Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Chcete lepší život? Pak hledejte radost v maličkostech

Info ikona
Radost

Nemusíte mít na kontě miliony, abyste se cítili šťastně a spokojeně.

Máte pocit, že se točíte v jednom kruhu? Rychlá snídaně, celodenní práce, odpolední kontrolování domácích úkolů, vaření večeře, koupání, sledování nekonečného seriálu a zasloužené ulehnutí do postele? V tomto časovém presu jsme vůbec rádi, že víme, co je za den. Není tedy divu, že se z našeho života pomalu vytrácí radost, která je nahrazena stresem, nestíháním, a především špatnou náladou. Přitom stačí udělat pár drobných změn, a vy se opět budete cítit šťastnější a spokojenější.

Mohlo by se vám líbit

1. Plánování s rozumem

Jasně, žijeme v době, kdy to-do listy, plánovače a diáře hrají hlavní roli v životě úspěšných lidí. Jenže nic se nesmí přehánět a s to-do listy to platí dvojnásob. Pokud si úzkostlivě zapisujete všechny aktivity, které musíte stihnout, pak se ještě úzkostlivěji budete cítit v momentě, kdy danou věc nestihnete udělat. Pište si denní úkoly s rozmyslem, a především po sobě nechtějte přehnané výkony. Mnoho lidí také doporučuje týdenní to-do listy, u kterých záleží pouze na vás, jak si plnění povinností rozvrhnete.

2. Slow down!

Zpomalit! To je slovo, které slýcháme častěji a častěji. Problém je ale v tom, že není jednoduché zvolnit ze svého zajetého tempa. Pokud se vám to podaří, pak máte našlápnuto ke šťastnějším dnům. Nebojte se v práci říci, že je toho na vás mnoho, stejně odvážně požádejte partnera, zda by vám s některou domácí aktivitou mohl pomoci. Způsobů, jak zvolnit, je opravdu mnoho a je jenom na vás, zda se vám to podaří.

3. Každodenní radosti

Udělat sám sobě každý den nejméně jednu radost, to je to, oč tu běží! Opravdu, pokud se obklopíte každodenními radostmi, pak budete spokojenější. Nemáme na mysli, abyste si každý den kupovali nové oblečení nebo kosmetiku, naopak jde o drobné radosti v podobně skvělého zákusku z vaší oblíbené kavárny nebo vykonaného dobrého skutku. Zapište si za uši, nebo do to-do listu, že bez radosti nemůžete večer ulehnout do postele!

Info ikona
Radost

4. Začtěte se do knížky

V dnešní době internetové je obtížné na chvilku vypnout a soustředit se jenom na jednu aktivitu. Pokud si ale k ruce vezmete poutavou knihu, pak se vám to povede. Nejen, že s knížkou v ruce zpomalíte, viz bod č. 2, především ale rozvíjíte svou představivost a mentálně odpočíváte. 

5. Zvířecí kamarád taky kamarád

Neumí mluvit, a přesto dokážou vyjádřit lásku častokrát lépe než opačné pohlaví. Ať už máte doma psa, nebo kočku, věnujte domácím mazlíčkům pár minut svého času a hezky je pomazlete. Uvidíte, že vás nabijí pozitivní energií a dodají vám potřebnou dávku něhy, která vám v životě chybí.

Zdroj: psychologytoday.com

Mohlo by se vám líbit