Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní trend roku 2024: Ani bílé, ani černé. Trendy barva letošních tenisek nás vrací do 60. let

S novým rokem se internet módními trendy, které pro rok 2024 byly předpovězeny, jen hemží. Tenhle ale stojí za to. Vsadíme se, že vtáhne i vás. Je totiž nejenom pohodlný a nostalgický, ale i velmi stylový.

Tereza Čaladi | 15. 01. 2024

Nejspíš jste již zaznamenali, že všichni stylisté vybízejí k nošení více barev v roce 2024. Důvod? Vědci zjistili, že když si člověk na sebe vezme své oblíbené barvy, může to zvýšit jeho hladinu dopaminu neboli hormonu štěstí. To vede k tomu, že se cítí lépe a také sebevědoměji. Každý si přitom musí najít „své barvy“, tedy takové, které lichotí jejich pleti, vlasům a mají k nim citový vztah. Ale snad nikdo neudělá chybu, když si pořídí žluté tenisky.

Ta pravá barva pro rok 2024

Ano, je to tak. Barva bot, která se podle stylistů prosazovala již v roce 2023 a bude dominovat roku 2024, je právě žlutá. A nemůže se týkat jiných bot než rádoby starých sportovních tenisek, které jsou oblíbené posledních pár let.

Tento trend vyhouply nahoru jedny konkrétní tenisky, a sice tenisky Onitsuka Tiger Mexico 66, které měla Uma Thurman v legendárním snímku Kill Bill a které v uplynulém roce rozzářily street style během fashion weeků různě po světě. Jak název tenisek napovídá, byly neskutečně populární v roce 1966, kdy byly představeny jako běžecká bota před olympiádou v Mexiku (1968) a byly prvním modelem bot se slavnými pruhy. Do té doby žádné takové nevznikly. A právě boty v podobném duchu se začaly v posledních letech v jarních a letních sezónách vracet.

Info ikona
Uma Thurman

Proč? Otázkou je spíš proč ne. Jsou pohodlné, kvalitní a žlutá barva bot je vskutku originální. Pokud si ale říkáte, s čím ji lze kombinovat, můžeme vám s tím pomoci.

Jak nosit žluté tenisky

Pokud si myslíte, že zkombinovat žluté tenisky není jednoduché, je to právě naopak. Je to barva, která se velmi snadno kombinuje se spoustou různých outfitů. Smyslem je vytvořit základní vzhled a dodat zvláštní nádech těm žlutým teniskám, které budou základem vašeho outfitu. Bílé, modré, šedivé, černé či hnědé džíny...kterékoli z nich se k těmto botám dokonale hodí. Svršek nemusí být nutně žlutý. Klíčem k nošení těchto žlutých tenisek může být výběr neutrálního barevného oděvu ladícího s kalhotami, který jim ponechá veškeré světlo pozornosti.

Jaké žluté tenisky si kromě Onitsuka Tiger Mexico 66 můžete pořídit? To pro vás máme v naší galerii. Včetně toho, kde můžete sehnat původce těchto bot.

Žluté tenisky, které si můžete pořídit
Mohlo by se vám líbit

Červená barva, nenápadný luxus i snížený pas. Jaké budou módní trendy roku 2024?

Rok 2024 je tu! Co přinese ve světě módy? Světoznámé módní značky představily své kolekce pro nadcházející sezónu už na podzim uplynulého roku, a tak víme, že mezi trendy nebude chybět červená barva, velké „bezedné“ kabelky, ale také lesklé kabáty, snížený pas a všudypřítomný quiet luxury, tedy trend nenápadného luxusu bez okázalých log a nápisů. Co v novém roce obléknete vy?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Móda
Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Móda
Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?