Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Oblečte se do vánočních barev! Znáte jejich symboliku?

Info ikona
vanocni barvy

Oblečte se do tradičních svátečních barev od hlavy až k patě. Má to samé výhody: dostojíte vánoční symbolice, budete ladit s výzdobou, a navrch vám to bude slušet!

Eliška Vrbová | 25. 12. 2020

Bílá: čistota, něha a restart

Bílá, to je nový začátek a ten si letos přejeme snad ještě o něco víc než sníh, který na první pohled připomíná. K celobílým outfitům zvolte stříbrné doplňky, budete působit slavnostněji.

Červená: krev a plodnost

Evokuje lásku a vášeň, symbolem Vánoc se však červená stala díky barvě Kristovy krve. Během svátků se nejčastěji kombinuje se zelenou připomínající Ježíškovo narození.

Fialová: trpělivé čekání

Patří mezi barvy, které buď milujete, nebo nenávidíte. V symbolickém významu odkazuje na čekání a ztišení, fialové proto často bývají svíčky na adventních věncích.

Zelená: zrození a naděje

Symbolizovala život dávno před vznikem Vánoc. Za magické byly považovány především jehličnany, protože zůstaly zelené i v mrazech. Skutečně magicky působí i zelené smaragdy.

Zlatá: radostný třpyt

Díky zlaté dostanou Vánoce tu pravou slavnostní náladu s nádechem luxusu. Zlato donesl malému Ježíškovi jeden ze tří králů jako příslib věčného života a pod stromkem ho moc rádi vidíme i dnes.