Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 25. prosince: Panny mají být upřímné, Váhy si trochu zalenošit

Je tu další prosincový týden, zároveň poslední týden roku 2023, a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 25. prosince nás vybídne k ohlédnutí za uplynulým rokem a k zamyšlení nad tím, zda směr, kterým se ubíráme, souzní s našimi touhami. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 25. 12. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Důvěra v lidství se v dnešním světě může jevit jako čím dál náročnější. Je těžké zachovat si optimismus v době, kdy se víc než láska dostává ke slovu nenávist. Přesto je důležité – a důležitější než jindy – nepřestávat věřit v dobro. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Udržte si svou pevnost a přesvědčení, že máme stále oč se opřít. Vstupte do nového roku s nadějí ve šťastné dny. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Vybavím si nějakou situaci z poslední doby, kdy mi někdo druhý nezištně pomohl?
 • Kdy jsem naopak někomu přirozeně pomohla já? Jaký to byl pocit?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Někdy je velmi těžké pochopit širší souvislosti, zvlášť v případě, kdy se kolem nás otřou těžké chvíle. Přesto podle vesmírných zákonů platí, že temné a obtížné je stejně důležité jako světlé a snadné. Přijmeme-li tuto skutečnost, život bude lehčí. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Nezapomínejte na cykličnost života a fakt, že i po nejtemnější noci jednou přijde ráno. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy se mi potvrdilo, že "světlo střídá tmu"?
 • Co nejtěžšího jsem musela ve svém dosavadním životě překonat? A jak situaci vidím dnes?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Naladit se na vyšší vibrace a zároveň stát nohama pevně na zemi nebylo jednoduché nikdy. V dnešní době je to, zdá se, však náročné velmi. Abychom vše ustáli a zůstali v rovnováze, je důležité udržet si celistvost a vnímat hlas ze svého nitra. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Zklidněte se a ztlumte zvuky zvenčí, abyste slyšela to, co je opravdu důležité. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu se naladit sama na sebe a slyšet svůj vnitřní hlas?
 • Řekla bych o sobě, že jsem v rovnováze? Co mě z ní opakovaně vyhazuje?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Někteří lidé žijí v přesvědčení, že sousedův trávník je zelenější než ten jejich. Závidí a porovnávají, jsou pod neustálým tlakem sebe sama, cítí se podvedeni. Jen sotva si v takovém rozpoložení všimnou, že přes všechna možná „ale“ se i jim dostává nespočtu příležitostí, jak svůj život zlepšit. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Méně si stěžujte, více se dívejte, ať jste schopna spatřit i své šance. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jakou příležitost jsem si nechala v poslední době utéct? Lituji toho, nebo věřím, že přijde lepší, zajímavější?
 • Znám někoho, kdo mi závidí můj život? A závidím něco někomu já?
Mohlo by se vám líbit

Zeptali jsme se lidí, jakou mají zkušenost s kartářkami. Jejich odpovědi vás šokují

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Období smutku se může stát obdobím velké transformace. Musíme však dojít až ke kořenům své bolesti a prožít ji takovou, jaká je. Bez obviňování a sebelítosti, s pochopením sebe sama, ať jde o cokoli. Je to také vaše téma pro poslední týden roku 2023. Bolest nepřišla, abyste byla smutná. Je tu proto, abyste se stala bdělejší. Nebojte se jít do hloubky a nahlédnout i do míst, která obvykle ignorujete a předstíráte, že neexistují. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co mě momentálně nejvíce tíží? Odkud ten smutek pramení?
 • Znám někoho ve svém okolí, kdo neustále otáčí v kruhu sebelítosti a sám sobě brání posunout se dál?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Každý člověk má občas potřebu zastavit se a ohlédnout se zpátky; konec roku je pro malou rekapitulaci ideální. Zvlášť, ocitneme-li se v podivném vzduchoprázdnu, z něhož momentálně není, kam dál jít. Je to i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad svou dosavadní cestou, buďte k sobě upřímná, jděte blíž k sobě. Poznání a porozumění, kterých se vám v této době dostane, se projeví až později, až opět nastane aktivnější fáze. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co se mi v posledním roce podařilo – na co jsem opravdu pyšná?
 • Co se naopak nepovedlo? Je přesto něco, co mi domnělý neúspěch dal?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Jsou dny plné tvůrčí energie i takové, kdy se příliš nedaří, ačkoli se o to velmi snažíme. V takových okamžicích není dobré opakovaně se vyčerpávat a plýtvat své síly, protože výsledek nebude nikdy uspokojivý. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Dovolte si alespoň na chvíli nedělat nic. Odložte mobil, zapomeňte na všechny své úkoly a jen buďte. Čerpejte z klidu a neřešte, co řešit nemusíte. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Nakolik silná se momentálně cítím?
 • Kde čerpám energii, co mi dobíjí baterky? A jak často se té činnosti věnuji?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Domov je místem, kam bychom se měli vracet s láskou a nacházet tam bezpečí a přijetí. Jde nicméně o „externí“ záležitost, která se v průběhu života může měnit a často i mění. Existuje i jiný domov, stálý a vždy přítomný. Ten nosíme uvnitř. I tam – a tam především – bychom měli cítit jistotu. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Nezapomínejte na to, že nejvíc „doma“ byste měla být hlavně sama v sobě. Právě to je zdroj vaší největší síly. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Jak vnímám svůj domov? Nacházím v něm to, co nacházet potřebuji?
 • Jsem sama sobě pevným bodem, z něhož čerpám sílu a jistotu?
Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Možnost volby máme vždy; i v případě, kdy další varianty na první pohled nevidíme. Někdy pomůže pouhé zklidnění a ponoření se do ticha svého nitra, jindy je tu rada přítele či názor zcela nezávislého člověka, abychom případné alternativy dokázali spatřit. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Nenechte se spoutat vlastním strachem a důvěřujte svému úsudku. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti svého života cítím bezvýchodnost? Kdo nebo co mi může pomoci?
 • Kdy naposledy se mi potvrdilo, že byl můj úsudek správný?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Očekávání jsou v životě tím, co nás dokáže srazit na kolena. Podmiňujeme-li své štěstí činy jiných lidí, dříve či později obvykle zažijeme zklamání. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Přestaňte se opakovaně soustředit na to, co druhý ne-udělal a obraťte svou pozornost raději k sobě. Neočekávejte a užívejte si každý den bez zatížení vlastními projekcemi. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdo nebo co mě v poslední době zklamalo? Co jsem si ze situace odnesla?
 • Do koho opakovaně vkládám své naděje – kdo je mým „projekčním plátnem“?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Žijeme ve světě iluzí, které v nás druzí často doživují. Ze všech stran slyšíme, co bychom měli dělat, kam jít či jet, co si koupit a na co nezapomenout, abychom byli konečně šťastní. A přestože obvykle tušíme, že jde o prázdné návody, podlehneme. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Nenechte si namluvit, že štěstí přijde zvenčí, protože nepřijde. To skutečné lze najít pouze uvnitř. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co se mi vybaví, když slyším slovo štěstí?
 • Řekla bych o sobě, že jsem šťastná?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Aby mohlo něco nového začít, musí nejprve to staré skončit. Teoreticky to víme, realizace však často vázne. Obvykle se nám nechce věci měnit a mnohdy je raději necháváme být, protože ačkoli nám tak docela nevyhovují, nacházíme v nich jistotu známého prostředí. Je to i vaše téma pro poslední týden roku 2023. Nelpěte na všem původním a nebojte se dělat změny v případě, že vám staré pořádky už nevyhovují. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co ve svém životě potřebuji změnit?
 • Je něco, na čem lpím? Co mě k tomu vede?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci