Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co víme o seriálu Kaiser Karl, který bude mapovat život Karla Lagerfelda?

Info ikona
Karl Lagerfeld

Život francouzského návrháře Karla Lagerfelda byl plný módy, komplikovaných mezilidských vztahů i skandálních výstřelků. A právě spletité životní cesty Karla Lagerfelda připomene šestidílný seriál s názvem Kaiser Karl.

Tmavé sluneční brýle, rukavičky a šedivé vlasy v culíku. Zatímco vzhled Karla Lagerfelda zůstával neměnný, jeho vnitřní svět se měnil z hodiny na hodinu. Není proto divu, že kolem osobnosti Karla Lagerfelda panuje tajemná aura, kterou se snažil rozklíčovat už spisovatel Raphaëlle Bacqué v knize Kaiser Karl. Biografie o legendárním módním návrháři natolik učarovala čtenáře i odborníky na slovo vzaté, že bylo pouze otázkou času, kdy se kniha dočká filmové nebo seriálové podoby. A vypadá to, že správný okamžik nastal právě teď!

Mohlo by se vám líbit

Ať žije Kaiser Karl

Streamovací platforma Disney + totiž dala zelenou seriálu, který ponese stejné jméno jako knižní předloha, tedy Kaiser Karl. Už teď je jasné, že půjde o šestidílný seriál, jehož děj odstartuje ve chvíli, kdy Karl Lagerfeld převezme módní žezlo nad značkou Chanel. Ústředním prvkem série bude nejen Lagerfeldova snaha být nejúspěšnějším francouzským návrhářem, ale také rivalita mezi Lagerfeldem a Pierrem Bergém (partnerem Yvese Saint Laurenta) a Lagerfeldův milostný příběh s Jacquesem de Bascherem.

„Seriál Kaiser Karl si posvítí na špičkové módní domy 70. let i na to, jak Lagerfeld vybudoval svou jedinečnou až kontroverzní osobní značku ve světě, kde vzhled je vším,“ říkají tvůrci seriálu pro Deadline. Zatím můžeme jenom hádat, zda v seriálu zazní i některá z obvinění, kterým Karl Lagerfeld čelil. Připomeňme, že návrhář byl několikrát nařečen z fatfobie, islamofobie či rasismu. Stejně tak není žádným tajemstvím, že Karl Lagerfeld měl takříkajíc „prořízlou“ pusu. Například Princeznu Dianu označil za „hloupou“ a zpěvačku Adele za „příliš tlustou“.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kdy se seriálu dočkáme?

Bohužel, seriál Kaiser Karl je teprve v plenkách, a tak prozatím není jasné, kdo se ujme hlavních rolí. Podobně je na tom také datum premiéry. Nezbývá nic jiného, než na uvedení seriálu vyčkávat a věřit, že se objeví i na českých obrazovkách, případně na streamovacích platformách, které v České republice máme k dispozici. Věříme ale, že se čekání vyplatí!

Mohlo by se vám líbit