Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

ČTENÁŘSKÝ KLUB MARIANNE: Knížky nejen pro nastávající maminky

Užíváte si první týdny těhotenství a přemýšlíte, že svou knihovnu obohatíte o nový titul o mateřství? Nebo jste čerstvou maminkou a chcete se dozvědět více o výchově dětí? Ponořte se do vybraných knižních titulů, které vám nabídnou nový pohled na rodičovství.

Moderní maminky se potýkají s celou řadou nástrah, které musí překonat. Na jedné straně jsou vystaveny tlaku sociálních sítí, na straně druhé čelí dobře míněným radám svých maminek. Samostatnou kapitolu potom tvoří různá fóra a „mama“ diskuze, které jsou plné protichůdných názorů. Pokud právě miminko čekáte nebo už v náručí svíráte malý uzlíček štěstí, rozhodně nám dáte za pravdu, že vyznat se ve všech informacích pro maminky, je skoro nemožné. Pomocnou ruku vám ale mohou nabídnout (ne)odborné knihy, díky kterým získáte ucelený přehled, a zároveň si s jejich pomocí můžete na danou problematiku vytvořit vlastní názor.

Mohlo by se vám líbit

MAMA INFLUENCERKY: Přestavujeme vám šestici inspirativních maminek

Jsou inspirativní, nebojí se otevřít i vážná témata a vytvářejí komunitu maminek, která si navzájem pomáhá. Řeč je o mama influencerkách, ženách, které si podmanily sociální sítě a zaměřily svůj profil především na téma rodičovství a děti.
marianne.cz

Zdravé těhotenství - přirozený porod, Ingeborg Stadelmann

„Bible“ všech nastávajících maminek! Tak můžeme označit knihu od německé porodní asistentky Ingeborg Stadelmann, která je skvělým průvodcem nejen těhotenstvím a porodem, ale také šestinedělím. I když je kniha poměrně obsáhlá, má před 500 stran, rozhodně ji můžete číst po částech, tedy během jednotlivých trimestrů. Výhodou knížky také je, že obsahuje plno praktických návodů, kterými se nastávající maminky můžou řídit. Zároveň v knížce objevíte také několik kapitol o bylinkách, aromaterapii a homeopatickách. Pokud ale nejste těmto alternativním záležitostem nakloněná, bez problému můžete kapitoly přeskočit a zaměřit se na faktické části knihy.

Info ikona
Zdravé těhotenství - přirozený porod

Olivia - Čo vás o živote naučí iba dieťa?, Zuzana Mihálechová

Kniha od slovenské autorky Zuzany Mihálechové není v našich končinách příliš známá, přesto by na vašem knižním seznamu neměla chybět. Nejedná se o typickou knihu o výchově, spíše jde o titul, díky kterému dokážete žít v harmonii se sebou i s vaším dítětem. „Dozvíte se, jak je možné, že nemusíte přikazovat, zakazovat a bojovat. Stačí pochopit, posunout se ve vlastním vývoji a problémy přestanou být problémem,“ říká autorka knihy. Zároveň je důležité poznamenat, že jednotlivé problémy jsou zahrnuty do příběhů ze života, a tak se v leckteré kapitole sami naleznete a pochopíte, v čem děláte chybu.

The first forty days, Heng Ou

Pokud vám nedělá problém anglicky psaná literatura, pak se začtěte do knihy The first forty days. Jak už název napovídá, titul se soustředí především na maminku a důležité období s názvem šestinedělí. Proč je důležité dostatečně relaxovat? Jak by měla vypadat vaše strava? A z jakého důvodu se vyplatí, když během šestinedělí odmítnete návštěvy, které chtějí vidět miminko? Nejen na tyto otázky dostanete odpověď.

Info ikona
The first forty days

Najděte si svého marťana, Marek Herman

Pravda, kniha Najděte si svého marťana, rozhodně není jenom pro těhotné ženy nebo rodiče malých dětí. Naopak si ji zamilují všichni lidé, kteří se zajímají o psychologii a věří, že výchova rodičů silně ovlivňuje to, kým jsme v dospělosti. Autor knihy popisuje obecně známé pravdy, které si bohužel leckdy neuvědomujeme. Proto není od věci, když si knížku přečtete právě během těhotenství, a tudíž se vyhnete případným chybám ve výchově. Výhodou knihy je také skutečnost, že je napsána laickým a velmi příjemným způsobem.

Info ikona
Najděte si svého marťana

Rodičovština, Jennifer Lehrová

Už během těhotenství mluvíme na miminko a říkáme mu věty, které máme častokrát odposlouchané od svých rodičů. Po jeho narození se naše komunikace promění v hotovou rodičovštinu, která je plná slov a frází, nad jejichž významem nepřemýšlíme. Od toho je tu ale knihy Rodičovština, díky které můžeme odhalit naše zakódovaná slovní spojení a zjistit, jak si dítě tyto fráze doopravdy vykládá a jaké můžou mít na jeho výchovu dopad.

Info ikona
Rodičovština
Mohlo by se vám líbit

Kdy je ideální čas na dítě? Otázka, kterou řeší mnoho žen

Studium, kariéra, hledání partnera, svatba a potomek. Tak vypadá ideální životní scénář mnoha žen. Bohužel, nebo bohudík, život nelze naplánovat, a tak se občas stane, že se jedna ze životních kapitol protáhne. Kdy je tedy správný čas na dítě? A proč přibývá žen, které se stanou prvorodičkami až po třicátých narozeninách?
marianne.cz

Související články

Rodina a děti
Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Rodina a děti
Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů

Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů

Rodina a děti
Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací