Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Dovolená bez turistů? Vyražte v létě na tyto evropské ostrovy, kde si užijete klid i krásné pláže

Léto a s ním i období dovolených se blíží rychlostí blesku. Turistická letoviska vás nelákají, ale i přes to toužíte po krásných plážích a blankytně modrém moři? Pokud stále nevíte, kam v létě vyrazit, máme pro vás několik tipů na ty nejkrásnější evropské ostrovy, které rozhodně stojí za návštěvu.

Aneta Akgül | 1. 06. 2024

Velká část populace si každoročně láme hlavu nad tím, kam vyrazit na letní dovolenou. Samozřejmě existuje nespočet možností a míst, která stojí za návštěvu, ovšem ne vždy jsou úplně dle vašeho gusta. Turistická letoviska bývají v době hlavní sezóny přeplněná, což pro pořádnou relaxaci a odpočinek není ideální. Pokud si chcete vychutnat krásné pláže a užít si radovánky v blankytně modrém moři, aniž byste kličkovala mezi stovkami dalších lehátek a turistů, zkuste letos v létě navštívit některý z evropských ostrovů. Přinášíme vám tipy na ty nejkrásnější z nich, které rozhodně stojí za návštěvu.

Mohlo by se vám líbit

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestování je vášní mnohých z nás. A pokud letenky kupujete v dostatečném předstihu, můžete je sehnat za poměrně příznivé ceny. Radost z ušetřených peněz vám ale může zkazit částka, kterou zaplatíte za téměř každé zavazadlo – i to kabinové. Základní cena letenky ale ve většině případů zahrnuje malý batoh nebo tašku, které se vám vejdou do prostoru pod sedadlem před vámi. Jak se efektivně sbalit tak, aniž byste musela doplácet za kufr?
marianne.cz

Španělský ostrov Formentera

Když se zmíní španělské ostrovy, většině z nás se vybaví Mallorca, sousedící Menorca nebo zábavou nabitá Ibiza. Slyšela jste ale o ostrově jménem Formentera? Je poměrně malý, pouze 19 kilometrů dlouhý a dostanete se na něj pouze lodí z Ibizy, což je důvod, proč jej navštěvuje relativně málo turistů. Dalším obrovským benefitem tohoto místa je, že má poměrně rovný povrch, a tak všechna zajímavá místa jednoduše navštívíte třeba na kole. Přírodní rezervace je osázená malými domky, tyrkysovými rybářskými zátokami a restauracemi na pobřeží, kde si vychutnáte skvělé místní jídlo. Formentera je skutečně malý ráj, kde si dokonale odpočinete. A pokud by vám přeci jen chyběla atmosféra pulzujícího města, lodí se na ostrov Ibiza dostanete přibližně za 30 minut.

Řecký ostrov Symi

Řecko je jednou ze zemí, která se nádhernými ostrovy jen hemží. Zapomeňte ale na Korfu, Mykonos nebo Santorini. Co by kamenem dohodil z Rhodosu se nachází Symi, malý ostrov v souostroví Dodekany. Uchvátí vás zde nejen krásné pláže, ale také roztomilá barevná architektura a překrásná příroda. Ostrov je obklopen horami, které se hemží pobřežními stezkami, kam se můžete vydat na pěší túru. Na ostrově Symi vás čeká nefalšovaná řecká pohoda, skvělé jídlo a pohostinnost místních, které ve větších turistických letoviscích najdete jen těžko.

Italský ostrov Capri

Křišťálově čisté moře, bílé skály a krásná příroda na vás čekají na malém kouzelném ostrůvku v Neapolském zálivu. Typická italská atmosféra, lahodné jídlo, ale také exkluzivní pláže, památky a přírodní skvosty, jako je například Modrá jeskyně (Grotta Azzurra). Zkrátka ta pravá dolce vita. O tom, jak je Capri úchvatné, se ale v posledních letech dozvědělo poměrně hodně lidí, a tak se na tento kouzelný ostrov sjíždí čím dál více turistů. Proto sem doporučujeme jet buď na začátku, nebo na konci hlavní turistické sezóny.

Mohlo by se vám líbit

Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Balení na hike, ať už jde o jednodenní výlet nebo vícedenní dobrodružství, vyžaduje pečlivou přípravu a promyšlený výběr vybavení. Cílem je najít rovnováhu mezi tím, co je nezbytné, a tím, co je možná lepší nechat doma, aby batoh nebyl zbytečně těžký. Jak se efektivně sbalit a na co rozhodně nezapomenout?
marianne.cz

Portugalský ostrov Madeira

Madeira je ideální letní destinace pro turisty hledající kombinaci přírodní krásy a outdoorových aktivit. Ostrov nabízí úchvatné scenérie – od dramatických útesů po zelené hory a malebné vesničky. Díky svému mírnému podnebí je ideální pro pěší turistiku, a to zejména na slavných levádách, zavlažovacích kanálech s krásnými stezkami. Milovníci květin ocení zahrady plné exotických rostlin, zatímco nadšenci do vodních sportů mohou vyzkoušet potápění, surfování či pozorování velryb. Madeira je také proslulá svým vínem a kulinářskými specialitami, které nabízejí nezapomenutelné gastronomické zážitky. Ačkoliv je tento ostrov poměrně známý, užijete si tu širokou škálu různých aktivit, ze kterých si hravě vyberete tu svou.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy