Hudební fajnšmekři i umělci moc dobře ví, že předávání cen Grammy je spojeno s lednových či únorových datem. Bohužel, i v tomto případě zasáhl do organizace celé události omikron, kvůli kterému bylo předávání prestižních hudebních cen posunuto až na duben. A tak se 64. ročník odehrál 4. dubna, a to v MGM Grand Areně v Las Vegas.

Celým večerem provázel Trevor Noah, který se postaral o poklidnou atmosféru (jenom si vzpomeňme na minulý týden a facku na předávání Oscarů ). Při předávání cen dokonce zazněla i slova ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskeho, který vyzval diváky k pomoci Ukrajině. „Naplňte ticho vaší hudbou. Naplňte ho dnes, abyste vyprávěli náš příběh. Podporujte nás jakýmkoliv způsobem, jakým můžete. Jakkoli, ale nebuďte zticha,“ řekl ukrajinský prezident.

Mohlo by se vám líbit

Oscaři 2022: Kdo zazářil na filmovém plátně i červeném koberci?

Čtyřiadevadesáté udílení prestižních filmových cen Oscar už zná své vítěze i poražené. A to nejen na poli umění, ale také módy. Nezapomeňme totiž, že k oscarovému večeru bezpochyby patří červený koberec a hvězdy v dechberoucích róbách.
marianne.cz

Vítězové a poražení

Letošní udílení hudebních cen Grammy rozhodně nepatřilo známým a zvučným jménům. Naopak, o pozornost si svými hudebními výkony řekla nová krev, která ukázala, že v hudebním průmyslu je stále místo pro nové a méně známé hudebníky. Kategorii album roku opanoval Jon Batiste s albem We Are, který předstihl hvězdy jako Billie Eilish, Lady Gaga nebo Taylor Swift. Naopak nahrávkou roku se stala skladba Leave the Door Open od Silk Sonic a v kategorii nejlepší výkon popového dua zvítězila Doja Cat feat SZA s písní Kiss Me More. Zlatý gramofon za nejlepší vokální album si odnesla zpěvačka Olivia Rodrigo, která zároveň uspěla také v kategorii nejlepší nový umělec.

Ve jménu extravagance

Zatímco při předávání Oscarů bychom extravagantní šaty napočítali na prstech jedné ruku, při udílení hudebních cen se to zajímavými róbami hemžilo. Zpěvačka Dua Lipa dorazila na červený koberec v šatech Versace inspirovanými BDSM, které doplnila o výrazný choker. Mimochodem tyto šaty oblékla už Cindy Crawford v roce 1992. Michelle Zauner, která si přezdívá Japanese Breakfast, překvapila v krátkých žlutých šatech od Valentino. Na výraznou barvu vsadila také Chrissy Teigen, která oblékla dramatickou růžovou róbu Nicole + Felicia Couture s volány a obrovskou plisovanou sukní. Za pozornost stála také róba hudebnice Annie Clark nebo černobílé šaty zpěvačky Lady Gaga. Nejen tyto šaty si můžete prohlédnout v naší galerii. 

Zdroj: grammy.com

Grammy 2022: Kdo zazářil na červeném koberci?
Mohlo by se vám líbit

MET GALA 2021: Prohlédněte si nejzajímavější róby z červeného koberce

Někteří tvrdí, že jde o večírek roku, jiní hovoří o „Oscarech východního pobřeží“. Ať tak či onak, benefiční ples Met Gala se po dvouroční odmlce vrátil na scénu a dokázal, že stále patří k nejdůležitějším módním událostem.
marianne.cz

Související články

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce