Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak dnes vypadá Kevinova máma ze Sám doma?

Info ikona
Catherine O'Hara

Čas neúprosně letí, a tak vás možná překvapí, že od premiéry kultovního filmu Sám doma uteklo už neuvěřitelných 33 let. Pojďme proto zavzpomínat na roli maminky Kevina McCallistera, kterou ztvárnila kanadská herečka Catherine O'Hara.

Když se řekne film Sám doma, většina z nás si vybaví roztomilého Kevina McCalistera, kterého rodiče při odjezdu na dovolenou omylem zapomněli doma. Malý Kevin, kterého ztvárnil Macaulay Culkin, se následně musel vypořádat se dvěma otravnými, leč nešikovnými lupiči. Ve filmu Sám doma exceloval nejen Macaulay Culkin, ale také Catherine O'Hara, která si zahrála Kevinovu maminku – paní Kate McCallister. Jak Catherine O'Hara vypadá dnes? A můžeme ji zahlédnout i v novějších filmech?

Mohlo by se vám líbit

V Sám doma málem nehrála

Catherine O'Hara začala s herectvím koketovat už po absolvování střední školy. Tehdy pracovala jako servírka a toužila alespoň po malých rolích v televizních seriálech. Zdá se, že pokud si člověk něco doopravdy přeje, pak se mu to i splní. Catherine O'Hara získala několik vedlejších rolí a trpělivě čekala na větší hereckou příležitost. Ta přišla v roce 1985, kdy dostala vedlejší roli ve filmu After Hours, na kterou navázala spolupráce s Timem Burtonem a obsazení do jeho filmu Beetlejuice.

Největší zlom v její kariéře nastal v roce 1990, kdy ztvárnila roli Kate McCallister ve kasovním trháku Sám doma. Zajímavostí je, že prvotním záměrem filmařů bylo obsadit do této role herečku Elizabeth Perkins. Vzhledem k časové vytíženosti ale herečka roli odmítla, a tak režisér oslovil právě Catherine O'Hara. Shodou těchto okolností se Catherine ze dne na den stala známou tváří, která se dostala do povědomí filmařů i široké veřejnosti.

Následně na Catherine O'Hara čekaly další zajímavé filmové nabídky. Například si zahrála ve filmu Život naruby, Vrahouni nebo v televizním seriálu Městečko Schitt's Creek. Svůj hlas propůjčila mnoha animovaným postavám, například ji malí diváci mohli zaslechnout v pohádkách Max a maxipříšerky, V tom domě straší, Chlupáčci, Za plotem nebo Rodina Addamsova. K nejnovějším počinům patří animovaná pohádka Mezi živly, která je aktuálně v českých kinech, nebo film Beetlejuice 2, jehož premiéra je naplánovaná na příští rok.

Mohlo by se vám líbit

Jak Catherine O'Hara vypadá dnes?

Devětašedesátiletá Catherine O'Hara rozhodně na svůj věk nevypadá. Ať už si oblékne společenskou róbu, nebo ji paparazzi zastihnou ve volnočasovém outiftu, pokaždé jenom září. A nutno dodat, že za jejím perfektním vzhledem rozhodně nestojí žádné plastické operace. „Nikdy jsem si nic nenechala udělat se svým obličejem. Nechci podstoupit operaci a nehodlám do sebe píchat jiné než akupunkturní jehličky. Věřím, že všichni bychom měli přijmout a respektovat svůj věk,“ řekla herečka.  

Catherine O'Hara stárne s grácií
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku