Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní trend podzimu: Kabelka, do které se vejde celý váš život

Info ikona
kabelky

Dost bylo titěrným kabelkám, do kterých jsme s troškou kreativity vtěsnaly mobil, peněženku a klíče. O slovo se konečně přihlásily kabelky mnohem velkorysejších rozměrů, v jejichž útrobách můžeme s troškou nadsázky přenášet (téměř) celý náš život.

Přiznejme si na rovinu, malé kabelky jsou sice roztomilé, ale naprosto nepraktické. I když pojmou nejzásadnější věci, tedy mobil, peněženku a klíče, další (ne)zbytnosti do nich jenom sotva vtěsnáme. A tak následně po kapsách nosíme papírové kapesníky, rtěnku, pudřenku, zrcátko či sluchátka a proklínáme se, že jsme raději nesáhly po kabelce větších rozměrů. Pokud se v tomto příkladu poznáváte, máme pro vás dobrou zprávu. Zdá se, že na podzim budeme v ulicích vídat trend opačný – kabelku maxi rozměrů, která pojme nejen výše zmíněné věci, ale klidně i notebook, rozečtenou knihu, dětské pleny nebo krabičky s obědem na celý týden.

Mohlo by se vám líbit

Maxi kabelka ze severu

Módní inspirace k nám proudí z různých koutů světa. Aktuálně nás ale baví „severní vítr“, který s sebou přivál velkou prošívanou kabelku. Ve své podzimní a zimní kolekci, během newyorského týdne módy, ji představila skandinávská značka COS, jejíž kousky jsou zpravidla velmi nositelné a nadčasové. A jinak tomu není ani u prošívané kabelky (nebo spíše kabely?), kterou můžete nosit buď jako crossbody kabelku, nebo klasicky přes rameno. Tato obří kabelka je vyrobena z rycklovaného polyesteru a je k dostání nejen v klasických, ale také odvážnějších barvách. Nutno dodat, že cena kabelky se pohybuje okolo 69 €.

Ani další značky v tomto ohledu nezahálely a ve svých podzimních a zimních kolekcích představily kabelky, které rozhodně nelze označit slovem mini. Nadčasové kabelky, do kterých vtěsnáte svůj život, objevíte například v H&M, u Deichmanna nebo u Marks&Spencer. Podívat se můžete také na nabídku zahraničních e-shopů, na mysli máme například značku Arket, Zign nebo & Other Stories.

Větší než velké kabelky

A s čím kabelku kombinovat?

Nevíte, jestli se velká kabelka hodí ke každému outfitu? Stačí se podívat na Skandinávky, které si maxi kabelku bez ostychu vezmou třeba i ke kalhotovému kostýmku. Pokud chcete (a kabelka má dostatečně dlouhé či nastavitelné ucho), můžete kabelku nosit také na styl „cross body“, díky čemuž budete mít volné ruce například při nákupu. Stejně tak nic nebrání tomu, abyste kabelku nosila klasicky přes rameno. Jenom vás předem varujeme – jakmile se jednou do velké kabelky zamilujete, hrozí, že už nikdy nesáhnete po své mini kabelce.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku