Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 1. ledna: Štíři mají být tolerantnější, Býci pustit minulost

Je tu první týden roku 2024 a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 1. ledna nás dovede na pomyslnou startovní čáru s jediným cílem: ujasnit si svůj záměr a vystoupit tak z případného vnitřního rozporu. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit svou pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 1. 01. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Rozdíl mezi samotou a osamělostí je zásadní, přesto si jej řada z nás neuvědomuje. Na rozdíl od osamělosti, která člověka tíží a oslabuje, je samota často tím, co přináší potřebný odstup a vhled do situací, které vnímáme jako komplikované. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dopřejte si klid a čas na případné rozhodnutí, nespěchejte. V samotě můžete najít odpovědi a nové úhly pohledu. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Co se mi stále nedaří vyřešit? Co by mi pomohlo posunout se dál?
 • Kdy naposledy jsem zažila situaci, v níž mi samota bezesporu prospěla?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Nový rok bývá obvykle spojován s novými začátky. Vždy záleží na konkrétní situaci, obecně ale platí, že každý počátek v sobě nese především naději, že se věci vyvinou dobře a případně lépe. Je to i vaše téma pro první lednový týden. Nevracejte se zbytečně k tomu, co bylo je to pryč. Uzavřete, co je potřeba uzavřít, a nezapomínejte na skutečnost, že bez konce nejde začít od začátku. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • K čemu ze své minulosti se opakovaně vracím? Kvůli čemu?
 • Na co se v novém roce nejvíc těším?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Stát se účastníkem, nikoli jen divákem svého života, je vůbec nejdůležitější podmínka naplněného bytí. A přestože by mnohdy bylo pohodlnější nechat za sebe rozhodovat druhé, jde o po všech stránkách chybný přístup. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Staňte se tím, kdo se nebojí převzít zodpovědnost za svůj život se všemi rozhodnutími a důsledky, jenž takový postoj přináší. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jsem to opravdu já, kdo v mém životě rozhoduje?
 • Dokážu se postavit čelem k případným potížím, které způsobilo mé vlastní rozhodnutí?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Mysl je skvělý nástroj a dokážeme-li ji ovládnout, otevírá se před námi ohromný potenciál. Proto do značné míry platí, že vše začíná v hlavě, a ačkoli jde v posledních letech o značně nadužívanou frázi, její pravdivost v mnoha směrech nelze popřít. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Věnujte větší pozornost svým myšlenkách a hledejte spojitost s tím, co se vám v životě děje. Možná najdete klíč k některým dveřím. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Vybavím si některou ze situací, kdy se potvrdila pravdivost předchozích řádků?
 • Jakým způsobem uvažuji o tom, na čem mi záleží? Jaké konce (průběh, okolnosti) obvykle očekávám?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Zjistěte, v čem je vaše dítě výjimečné. Býci jsou nezastavitelní, Lvi vás rozesmějí

Dle astrologie má každé dítě určitou přednost, která náleží k jeho znamení zvěrokruhu. Zjistěte, v čem vyniká vaše dítě. Bude to pracovitost, cílevědomost, empatie nebo jiná vlastnost? Jaký potenciál se v něm ukrývá?
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Motýl, aby se vůbec mohl motýlem stát, musí nejprve projít třemi vývojovými stádii. Z vajíčka se vyklube housenka, z housenky kukla a když se vše podaří, což nikdy není jisté, vzlétne k oblakům dospělý jedinec. S lidmi je to v mnoha ohledech podobné. Až když projdeme potřebnými etapami, jsme schopni uvidět svět z vyšší perspektivy. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že autenticita pramení z osobního prožitku a zkušenosti se naučit nedají. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy se mi potvrdilo, že osobní prožitek nic nenahradí?
 • Co se snažím ve svém životě uspíšit a z jakého důvodu?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Naučit se občas – i přes všechnu dospěláckou vážnost – vidět svět dětskýma očima může být velmi úlevné. A také vysvobozující z rutiny a šedé nezáživnosti všedních dnů. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neberte život tak vážně a objevte kouzlo drobných radostí. Těšte se z maličkostí, protože právě ony utvářejí dokonalý celek. V okamžiku, kdy začnete brát život s nadhledem, většina tíže z vás spadne. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jakou oblast svého života potřebuji „odlehčit“?
 • Dokážu se radovat z maličkostí podobně jako malé dítě? Kdy naposledy?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Na každém konci je hezké, že něco nového začíná. Ve vašem případě to znamená, že kromě starého roku končí také značně vyčerpávající období a začíná nové, v mnoha směrech příjemnější. A přestože patříte k lidem spíše aktivním, tentokrát nespěchejte. Není vždy nutné pustit se znovu do práce, přestože se to s počátkem nového roku nabízí. Nejděte s davem a nedělejte, co se od vás očekává. „Poslouchejte“ především samu sebe. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jaké tempo je mi momentálně nejpříjemnější? A jednám v souladu s ním?
 • Komu se opakovaně snažím přizpůsobit a co mi toto mé chování přináší?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Mnohokrát se v životě zapleteme do sítě iluzí, zavádějících předpokladů o druhých nebo o sobě samých. Uvažujeme na základě zkresleného obrazu, který si vytvoříme v hlavě, a přizpůsobujeme své jednání něčemu, co není pravdivé. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepromítejte do druhých své představy o tom, co by měli a neměli. Respektujte právo každého jednotlivce na svobodné rozhodování i v případě že s jeho chováním nesouzníte. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jak velký problém mi činí respektovat rozhodnutí někoho z mých blízkých v případě, že jedná z mého pohledu nesmyslně?
 • O kom nebo o čem si momentálně dělám iluze?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Přátelství je tím, co dělá náš život krásnějším. To opravdové je ale vzácné, spočívající v bezpodmínečnosti a přijetí se vším, co k druhému patří. Skutečný přítel nehledá ve vztahu výhody a bez zaváhání podá pomocnou ruku v případě, že se druhý potápí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Udělejte si malou inventuru mezi lidmi, s nimiž se stýkáte, a buďte k sobě pravdivá. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdo mě bez zaváhání napadne, hovoří-li se o opravdovém přátelství?
 • Zažila jsem naopak někdy zklamání v souvislosti s někým, koho jsem považovala za blízkého přítele?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Podobně jako řada zvířat, nechávají se ochočit i někteří lidé. Naučí se poslouchat příkazy druhých, jednají v souladu s vůlí někoho jiného, aniž by přemýšleli o tom, zda je to pro ně opravdu dobře. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechávejte sebou manipulovat, byť pod rouškou ochrany a bezpečí. Udržte si svou celistvost a vlastní názory, podle kterých i jednejte. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Nakolik ovlivnitelná jsem, pokud jde o názor většiny?
 • Dokážu se sama za sebe postavit a ohradit se proti názoru většiny, s nímž nesouhlasím, i za cenu případných potíží?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Chovat se bezstarostně jako děti může být do určité míry přínosné i osvobozující. Je však třeba vzít do úvahy i předchozí zkušenosti a léty posbíranou moudrost, a z toho všeho následně vycházet. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Udržte si dětskou lehkost a radost z každého dne, zohledněte ale také své poznatky z minulosti. Neriskujte a nepouštějte se bezhlavě do všeho jen proto, že vám to zrovna připadá poutavé. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Patřím k lidem, kteří rádi riskují? Jak se mi můj postoj vyplácí?
 • Kdy naposledy jsem jednala neuváženě a co mi to přineslo? Chovala bych se dnes stejně?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Z dětství mají někteří lidé zakořeněné přesvědčení, že nejsou dost dobří. K získání takového pocitu stačí i „malé“ zážitky, které se však v křehké dětské duši usadí pevně a s mnohem větší váhou, než si dospělý člověk často dokáže představit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, proč se opakovaně cítíte jako outsider, když k tomu není jediný rozumný důvod. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V jaké oblasti svého života necítím pevnou půdu pod nohama?
 • Pamatuji se na nějaký nepříjemný zážitek z dětství, kdy jsem se cítila „vyřazená ze hry“? S jakou emocí na tu situaci dnes vzpomínám?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy