Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 životních lekcí, které nám dal seriál Sex ve městě

Seriál Sex ve městě dodnes milujeme a čas od času si ho s chutí znovu pouštíme. Je v něm totiž vše, čím jsme si ve vztazích prošly a co potřebujeme vědět o lásce, randění či přátelství. Tak například:

1. Být perfektní není vše

Vzpomínáte, když si pan Božský nabrnknul Natashu? Tu vysokou, štíhlou a uhlazenou… „idiotskou loutku bez duše“ (jak ji Carrie nazývala, když jí nemohla přijít na jméno)? Tehdy si zoufala, že ona nikdy nebude žena s perfektními vlasy, která může nosit bílé šaty a nepokecat si je. No a co? Natasha zase nikdy nebude tou, se kterou se chlap nejen vyspí, ale také od srdce zasměje. 

2. Být single je v pohodě

Co na tom, že občas zajídáte samotu čokoládovým dortem jako Miranda a ve své troubě byste mohla skladovat boty jako Carrie? Díky Sexu ve městě se status „single“ jeví jako zábavná a vzrušující životní etapa, kterou stojí za to zažít. Navíc jak říká Samantha, která si svobodu užívá plnými doušky: „Bojíš se být sama? Milá zlatá, ty jsi sama, i když jsi s chlapem.“ 

3. Až tak moc tě nežere 

Zažily jsme to všechny. Slibné rande, po němž následovalo… nic. Prostě už se neozval! Anebo se ozýval, ale tak nějak divně – odpovídal po několika hodinách a vyjadřoval se nekonkrétně… A vzpomínáte, co odpověděl Berger Mirandě, když mu popisovala jedno takové slibné rande, na jehož konci se chlapík vymluvil, že nahoru nepůjde, protože má brzy ráno meeting? „Když má o tebe doopravdy zájem, jde nahoru, meeting, ne-meeting.“ 

4. Pan Pravý nemusí být pan Vysněný

Když si Charlotte vysnívala svého prince na bílém koni, asi by jí nenapadlo, že si vezme Harryho – zakulaceného plešatého právníka s porostem na zádech. A Miranda a Steve? Kariéristka a barman? Nebo Samantha a mladší kluk, který se živí jako číšník? Jakkoli se tato spojení jevila na začátku nepravděpodobně, nakonec šlo o dějové linky, které mají s realitou možná společného víc, než happyend Carrie a Božského. 

5. Přátelé jsou nade vše 

Muži přicházejí a odcházejí, ale opravdové přítelkyně zůstávají. A spřízněná duše, kterou všechny hledáme, možná vůbec nemusí být muž. Proto bychom neměly zapomínat na kamarádky, ať zrovna šťastné jsme, anebo nejsme. Protože jak zaznělo v seriálu: „Říká se, že nic netrvá věčně: sny se mění, trendy přicházejí a odcházejí, ale přátelství, to nikdy nevyjde z módy.“
Mohlo by se vám líbit

Sex ve městě = skvělý sex doma?

elle.cz

18 věcí, které jste o Sexu ve městě možná nevěděla

1. Ikonická tutu sukýnka, kterou má Carrie na sobě v úvodní znělce, stála pouhých 5 dolarů.

2. Cynthia Nixon, která hraje Mirandu, je ve skutečnosti přírodní blondýnka, ale kvůli roli se obarvila.

3. Kvůli natáčení trávila Sarah Jessica Parker až 18 hodin denně na podpatcích. Podpatky vyžadovala i Kim Catrall a to i při scénách, kde byla zabírána jen do pasu – dodávaly jí pocit nezdolného sebevědomí, jakým oplývá Samantha. 

4. V prvním filmu si Carrie oblékne na svatbu šaty návrhářky Vivienne Westwood, která jí je věnuje po focení pro Vogue. Lísteček, který byl k šatům připojen, skutečně napsala britská návrhářka.

5. Pátá série měla pouze pět epizod, protože Sarah Jessica Parker byla těhotná – v posledních dvou epizodách si můžete všimnout, že nosí jen volné šaty, aby zakryla bříško.

6. V roce 2012 se byt, ve kterém žila postava Carrie, prodal za necelých 10 milionů dolarů.

7. Cameo, které si v epizodě Útěk z New Yorku (odehrává se v Los Angeles) zahrál Matthew McConaughey, bylo původně nabídnuto Alecu Baldwinovi. Když odmítl, tak Clooneymu a poté ještě Warrenu Beatymu.

8. Kim Catrall, která ztvárnila Samanthu, tuto roli odmítla dvakrát, než ji štáb přesvědčil, aby do toho šla.

9. Scéna, kde Trey požádá Charlotte o ruku před výlohou klenotnictví Tiffany, ve skutečnosti nemohla vzniknout před skutečným obchodem. Štáb měl dovoleno připravit pouze kulisu. 

10. První pes, který hrál mazlíčka Peta, se představitele Aidena Johna Corbetta bál, a tak musel být nahrazen jiným psem.

11. Filmování poslední epizody – Američanka v Paříži (2. část) – skončilo pouhé čtyři dny předtím, než byla odvysílána.

12. Epizoda, ve které se Berger rozchází s Carrie skrze post-it, je inspirována reálnou zkušeností, kterou prošla jedna ze scénáristek.

13. Postava Božského, kterou ztvárňuje Chris Noth, je pro změnu inspirována Ronem Galotti – mužem, se kterým chodila autorka knižní předlohy Candace Bushnell. 

14. Zrzavý chlapeček, který hrál Mirandina syna, si v Sexu ve městě zahrál nejen jako miminko (v seriálu), ale i jako chlapeček (v následném filmu).

15. Jedna chybička se vloudila přímo do úvodní znělky. Autobus, který projede louží a pocáká Carrie, je v jedné chvíli plný lidí, zatímco v následujícím střihu vypadá prázdný.

16. Carrie měla být původně brunetka. Rozhodnutí, že půjde na blond, padlo pouhý den před začátkem natáčení pilotního dílu.

17. Willie Garson, který ztvárňuje Cariina gay kamaráda Stanforda, je i ve skutečnosti blízkým přítelem Sarah Jessicy Parker. 

18. Žádný z outfitů, které hrdinky v seriálu obléknou, se nezopakoval až na jeden – kožich, který má na sobě Carrie v posledním díle, nosila i v první sérii.

ČTĚTE TAKÉ: Sex ve městě měl skončit jinak, říká jeho spoluautor 

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace