Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Carrie, Gabi nebo Lorelai? Která postava z ženských seriálů jste podle znamení zvěrokruhu?

My ženy milujeme seriály. Svět ženských seriálů je místo, kam se můžeme schovat před všedními starostmi, můžeme strávit pár chvil se svými „kamarádkami“ a prožívat s nimi jejich zamotané osudy. Velké kouzlo v jednotlivých postavách tkví mimo jiné v tom, že mají z pravidla velmi rozdílné osobnosti. Proto se v některých dokonce samy vidíme. Pojďme se společně podívat, která postava se hodí k jakému znamení zvěrokruhu. Třeba právě tak zjistíte, která z nich je vám opravdu nejblíž.

Pomiňme na chvíli oficiální znamení zvěrokruhu oblíbených seriálových postav podle toho, na kdy jim autoři stanovili jejich datum narození, a zaměřme se spíše na jejich osobnost a charakter. Právě podle něj jsme ke každému znamení přiřadili hrdinku. Schválně, jestli s námi budete souhlasit.

Mohlo by se vám líbit

Vyberte si svatební šaty na základě svého znamení zvěrokruhu

U svatebních šatů je tolik věcí, o nichž se musíte rozhodnout - odstín barvy, střih, zdobení, celkový styl,... Naštěstí se můžete řídit ještě podle něčeho jiného, než je váš vkus a intuice, a sice podle znamení, v němž jste se narodila.
marianne.cz

Beran – Gabrielle Solisová (Zoufalé manželky)

Berani mohou na lidi působit sobecky. Většinou se ale jedná o urputnost a tvrdohlavost. Když si Berani něco zamanou, tak po tom jdou i přes mrtvoly a moc se neohlíží na důsledky. Přesně taková je Gabi. Na okolí působí jako sobecká potvora, když ale něco chce, ví přesně, jak toho dosáhnout. Ať už se jedná o žabomyší války s jejím manželem, nebo krádež mobilní toalety, když jim doma nefunguje záchod. Neváhá ho v botách na jehlových podpatcích odtáhnout ze stavby na zahradu svého domu. Berani, stejně jako Gabi, jsou průbojní a ambiciózní, především když se pro něco nadchnou. Umí si prosadit to, po čem touží. Často to v životě dotáhnou daleko, nevyhnou se ovšem sporům.

Býk – Charlotte Yorková (Sex ve městě)

Býci mají smysl pro praktické a materiální věci. Vše berou velice zodpovědně a je pro ně důležité zázemí, střecha nad hlavou a půda pod nohama. Mají rádi hezké a luxusní věci. Bývají to opravdové a půvabné dámy, které mají smysl pro krásu a pro umění. Zakládají si na tradicích a řádu. Když někoho milují, udělají pro něj cokoliv. Kdo jiný by mohl být více Býk než Charlotte Yorková? Ta celý svůj život (celý seriál) hledá materiálně založeného muže, který jí dopřeje luxus, zázemí a tradiční rodinu, a pro kterého bude ochotna konvertovat k jiné víře. To, že pracuje v galerii, je už jen nepatrný detail.

Blíženec – Carrie Bradshawová (Sex ve městě)

Dočetli jsme se, že Blíženci jsou v jednu chvíli veselí a hned na to mohou být smutní. V jednu chvíli chápaví a v druhé absolutně nechápaví. Přesně jako Carrie. Ta funguje jako největší vrba svým kamarádkám a často bývá velice empatická a chápavá. Pak ale nastanou situace, kdy nedokáže pochopit pro diváka zcela pochopitelnou věc. Všechny čtyři hrdinky Sexu ve městě jsou trochu povrchní, Carrie má však skoky z jedné své osobnosti do druhé nejvýraznější. Mezi Blíženci najdete velké zastoupení novinářů, což sloupkařka z New Yorku rovněž splňuje. Také jsou velice vnímaví, rádi filosofují a baví je zkoumat názory jiných lidí. Neustálé vnitřní otázky, které Carrie sama sobě klade, a pocity a názory jiných, jež zkoumá, aby z nich pak sepsala pravidelný sloupek, jsou toho důkazem. Stejně jako Blíženci je i Carrie přátelská, veselá a otevřená.

Rak – Monica Gellerová (Přátelé)

Raci jsou jedni z nejloajálnějších a nejvěrnějších lidí na světě. Jsou velmi emocionálně založení a často využívají svou schopnost empatie k tomu, aby pomohli každému, na kom jim záleží. Jsou to velmi milující osoby a rodina a blízcí přátelé jsou u nich na prvním místě. Strašně rádi se o své blízké starají a pečují o ně. Když nahlédneme do bytu číslo 20 v New Yorku nad kavárnou Central Perk, můžeme si všimnou přesně takové ženy, která bude nejspíš v kuchyni a vařit něco dobrého, zatímco její přátelé sedí v obývacím pokoji na gauči a cítí se u ní v bytě jako doma. Ta žena je samozřejmě Monica Gellerová ze seriálu Přátelé. To ona je tím prvkem, který drží celou oblíbenou partu pohromadě. Jak řekl její manžel Chandler, ona je matka, jen bez dítěte. Zastává roli té milující osoby, která všem radí v zoufalých situacích, urovnává spory, utěšuje zraněné duše, a především připravuje každý rok dokonalé Díkůvzdání. Bez ní by se Přátelé rozdělili už během třetí série.

Lev – Blair Waldorfová (Super drbna)

Královna prestižní střední školy Constance Billard, podle které se její kamarádky (poskoci, jak je nazývala) oblékaly a ostatní spolužačky se jí bály, je ztělesněním znamení Lva. Tahle Lvice je rozená vůdkyně a přesto, že si svou moc občas vydobývá na sílu, nedá se pochybovat o její přirozené autoritě. A běda tomu, kdo jí nebude projevovat respekt. Lvi mají charisma a jsou těmi, kteří vždy stojí v centru pozornosti. Ženy Lvice jsou energické a překypují sebedůvěrou. Jsou průbojné a vytrvalé. Ani Blair se jen tak nevzdává, když se snaží něčeho dosáhnout. Ať už je to Chuckova láska nebo přijetí na vysněnou univerzitu. Stejně jako Blair i Lvi se narodili proto, aby vyčnívali, vynikali a zářili. Abychom citovali její matku: „Naše jedinečnost tkví v tom, že nezapadneme kamkoliv.“

Panna – Bree Van de Kampová (Zoufalé manželky)

Když se řekne Panna, každý si představí někoho, kdo často uklízí. Takových postav ze seriálů si umíme vybavit hodně. Jenže v Pannách je toho mnohem víc než jen potřeba mít uklizeno. Proto jsme k Panně přiřadili Bree Van de Kampovou. Panny jsou také pečlivé a mají smyl pro detail. Mají sklony k perfekcionismu, což jim může občas komplikovat život. O tom ví Bree své, když nejprve musela ustlat postel, než odvezla svého muže s infarktem do nemocnice, protože „přece nikdy neopouští dům, když není ustlaná postel“. Nebo když přerušila milostné hrátky, aby neukápla majonéza ze sendviče na koberec. Další spojitostí mezi Bree a Pannou je potřeba pečovat o druhé a být nejlepší hostitelkou. Duševní podpora sousedů v podobě košíčku domácích muffinů je legendární. Nesmíme opomenout ani to, jak důstojně Panny působí a své skutečné emoce se snaží za všech okolností skrývat.

Váhy – Lorelai Gilmorová (Gilmorova děvčata)

Ženy Váhy mají ojedinělý smysl pro humor a cit pro vnímavost. Pokud je něco pro postavu Lorelai typické, pak je to právě její okouzlující smysl pro humor. Přestože je Lorelai prostořeká, ukecaná a občas nedrží své emoce na uzdě, dokáže vycházet se všemi ve Stars Hollow. Všichni ji mají rádi, a i když dokáže svou konzervativní matku přivádět k šílenství, je za miláčka seriálu. S takovou ženou byste se chtěli kamarádit. A přesně tak se dají charakterizovat Váhy. V komunikaci jsou Váhy i Lorelai přirozené, a tím se jim daří nenuceně budovat sociální vztahy. Lidé ve znamení Vah mají také cit pro módu a mají vkus při zařizování interiérů. Přesně to se odráží v hotýlku, který Lorelai vlastní a piplá si ho podle svého.

Mohlo by se vám líbit

Tipy na seriály, které jsou jako stvořené pro letní podvečer

Venkovní teploty stoupají a úměrně s nimi stoupá i naše chuť lelkovat.
marianne.cz

Štír – Lynette Scavová (Zoufalé manželky)

Když si vybavíte všechny hlavní hrdinky žijící ve Wisteria Lane, vsadíme se, že postavu Lynette Scavové vyjmenujete až jako poslední. Není to tím, že by nebyla v seriálu důležitá, ale působí zkrátka nenápadně. To ovšem neznamená, že by v sobě neskrývala spoustu energie. A přesně takoví jsou Štíři. Také mají vřelé city a dokážou dlouho čekat na správnou chvíli. Vřelé city, které Lynette chová ke svému manželovi a nezbedným dětem, jsou nepopiratelné. Málo co Štíry vyvede z míry, stejně tak jako tuhle matku čtyř dětí. Nikdy nechtějte Lynette nebo Štíry zradit nebo jim ublížit. Nezapomínají a dokážou se mstít dlouho a nemilosrdně. Stejně tak je trvalý i jejich pozitivní cit k jinému člověku. O tom všem ví manžel Lynette své. Další věc, kterou mají Štíři a Lynette společnou, je psychologický talent. Tahle žena moc dobře ví, jak přimět svého muže doma uklízet, i když to znamená, že v domě vypustí krysu zakoupenou ve zverimexu.

Střelec – Jenny Humphreyová (Super drbna)

 Střelci jsou pověstní svou dobrodružnou a akční povahou. A „malá Jenny“ rozhodně smysl pro dobrodružství má. Už jenom tím, že se snaží bojovat s nejobávanějšími dívkami celého seriálu. Střelci jsou ochotni udělat vše pro to, aby se mohli věnovat tomu, co je baví a naplňuje. Jestli si dobře vzpomínáte, Jenny byla schopná utéct z domova i ze střední školy, aby se z ní stala návrhářka. Střelci obecně velice touží po svobodě. Takže když Jenny zavře táta za trest doma, neváhá ihned porušit každé pravidlo, které jí nařídí. Dostane domácí vězení? Uteče oknem. Dostane zákaz vídat se s klukem? Pozve ho k sobě domů. Dostane nakázáno chodit do školy? Odhlásí se z ní. Jenny je prostě svá, nebojí se akčních výzev a dělá jen to, co ona sama chce. A všichni kolem se můžou třeba stavět na hlavu. Současně jsou Střelci i Jenny idealisté s neuskutečnitelnými sny. Ty se jim ovšem často nakonec uskutečnit podaří.

Kozoroh – Miranda Hobbesová (Sex ve městě)

Kozoroha si můžeme představit jako ambiciózní a silnou osobu v obleku s kufříkem v ruce. A přesně tak často vídáme kariéristku Mirandu Hobbesovou. Ambiciózní právnička, pro kterou je její kariéra na prvním místě, je typickým Kozorohem. Úspěch je pro ni velice důležitý a někdy až přehnaně touží po uznání. Do hloubky své duše jen tak někoho nepustí. Kozorohové se snaží nedat najevo své slabiny a vždy chtějí přesvědčit sebe i ostatní, že se o sebe dokáží postarat sami. Když byla Miranda po operaci očí, a ještě celá zesláblá po narkóze, vynadala svému partnerovi, aby jí nepomáhal uložit se do postele. Bylo znát, že nikdy nehodlá přiznat, že potřebuje s čímkoliv pomoct. Zároveň se pro nic nerozhoduje zbrkle. Stejně jako správný právník i Kozoroh si každé rozhodnutí několikrát promyslí a zváží všechna pro a proti.

Vodnář – Phoebe Bufetová (Přátelé)

Vodnáři rádi plavou proti proudu a mají ojedinělý a nevšední životní styl. Váží si svobody a přátelství a kvůli jejich idealistickým názorům je lidé často nechápou a odsuzují je. Taky v tom tak moc vidíte trhlou Phoebe? Ta dokázala i své přátele přivádět k šílenství svými názory. Ross vyšiloval, když před ním zpochybňovala evoluci. Rachel vyšilovala, když si nemohla domů pořídit nábytek z velkoobchodu, protože „takový stůl nemá duši“. A její muž z ní vyšiloval, když se chtěla starat o krysí mláďata, jejichž máma se chytila do jím nastražené pasti. Vodnáři jsou nezávislí a první vážný vztah měla Phoebe až na úplném konci seriálu. Mají často neobvyklé zájmy, což v historii televizní zábavy na nikoho nesedí víc.

Ryby – Susan Mayerová (Zoufalé manželky)

Ryby nebývají příliš průbojné, spíše se drží v pozadí a v pozadí drží i své názory. Ani Susan Mayerová není žádná výrazná osobnost, která by na sebe schválně strhávala pozornost. Když se vedle sebe postaví Susan a její největší sokyně v lásce sexy Edie Brittová, Susan by si v reálném světě nikdo ani nevšimnul. Ryby jsou velice citlivé a vnímavé povahy. Právě Susan je z hlavních hrdinek nejpřecitlivělejší. Když se společně zbaví zavražděného otčíma Gabi, aby její manžel nešel do vězení, je to právě Susan, která to nemůže rozdýchat a je nejslabším článkem jejich společného tajemství. A když během nehody, jejíž je součástí, zemřou dva lidé, těžko se z toho vzpamatovává. Důsledkem toho je rozpad jejího manželství a ztráta všech ideálů. Susan je zkrátka uzlíček nervů, což právě Ryby často bývají. Ženy Ryby zkrátka vybízejí k tomu, aby je někdo zachránil. Působí jemně a křehce.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Červencové novoluní podle čísel a hvězd: Dopoledne se odehraje ve znamení rodiny, odpoledne zaskočí svou náročností

Červencové novoluní podle čísel a hvězd: Dopoledne se odehraje ve znamení rodiny, odpoledne zaskočí svou náročností

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova