Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 animovaných pohádek z vašeho dětství, které budou bavit i vaše ratolesti

Mickey Mouse, Pepek námořník či Medvídek Pú. Zavzpomínejte si s vašimi potomky na pohádky, které jste měli rádi vy jako malí!

Tereza Čaladi | 12. 10. 2022

Dnes si mohou děti vybírat z tisíce pohádek na YouTube, Netflixu, Disneychannelu a dalších promítacích platformách. Jejich rodiče se přitom dívali jednoduše na to, co zrovna šlo v televizi. vybavujete si, jaké pořady to byly? My vám s tím pomůžeme. Vybrali jsme pro vás 10 animovaných pohádek, na které jste se pravděpodobně dívali jako děti a které by se zároveň mohly líbit i vašim ratolestem. Vy si zavzpomínáte, ony budou nadšené a můžete tak kvalitně a hezky strávit společný čas.

1. Mickey Mouse

Postavička, která byla vůbec první kreslenou postavou. Byla vytvořena v meziválečném období a měla za cíl odreagovat lidi od toho, co se děje. Poprvé ji svět spatřil v roce 1928. Vypráví příběhy o myšákovi Mickeym, jeho společnici Minnie a jejich kamarádech. Dnes má více mutací, lze si tak vybrat, jakou chcete.

2. Tom & Jerry

Škádlí se jako kočka s myší, protože jimi jsou. Pohádka vznikla již v roce 1940 a je o Tomových pokusech dopadnout Jerryho. A je důkazem, že co se škádlívá, to se rádo mívá.

3. Pepek námořník

Snaha navnadit děti, aby jedly více špenátu, jelikož potom budou silné jako Pepek. Fungovalo to na vás? Jistě to můžete vyzkoušet s vašimi ratolestmi. Původně byl příběh představený jako komiks v novinách. V každé epizodě se Pepek ocitne ve zvláštní situaci plné dobrodružství.

4. Spongebob v kalhotách

Seriál, který je snad pro všechny věkové kategorie. (Vsadíme se, že byste se na něj rádi koukli i sami, kdyby ho dávali!) Jedná se příběh podmořské houby, která žije v ananasu, pracuje ve fastfoodu a chodí do podvodní školy. Zkrátka skvělá oddechovka.

5. Medvídek Pú

Jedna z nejmilejších pohádek, která existuje. Vypráví o dobrodružstvích Kryštůfka Robina a přináší skvělá moudra Medvídka Pú a jeho zvířecích kamarádů. Vznikla podle knižní předlohy v roce 1977. Nová verze však byla vytvořena v roce 2011. Opět si tedy můžete vybrat.

Mohlo by se vám líbit

5 originálních nápadů na tvorbu podzimní dekorace s dětmi

Sezónní domácí výzdoba k ročním období zkrátka patří. A je hezké, když se na zútulňování vašeho domova můžete podílet i s malými členy vaší rodiny. Přinášíme vám několik tipů, které s vaší dopomocí hravě zvládnou.
marianne.cz

6. Lví král

Pokud si se svými dětmi chcete projít zvířata z africké savany, tento film je pro to tím nejlepším. Pojednává o bratrských rozepřích, lvíčkovi Simbovi, velkém přátelství i lásce. A Simbův příběh pokračuje i v dalších dílech. Navíc v roce 2019 vznikla i nová neanimovaná verze.

7. Kačeří příběhy

Kačerov jak hurikán k nám už míří. Auta laser aeroplán městem víří. Příběhy píše… z téhle té říše…“ Jistě jste také nezapomněli znělku pohádky vyprávějící vtipné příběhy o kačeří rodince a o přístupu k bohatství. Vznikla v roce 1987 a u nás se rozšířila v 90. letech. Byla obnovena v roce 2017. Můžete se tedy podívat na obě verze.

8. Pokémon

Ashe a Pikachu zná snad každý. Aneb o tom, jak si i s potvůrkami jako jsou pokémoni vytvořit vztah. I tato pohádka se jinak zaměřuje především na přátelství, které je silnější než intriky záporáků (rakeťáků).

9. Želvy Ninja

Leonardo, Raphael, Michaelangelo a Donatello jsou důvodem, proč si mnoho lidí myslí, že jsou želvy skvělý. Byli totiž superhrdiny.

10. Raketové holky

Chybět nesmí ani superhrdinky a těmi v 90. letech byly nepochybně Powerpuff girls, neboli Raketové holky. Tři dívky, které dokázaly být bojovnicemi, když to bylo potřeba. Jednalo se o jednu z prvních pohádkových show učící děti o feminismu.

Mohlo by se vám líbit

Lepší kreativita, soustředěnost i psychika aneb Jaké benefity má pro děti nuda

Každý chce, aby jeho dítě mělo co nejzáživnější dětství. Snaží se tak, aby mělo mnoho kroužků, aby víkendy trávilo aktivně s rodinou a aby mělo dostatek sociálních kontaktů. Pravdou ale je, že není úplně dobré, když děti nemají čas se nudit. Naopak, nuda má spoustu benefitů. A my je pro vás zjistili.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet