Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejkontroverznější modely z KVIFFu z minulých let: Překoná je letos někdo?

Každoročně se na přelomu června a července rozsvítí červený koberec v plné kráse, když po něm procházejí dámy v nádherných šatech a páni v elegantních smokinzích ze světa showbusinessu. Róby, které si ženské celebrity vybírají pro své významné vystoupení na festivalu, bývají často nápadité a zcela dechberoucí a některé naopak vyvolávají rozpor mezi vkusem či nevkusem. Prohlédněte si modely, které v minulých letech vyvolaly největší vlnu kontroverzních názorů.

Jana Szkrobiszová | 28. 06. 2024

Ornella Koktová v zelené od hlavy až k patě

Ornella Koktová a její zelené šaty s objemnými rukávy určitě rozpoutaly diskuzi. Ornella, která je známá svou mírně extravagantní povahou, neudělala překvapení, když si vybrala tento odvážný model. Záměr být nepřehlédnutelná byl jasný. Šaty s jejich nadměrnými rukávy a  délkou si skutečně vyžádaly pozornost, avšak celkový dojem působil poněkud přehnaně. Přestože Ornella v posledních letech intenzivně pracuje na své postavě, tento model možná neposkytl dostatečný prostor k jejímu dostatečnému zvýraznění.

Mohlo by se vám líbit

KVIFF je za rohem! Přinášíme vám několik tipů, jak se vhodně obléct na filmový festival v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech začíná už v pátek, a tak je nejvyšší čas začít spřádat plány, co si na oblíbenou akci plnou filmu, hvězd, hudby a zábavy obléct. I v případě, že se zrovna nechystáte na filmovou premiéru s červeným kobercem nebo některý z večírků, hodí se mít s sebou outfity pro všechny příležitosti. Nikdy nevíte, kdy se vám nějaká nečekaná pozvánka dostane do ruky. Lázeňské prostředí navíc vybízí ke stylovým outfitům samo o sobě. Obléknete raději šaty, nebo kalhotový kostým?
marianne.cz

Odvážná nahota Elišky Křenkové

Eliška Křenková minulý rok zaujala velmi odvážným modelem. Zvolila černé body, které bylo od pasu dolů kombinováno s průhlednou sukní. Ačkoli její postava mohla něco tak smělého snadno unést, tento model vyvolal debaty o tom, zda nebyly průstřihy v sukni příliš odvážné, zejména když bylo vidět téměř celé hereččino pozadí.

Podobný případ nastal v roce 2022 s krásnou Terezou Rambou, která předvedla světlé šaty s hlubokým výstřihem. Tyto šaty herečce neskutečně slušely, nicméně celkový pohled na model vyvolal otázky, zda se v šatech neztrácí. Přílišná délka a zbytečně volné partie šatů neumožnily Tereze dostatečně zvýraznit svou postavu.

Radka Třeštíková si v kontroverzních outfitech libuje

Tato oblíbená spisovatelka umí přitáhnout pozornost nejen svým literárním talentem, ale i svým vkusem pro módu. Stejně jako její psaní, i ona sama obléká šaty, které zaručeně nezůstanou bez povšimnutí. Model, který na červený koberec vynesla v roce 2022, se skládal z topu a dlouhé sukně, působil uvolněně a neformálně. Vlnu kritiky a kontroverzních názorů schytala především proto, že dle některých byl tento model naprosto nevhodný vzhledem k události. Šaty z minulého roku, na druhou stranu, představovaly přesný opak.

Střih s vyšším límcem topu působil lehce neforemně, což však mohlo být záměrným stylistickým rozhodnutím spisovatelky Radky, aby tak vyjádřila určitý postoj nebo poselství. Tento nekonvenční prvek vyvolal mezi odborníky na módu rozpaky, oscilující mezi pochopením a kritikou.

Jitka Čvančarová vsází na své křivky

Jitka Čvančarová se může pyšnit výrazně ženskými křivkami, které v roce 2017 skvěle vynikly v šatech z fialového saténu. Tato osobnost se nebojí riskovat, což se odráží i v jejím výběru modelů. Když herečka staví na svých křivkách, vždy trefí do černého. Naopak, když se odváží experimentovat s více robustními modely, jako byly modré saténové šaty v roce 2021, vyvolává to v módním světě diskuse o tom, zda není její volba není tak trochu moc. Přesto nelze této dámě upřít grácii, s jakou každý model nese.

Mohlo by se vám líbit

Jana Plodková a její nejkrásnější modely z červeného koberce. Těšíme se na to, v čem se na KVIFF předvede letos

Její styl se dá označit za jedinečný, zajímavý, minimalistický, zářící, ale i extravagantní. Herečka Jana Plodková patří mezi módní ikony českého showbyznysu, a tak není divu, že se už teď nemůžeme dočkat, v jakém nádherném modelu se letos na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech předvede. V galerii si prozatím připomeňte její nejlepší momenty z červeného koberce.
marianne.cz

Další módní přešlapy z červeného koberce

Herečka Nikol Kouklová se snažila působit mladistvým dojmem, ale délka šatů a volba materiálu v kombinaci s účesem jejímu záměru příliš neprospěla. Na druhou stranu, Alena Mihulová si vybrala šaty s vhodnou délkou, avšak materiál a vzor nebyly tou nejšťastnější volbou. Její námořnický styl by více slušel večerní procházce po kolonádě v Karlových Varech než slavnostnímu zahájení festivalu.

Každým rokem se zdá, že dámy jsou ve svých módních výběrech čím dál tím odvážnější. Tato odvaha nemusí nutně znamenat odhalení těla, ale někdy může být i na úkor celkového dojmu. Přesto bychom neměli podceňovat zásadní pravidlo: „Pokud se v oblečení cítíte dobře a sedí vám, můžete s noblesou nést téměř cokoliv, dokonce i pytel od brambor.“ Toto pravidlo často vede k zajímavým a nezapomenutelným módním momentům na červeném koberci.

Podívejte se na modely z červeného koberce, které v minulosti vyvolaly největší vlnu kontroverze

Související články

Móda
Jak se obléct na rande: Tipy na outfity na romantické pikniky i vášnivé večery

Jak se obléct na rande: Tipy na outfity na romantické pikniky i vášnivé večery

Móda
Trendy doplňky pro léto 2024: 4 módní detaily, které vám vylepší i ten nejjednodušší outfit

Trendy doplňky pro léto 2024: 4 módní detaily, které vám vylepší i ten nejjednodušší outfit

Móda
V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

Móda
Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře