Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Srpnový super úplněk ve znamení Vodnáře: Pozor na staré lásky a unáhlená rozhodnutí

Info ikona
úplněk

Osmý úplněk letošního roku připadá hned na začátek měsíce. Odehraje se v úterý 1. srpna ve 20:31 hodin ve vzdušném znamení nespoutaného a svobodomyslného Vodnáře. Jde o takzvaný super úplněk, který může mít vliv na naše emoce i rozhodování. Dávejte si proto dobrý pozor na to, čemu dáte přednost, co v životě upřednostníte. Dobře si rozhodnutí promyslete. Koho svou energií Měsíc ovlivní nejvíce, co můžeme očekávat a na co si dát pozor?

Zuzana Heralová | 30. 07. 2023

Srpen je z astrologického hlediska zvláštní tím, že nabídne hned dva takzvané super úplňky. Jeden připadá právě na 1. srpna a bude ve znamení Vodnáře, druhý pak proběhne 31. srpna a odehraje se ve vodním znamení citlivých Ryb. Oba úplňky doplní ještě novoluní 16.8., jež otevře nové možnosti.  

Co je to super úplněk?

Jde o astrologický jev, kdy se měsíc dostává na své oběžné dráze do bodu, kdy je nejblíže planetě Zemi. Oproti ostatním „normálním“ úplňkům bude mnohem zřetelnější. Měsíc bude dokonce zhruba o 13 % větší a zářivější. Srpnové nebe tedy nabídne úžasnou podívanou. Super úplněk nabídne také silné energie, které pocítí zejména nejen zrozenci znamení Vodnáře, ale také Lva, Býka a Štíra.

Mohlo by se vám líbit

Uran a Venuše na scéně

Sílu úplňku ovlivní planeta Uran, která se Vodnáře pojí a vládne mu. Je to právě Uran, který propůjčuje Vodnářům jejich svobodomyslnost, touhu po nezávislosti a originalitě, ale také určitou dávku lehkomyslnosti, která může mít nejen pozitivní, ale i negativní důsledky.

V tomto úplňku hraje roli také planeta Venuše, která s právě nachází v retrográdním módu. To znamená, že couvá a díky tomu může vytáhnout z minulosti něco, co pro nás bylo důležité a zůstalo nedořešeno. Můžete tedy potkat svoji starou lásku nebo třeba přátele, na které jste už zapomněli. Konstelace ale není nakloněna novým začátkům, pamatujte, že nevstoupíte dvakrát do stejné řeky. Můžete ale tyto vztahy v sobě dořešit, uzavřít a propustit.

Svoboda nade vše

Jak již bylo řečeno, charakteristickým znakem Vodnářů je touha po svobodě a nezávislosti. Právě toto téma energie prvního srpnového úplňku vytáhnou do popředí. Nesmíte se tedy divit, když budete mít najednou pocit, že chcete roztáhnout křídla a opustit zajeté stereotypy ve svém životě. Promyslete si ale dobře, než uděláte nějaké důležité rozhodnutí.

Mohlo by se vám líbit

Mohou se dostavit i opačné pocity jako je žárlivost a strach, že přijdete v životě o něco nebo o někoho, kdo je pro vás velmi důležitý. Pamatujte, že co je vaše, neopustí vás a co k vám nepatří, stejně odejde. Během úplňku a ve dnech kolem něj se zaměřte zejména sami na sebe. Jaké máte touhy, pocity, co vám brání v rozletu? Co byste mohli udělat pro to, abyste si svá přání splnili? Snažte se být spíše v duchovní rovině než v té materiální. Nepouštějte se do žádných náročných pracovních úkolů nebo plánování důležitých věcí, za pár dní mohou být vaše priority jinde a vše může být jinak.

Úplněk a vliv na zdraví

Jako vždy bude mít energie úplňku také vliv nejen na psychiku, ale také na naše fyzické tělo. Tentokrát ovlivní zejména oblasti dolních končetin jako jsou lýtka, holeně, kotníky a nárty. Pozor na úrazy Achillovy šlachy, nepřepínejte se při fyzických aktivitách. Buďte obezřetní zejména trpíte-li otoky nohou a máte křečové žíly. Prospěje vám lymfatická masáž nebo uvolňující koupel v Epsomské soli. Obecně se v době úplňku nedoporučují žádné velké chirurgické zákroky. Tělo by mělo být co nejvíce v klidu.

Zdroj článku