Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Proč byl Freddie Mercury kromě skvělého zpěváka také nezapomenutelnou módní ikonou

Info ikona
Freddie Mercury

Outfity Freddieho Mercuryho byly někdy spíš "just fantasy" než "the real life". Díky jejich nadčasovosti se jimi však inspirovali různí návrháři dnešní doby, a tak se flitrované kombinézy, upnuté bílé kalhoty a army saka začínají nápadně často objevovat na přehlídkových molech.

Eliška Vrbová | 11. 11. 2018

V posledních dnech se mezi filmovými i hudebními fanoušky nemluví o ničem jiném, než o filmu Bohemian Rhapsody, který zobrazuje osudy zpěváka Freddieho Mercuryho a kapely Queen. Kromě toho, že díky filmu, kde legendárního zpěváka ztvárnil herec Rami Malek, spoustu fanoušků vzpomíná na Freddieho nezaměnitelný hlasový fond, můžeme si také připomenout, jaké kostýmy zpěvák kapely Queen na svá vystoupení oblékal.

Freddie Mercury byl schopný si obléct cokoliv od flitrované kombinézy na koncert až po koženou sukni, růžový top a svítivě růžové náušnice v klipu I Want To Break Free. Naprosto neodmyslitelně k němu patřily také bundy ve "vojenském" stylu se cvoky a nárameníky. Nakonec si ho ale snad všichni zapamatovali hlavně v džínách, bílém tílku a s náramkem s pyramidkami zapnutým vysoko na paži, což je outfit, který oblékl na vystoupení na multikoncertu LIVE AID v roce 1985.

Info ikona
Freddie Mercury

Liboval si v upnutých kalhotách a overalech a nikdy se nebál sáhnout po kouscích, kteří by jiní přisuzovali spíš ženám. Není tedy divu, že svými módními experimenty a otevřeností napříč gendery inspiroval nejednoho světového návrháře. Návrhář Olivier Rousteing z módního domu Balmain představil letos na pařížském fashion weeku kolekci plnou bílé barvy, flitrů a sak se širokými rameny, návrhář Junya Watanabe zase použil hity od Queen jako hudební podkres ke své přehlídce. Pozadu s inspirací u Freddieho nezůstali ani Moschino, Vivienne Westwood, Céline nebo Saint Laurent.

Info ikona
IMAX TREE

Až tedy půjdete do kina na Bohemian Rhapsody, nezapomeňte se kromě zaposlouchání se do nesmrtelných hitů (a včasného rezervování vstupenek) také podívat, v jakých outfitech Freddie Mercury kraloval pódiu, klipům i nahrávacímu studiu. Uvidíte tam nejeden model, který bude nápadně připomínat přehlídková mola fashion weeků představujících kolekce na rok 2019. A jak říkal David Bowie, s nímž Queeni napsali a nahráli hitovku Under Pressure: "Samozřejmě jsem vždycky obdivoval muže, který byl schopný nosit punčocháče."

Info ikona
GETTY