Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Šaty ze sprchového závěsu? Španělské návrhářce se sázka na udržitelnost vyplácí

Info ikona
Svatba

Sprchový závěs a svatební šaty. Na první pohled dvě rozdílná slova, která nemají pranic společného. Tak tomu bylo alespoň do chvíle, než se návrhářka Gema Siveroni rozhodla přetvořit sprchový závěs ve svatební šaty, které budou vkusné, a zároveň dostatečně ekologické. Světe div se, výsledek vypadá famózně!

V posledních letech se slovo udržitelnost skloňuje ve všech pádech. Nakupujeme v second-handech, recyklujeme staré oblečení a opravujeme onošené kousky. Přesto by málokoho napadlo, že i svatební šaty můžou vzniknout v duchu udržitelnosti. Průkopnicí tohoto nápadu je španělská návrhářka Gema Siveroni, které přišlo líto sprchových závěsů ze zkrachovalého hotelu. Zatímco většina lidí by závěsy bez slitování hodila do koše, Gema se rozhodla, že jim vdechne druhý život. Slavnostní život!

Mohlo by se vám líbit

Pravda, ušít ze sprchových závěsů svatební šaty, které nebudou vypadat jako kousek závěsu, je výzva hodná návrhářského mistra. Návrhářka Gema Siveroni ale oplývá kreativitou a talentem, a tak se úkolu zhostila na jedničku s hvězdičkou. Výsledkem jsou přiléhavé šaty se špagetovými ramínky a hlubším rozparkem, které si odbyly premiéru na Gemině vlastní svatbě. „Co se stane s šaty po svatebním dni? Obvykle skončí zamčené ve skříni, ze které už nikdy neopustí. Tvoje svatební šaty jsi ty. Jsou vyrobeny z emocí a nabité vzpomínkami. Proč sprchovým závěsům nedat druhý život tím, že je znovu použijeme? ptá se návrhářka.

Nutno dodat, že Gema Siveroni není v módním průmyslu žádným nováčkem. Její stejnojmenná značka se zrodila v roce 2017, a už tehdy si kladla za cíl oblékat nevěsty s originální představou o svatebních šatech. Návrhářka začala svatební šaty tvořit po malých kolekcích, které prodávala přes nezávislé platformy nebo formou doporučení. V současné době o zákaznice nemá nouze, k čemuž bezpochyby přispěly i zmiňované šaty ze sprchových závěsů. Podle Gemy jsou ideální pro všechny ženy, které chtějí svatbu šetrnou k životnímu prostředí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit