Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Královská rodina v záři reflektorů aneb Filmové premiéry podle Diany, Kate i královny Alžběty II.

Info ikona
Royal

Mysleli jste si, že královská rodina tráví svůj volný čas pouze hraním koňského póla a čtením filozofických knih? Nikoliv! Také lidé s modrou krví zbožňují filmy a jenom výjimečně odmítnou pozvání na slavnostní premiéru.

Když se řekne britská královská rodina a filmové premiéry, vybavíme si pohled na vévodkyni Kate, která v polovině letošního května nechyběla na londýnské premiéře filmu Top Gun: Maverick. „The royal stole the show,“ prohnalo se britskými médii a nutno dodat, že palcové titulky nelhaly. Vévodkyně z Cambridge zazářila na červeném koberci Leicester Square v šatech od Roland Mouret a zastínila i přítomného Toma Cruise. Nutno ale dodat, že nejde o první filmovou premiéru, kterou si Kate Middleton podmanila. Jenom vzpomeňme na loňské slavnostní uvedení nové bondovky No Time To Die, na které vévodkyně Kate dorazila ve zlatých šatech s flitry od módní návrhářky Jenny Packham.

Královská rodina na filmových premiérách

Vévodkyně Kate ale není jedinou členkou královské rodiny, která na filmových premiérách dokáže zastínit i hollywoodské hvězdy. Také princezna Diana ráda vyrážela na slavnostní premiéry filmů a pokaždé si dávala záležet na zvoleném outfitu. Společně s princem Charlesem nechyběli například na premiéře bondovek For Your Eyes Only (Jen pro tvé oči) nebo A View To A Kill (Vyhlídka na vraždu). V černých šatech s odkrytými rameny si princezna Diana vychutnávala premiéru snímku 1492 - Conquest of Paradise a bílé tylové šaty jí dělaly společnosti při promítání bondovky The Living Daylights.

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že na většinu premiér filmů s Jamesem Bondem dorazila také královna Alžběta II. v doprovodu svého manžela prince Phillipa. Naposledy jsme královnu mohli zahlédnout na premiéře Casino Royale, kde se po červeném koberci prošla ve světle růžových šatech. Královna filmům holdovala ale také v mládí. V roce 1951 si s manželem Phillipem užila premiéru filmu The Lady With A Lamp, kde přítomné ohromila nejen svou róbou, ale také zářivou korunkou. Častokrát také královně Alžbětě II. dělala na filmových premiérách společnost její sestra Margaret nebo maminka Alžběta.

Zdroj: tatler.com

Mohlo by se vám líbit