Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Úchvatná móda z červeného koberce ve Varech 2024: Maxová vynesla jedinečnou róbu

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je nejen filmovou a kulturní událostí, ale také módní. Páteční podvečer se nesl ve znamení slavnostního zahájení letošního, již 58. ročníku festivalu. Po červeném koberci se prošly desítky hvězd, tak se společně s námi pojďte podívat na ty nejkrásnější róby, které jsme na nich letos viděli.

Aneta Akgül | 28. 06. 2024

Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech začal dnes, tedy 28. června a potrvá až do 6. července 2024. Již tradičně tento prestižní festival přivítal řadu významných osobností nejen z filmového průmyslu. A to nejen z České republiky, ale také z celého světa.

Mohlo by se vám líbit

Minulý režim ovládne plátna kin: Dokument Architektura ČSSR 58–89 Jana Zajíčka a Vladimira 518 bude mít světovou premiéru ve Varech

Podle jakých kritérií posuzovat, které budovy z dob minulých přežijí a které mají být zbořeny? Za jakých okolností stavby vznikaly? Jak poznat nadčasovou, originální stavbu? To jsou jen některé z otázek, na které hledají odpověď u historiků, architektů a umělců tvůrci celovečerního dokumentu Architektura ČSSR 58–89.
marianne.cz

Červený koberec plný zahraničních hvězd

Mezi hlavní hvězdy letošního ročníku patří například Viggo Mortensen, herec a režisér, který obdrží cenu prezidenta festivalu za svůj přínos kinematografii a jeho film "The Dead Don’t Hurt" bude promítán jako zahajovací snímek​. Cenu prezidenta festivalu obdrží také španělsko- německý herec Daniel Brühl. Zapomenout nesmíme ani na speciálního hosta letošního festivalu, kterým je anglický herec Clive Owen, na jehož počest bude promítán film "Na dotek"​. Svou přítomností na červeném koberci nás poctil také r enomovaný režisér, Steven Soderbergh, který uvede své filmy "Kafka" a "Mr. Kneff" a v průběhu festivalu se zúčastní několika diskuzí. Po celých dvou letech KVIFF navštívil také Geoffrey Rush, Australský oscarový herec, který je členem poroty Hlavní soutěže​.

Čtěte také: Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Blíží se jedna z nejočekávanějších akcí roku – Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Kromě hvězd na červeném koberci, nádherných rób a doprovodného programu se samozřejmě těšíme na gró celého festivalu, tedy filmové novinky. Redakce Marianne pro vás vybrala pět z nich, které by vám letos rozhodně neměly uniknout.

Nejzajímavější róby z červeného koberce

Ačkoliv jsou zmiňovaní zahraniční hosté přeborníky ve svém oboru a jejich návštěvy si bezpochyby vážíme, při zahájení 58. ročníku festivalu si na červeném koberci pozornost novinářů získaly i české známé osobnosti, přičemž některé z nich všechny naprosto oslnily nádhernými róbami a designovými kousky, které oblékly. Červený koberec již tradičně umístěn před hotelem Thermal, oslnivé záblesky fotoaparátů a vzrušující atmosféra. Hvězdy českého i světového filmu se sjíždějí do Karlových Varů, aby oslavily filmová díla a předvedly se na červeném koberci. Ať už jde o slavné herce, herečky, režiséry nebo producenty, či jiné známé osobnosti, všichni se oblékají do těch nejkrásnějších šatů od českých i zahraničních návrhářů. Čím nás hvězdy červeného koberce zaujaly na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech?

Tereza Maxová jako černá labuť

Na zahájení 58. ročníku MFF Karlovy Vary vynese dnes večer modelka Tereza Maxová ručně vyšívanou haute couture Swan róbu v hodnotě přes 60 000 EUR francouzského módního domu BALMAIN, kterou designer značky Balmain, Olivier Rousteing, představil ve své poslední kolekci FALL/WINTER 2024/25. Elegantní, nadčasové a naprosto unikátní šaty Tereze sedí jako ulité a nádherně v nich vyniká. Ostatně, posuďte sami v naší galerii.

VIDEO: Jak Tereza Maxová vzpomíná na KVIFF v devadesátých letech?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jana Švandová v elegantní černé róbě

Překrásnou černou róbu vynesla na červený koberec oblíbená česká herečka Jana Švandová, kterou již tradičně doprovodil její manžel Pavel Satorie. „Přijela jsem moc pozdě. Musela jsem využít pomoci stylistů. Budu tady do neděle, pak jedu na Wimbledon na tenis. Teď jsem byla v Hamburgu na fotbale… pak budu odpočívat," prozradila webu eXtra.cz.

Lenka Vlasáková se svěřila do rukou českých designérů

Herečka Lenka Vlasáková je na fotografiích z červeného koberce v bílé hedvábné róbě naprosto úchvatná. Šaty jsou z kooperace Lukáše Macháčka a mladé brněnské návrhářky Gabriely Štulírové, která se specializuje pouze na svatební šaty. „Společně s Gabrielou Štulírovou  jsme vytvořili kolekci deseti šatů, které jsou svým designem vhodné jak na svatbu, tak na červený koberec. Důkazem toho je právě herečka Lenka Vlasáková, která je vynese na červený koberec na zahájení letošního festivalu KVIFF a které se starám o kompletní styling,“ říká Lukáš Macháček.

KVIFF 2024: Podívejte se na módu z červeného koberce
Zdroj článku

Související články

Zábava
Suvenýry z Karlových Varů, které vám obnoví mládí a zpestří chuť: Znáte karlovarskou léčebnou kosmetiku nebo třináctý pramen?

Suvenýry z Karlových Varů, které vám obnoví mládí a zpestří chuť: Znáte karlovarskou léčebnou kosmetiku nebo třináctý pramen?

Móda
Pastelově růžový model, který zůstane dlouho v povědomí: Daniela Kolářová v loňském roce očarovala šaty od návrháře Borise Krále

Pastelově růžový model, který zůstane dlouho v povědomí: Daniela Kolářová v loňském roce očarovala šaty od návrháře Borise Krále

Móda
Móda z KVIFFu 2024: Livia Klausová a další dámy, které naprosto zazářily na červeném koberci

Móda z KVIFFu 2024: Livia Klausová a další dámy, které naprosto zazářily na červeném koberci

Zábava
Vary odstartovaly: Podívejte se na záznam z přímého přenosu slavnostního zahájení filmového festivalu

Vary odstartovaly: Podívejte se na záznam z přímého přenosu slavnostního zahájení filmového festivalu