Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

45. narozeniny Pomády: Jak se vyvinuly životy hlavních hrdinů muzikálu?

Info ikona
Pomáda

Snímek Pomáda, který učinil z Johna Travolty a Olivie Newton-John v 70. letech ikony své generace, letos v červnu oslavil 45 let od svého vydání. Jeho fanouškům, kteří si i dnes se začátkem léta poburkují kdekoliv písničku Summer Nights, to může připadat neskutečné, ale čas je bohužel neúprosný. Podívejte se, jak Pomáda ovlivnila životy tehdy mladých herců.

Tereza Čaladi | 9. 07. 2023

Pomáda byla zpracována podle úspěšné jevištní předlohy  spisovatelů Jima Jacobse Warrena Caseyho. Když byla v roce 1978 uvedena do kin, stala se jedním z nejnavštěvovanějších snímků ve všech zemích. My se tomu nedivíme a naprosto chápeme, proč byla (a zůstává) tak populární. Zajímavé ovšem je, že její další díl už takový úspěch neměl. V roce 1982 vznikla Pomáda 2 vyprávějící opět o dalším povedeném ročníku na Rydellské střední škole. U jiných snímků, například u Hříšného tance, pokračování zafungovalo, zde bohužel ne. První snímek byl jednoduše ikonickým a lidé si jeho herce natolik oblíbili, že to zkrátka nešlo překonat.

Mohlo by se vám líbit

Životy hlavních herců po Pomádě

Z toho důvodu se dnes podíváme na to, jak Pomáda ovlivnila životy jejích hlavních účinkujících. Pohodlně se usaďte a začtěte se. 45 let je dlouhá doba.

Hrdličky Danny a Sandy

Hlavní dějová linka seriálu se točí okolo příběhu Dannyho (ztvárnil John Travolta) a Sandy (Olivia Newton-John), kteří spolu zažili letní románek. Netušili ovšem, že se potkají po konci prázdnin na stejné střední škole. Zde má jejich láska ale docela jiná pravidla než u moře. A tak se jimi společně prozpívají. Podívejte se nejprve, jak se vyvinuly životy právě těchto dvou herců.

John Travolta

V době, kdy vyšla Pomáda, byl John Travolta již poprvé nominovaný na Oscara za svou roli ve snímku Horečka sobotní noci, kde účinkoval rok předtím. Jeho kariéra tak již byla nastartovaná a Pomáda mu na jeho úspěch pomohla navázat. Od té doby se stal jednou z největších hollywoodských hvězd. Zanedlouho poté působil v dalším skvělém snímku Kdopak to mluví (a jeho pokračováních), poté ve velice úspěšném filmu Quentina Tarantina Pulp Fiction či v nové verzi muzikálu Hairspraypřed kamerou se mu daří dodnes. Poměrně nedávno – v roce 2016 – získal svou první nominaci na Emmy za ztvárnění Roberta Shapira v seriálu American Crime Story: Lid versus O. J. Simpson. V roce 2012 se Travolta znovu sešel s Olivií Newton-John na jejich svátečním albu This Christmas, které mnoho lidí pojalo jako malé znovu shledání hlavních hrdinů Pomády. V osobním životě zůstávali přáteli.

Travolta si vzal herečku Kelly Preston, s níž se v roce 1989 setkal na natáčení snímku The Experts. Přivítali spolu na svět tři děti jménem Ella, Benjamin a Jett. Ačkoliv se může zdát, že se mu pouze dařilo, nebylo tomu tak. Jeho nejstarší syn, Jett, nešťastně zemřel v šestnácti letech v roce 2009. A v červenci 2020 po dvouletém boji s rakovinou prsu mu odešla i jeho manželka.

Nyní mu je 69 let a přes svůj nešťastný osud, který ho v soukromém životě potkal, si snaží užívat a vážit toho, co má, tedy svých dětí. To je vidět na jeho Instagramu.

Olivia Newton-John

Olivia Newton-John již byla držitelkou Grammy a hvězdou country hudby, když jí byla nabídnuta role Sandy v Pomádě. Nejprve si nebyla jistá, zda ji přijmout. Bála se, že je na hraní středoškolačky už moc stará (v té době jí bylo 29 let). Byl to ale nejlepší kariérní krok, který mohla udělat. Nejenom, že poté hrála v mnoha dalších známých snímcích (například Krokodýl Dundee či Glee), ale především se stala jednou z nejpopulárnějších zpěvaček své doby. V roce 1981 vydala Physical , největší album své kariéry, a poté pokračovala v turné po několik dalších desetiletí.

Zpěvačka si v roce 1984 vzala herce Matta Lattanziho a o dva roky později se jim narodila dcerka Chloe. Pár se rozvedl v roce 1995. Newton-John byla od roku 2008 vdaná za Johna Easterlinga.

V roce 1992 úspěšně zvládla boj s rakovinou. Ta se jí ale bohužel vrátila v roce 2013 a 2017. Vloni v srpnu jí bohužel podlehla.

The Pink Ladies a T-Birds

Zatímco kariéra dvou hlavních hrdinů začala už před Pomádou, u herců, kteří ztvárnili postavy z jejich dívčí a chlapecké party, ve většině případech začala až s ní. V naší galerii najdete, jak se životy představitelů the Pink Ladies a T-Birds proměnily po Pomádě a jak se celkově tito herci změnili v průběhu let.

Proměny životů herců a hereček z Pomády
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku