Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

ČTENÁŘSKÝ KLUB MARIANNE: Knižní novinky, které nás zaujaly

Oslavte Světový den knihy stylově, tedy s novým knižním titulem v ruce. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější knižní novinky, které si zaslouží vaši pozornost.

Na 23. dubna připadá jeden z našich nejoblíbenějších světových dnů – Světový den knihy! I když letos nemůžeme vyrazit do knihkupectví a prohlédnout si knižní novinky zblízka, nic nebrání tomu, abychom knihy oslavili alespoň virtuálně a přes e-shop. A na jaké tituly si děláme zálusk?

Mohlo by se vám líbit

ČTENÁŘSKÝ KLUB MARIANNE: V hlavní roli silné ženské hrdinky

Působí křehce, ale uvnitř jsou silné. Některé prožívají „obyčejný“ život, jiné se zuby nehty perou s nepřízní osudu. A když už si myslíte, že je máte prokouknuté, udělají něco, čím vám vyrazí dech. Vybrali jsme pro vás knihy od současných českých autorek, které spojuje jediné – silné ženské hrdinky.
marianne.cz

Tohle město, tahle řeka - Martina Leierová

Baví nás knihy, které pomalu poodhalují tajemství a zajímavé osudy na první pohled obyčejných lidí. V tomto ohledu nás čerstvá novinka z pera Martiny Leierové rozhodně nezklame. Děj knihy Tohle město, tahle řeka se odehrává ve žlutém činžáku, ve kterém žije paní Václavková se synem Davidem, spisovatel Hilský, studentka Klára, podnikatel Majer, paní Cartierová nebo domovník Vrána. Jenže domovník zmizel, a tak se další obyvatelé činžáku sejdou před jeho dveřmi a z útržků toho mála, co o něm vědí, skládají příběh. Nikdo z nich v té chvíli netuší, jak moc svým každodenním rozhodováním nejen spolehlivě zaceluje vlastní osud, ale také spřádá úděl letitého činžáku.

Info ikona
Tohle město, tahle řeka

Smršť – Jozef Karika

Už jsme si zvykli, že při čtení knih od Jozefa Kariky nám stojí vlasy hrůzou. Trhlina, Tma i Smrt byly výborné mysteriózní thrillery, a tak už se nemůžeme dočkat na jeho novinku Smršť. Tentokrát se Karika zaměřil na fenomén halného větru, který je dobře známý i zdokumentovaný v Polsku. Když fouká, stoupá počet násilností, nehod, vražd i sebevražd. Jak ale tento vítr souvisí s nebezpečným silničním úsekem na úpatí Západních Tater? A má něco společného s přízrakem stařeny v černém svrchníku, sukni a šátku na hlavě, který se tam zjevuje?

Info ikona
Smršť

Za pět let – Rebecca Serleová

Po knize Jozefa Kariky vždycky přijde vhod odlehčený titul, při kterém nemusíme přemýšlet nad mysteriózními postavami a tajuplnými místy. I proto si děláme zálusk na knihu Za pět let, která se údajně zalíbí všem čtenářkám a čtenářům Jojo Moyes. Hlavní hrdinkou knihy je newyorská právnička Dannie Cohanová, které se v jeden den splní hned dvě přání – excelovala při pracovním pohovoru a kývla na žádost o ruku. Dannie usíná s vědomím, že je na správné cestě k dosažení svého pětiletého plánu. Jenže sladké sny vystřídá krutá realita! Po probuzení je Dannie v cizím bytě, s jiným prstenem na ruce a vedle úplně jiného muže. A aby toho nebylo málo, v televizním vysílání postřehne, že je 15. prosince 2025, tedy o pět let později.

Info ikona
Za pět let
Mohlo by se vám líbit

RECENZE: Když režim nepadne! Jaký je nový román Listopád od Aleny Mornštajnové?

Spisovatelka Alena Mornštajnová zůstává ve své páté próze s názvem Listopád věrná dokonalému popisu lidského charakteru. Na rozdíl od předešlých knih ale nepracuje s tvrdým historickým popisem, nýbrž s tzv. alternativní přítomností, která nám ukazuje, jak by to v Československu mohlo vypadat, kdyby komunisté zůstali u moci.
marianne.cz

Klíč - Máirtín Ó Cadhain

Patříte k milovníkům knih Franze Kafky? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout kancelářská tragikomedie od autora, jehož irský smysl pro humor se až nápadně podobá tomu českému. Knižní novinka Klíč pojednává o malém dublinském úředníčkovi, který neustále přesouvá šanony, lepí štítky a vyplňuje formuláře. Když však jednoho dne odjede jeho nadřízený na dovolenou a zamkne jej v kanceláři, dojde k existencionálnímu zápasu!

Info ikona
Klíč

Poslední let – Julie Clark

Napínavých thrillerů není nikdy dost! I proto se nemůžeme dočkat, až se začteme do knihy Poslední let, která má zatím velmi pěkné ohlasy nejen od bookstagramerů, ale také od samotných čtenářů. Příběh začíná jednoduše, dvě zoufalé ženy se potkají na letišti a na poslední chvíli se domluví, že si vymění letenky. A tak Claire míří místo Evy do Oaklandu a Eva letí do Portorika jako Claire. Když se ale letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství.

Info ikona
Poslední let

ČTENÁŘSKÝ KLUB MARIANNE

Vítejte ve Čtenářském klubu Marianne! Jako dubnovou knihu jsme vybrali titul Listopád od Aleny Mornštajnové, která vyšla v nakladatelství Host 15. dubna 2021. Už teď si můžete přečíst nejen naši recenzi na Listopád, ale také rozhovor s Alenou Mornštajnovou, ve kterém autorka popisuje, co ji vedlo k napsaní knihy o alternativní přítomnosti. Už teď vám také můžeme prozradit, že další rozhovor s Alenou Mornštajnovou na vás čeká v květnové Marianne. Budeme rádi, když se připojíte do našeho čtenářského klubu, který je svázán jediným pravidlem – vášní ke čtení

Související články

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii