Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kam vyrazit v parných dnech? Přijďte se schladit na pražské výstavy

Vydejte se schovat před vedry do galerií a potěšte svého kulturního ducha. V Praze probíhají výstavy, kterými zabavíte děti, nebo můžete vyrazit jen sami se sebou a užít si umělecká díla plnými doušky. Tak na kterou to bude?

Karolína Peřinová | 16. 07. 2021

O pohádkách Boženy Němcové

V obchodním domě Kotva nyní najdete velkolepou výstavu o Boženě Němcové. Připomeňte si prostřednictvím interaktivní expozice oblíbené pohádkové příběhy v literární, audio i filmové verzi. Výstava zároveň přibližuje život spisovatelky a její další díla včetně Babičky v prvním sešitovém vydání. K vidění je také replika stolu, u něhož významná autorka psala, a téměř padesát kostýmů z filmových pohádek a televizní minisérie Božena. Svět pohádek Boženy Němcové na ploše více než 1000 m² si užijí jak děti, tak dospělí.

Info ikona
Svět pohádek Boženy Němcové
Mohlo by se vám líbit

Milostné avantýry i počátky feminismu! Jak dobře znáte Boženu Němcovou?

Životní příběh Boženy Němcové sám o sobě připomíná literární dílo. Vdavky z rozumu, touha po svobodě, agresivní partner i nádech feminismu dokazují, že spisovatelka Božena Němcová rozhodně neměla nudný a stereotypní život.
marianne.cz

Pasta Oner: 20th Century Cabinet  

Pasta Oner, český vizuální umělec, se po čtyřech letech představuje v Praze svou sólovou autorskou výstavou 20th Century Cabinet v prostorách bubenečské Galerie Villa Pellé. Najdete zde až šest desítek zbrusu nových děl. Výstava trvá jen do 25. července. Tak si pospěšte, abyste ji stihli.

Info ikona
Pasta Oner

Anežka Hošková: Ruin of Romantics

Anežka Hošková se ve světě plném realistů hrdě hlásí k romantismu. „Anežka Hošková ve své práci pomocí propojování emocionálního romantismu, abstraktního symbolismu, subkulturních citací, pop kulturních odkazů vytváří v temné krajině vlastních paralelních světů portréty snů, znepokojujících i křehkých. Nechává ožívat příběhy fantaskních bytostí, které se nikdy nestanou, nebo budou žít navěky.“ říká o výstavě její kurátor Jakub Hošek. Ruins of Romantics je její debutová sólová prezentace v prostorách Karpuchina Gallery a navštívit ji můžete do 27. července.

Info ikona
Anežka Hošková
Mohlo by se vám líbit

Kam na nejlepší zmrzlinu a gelato nejen v Praze?

Každému chutná jinak a jiná, vždy však platí, že když ji milujete, není co řešit. A je jedno, zda je vanilková, citronová, nebo s mákem. Hlavně že je vyrobena s láskou!
marianne.cz

Viktor Pivovarov: Moskevská gotika

Vydejte na cestu po světech Viktora Pivovarova. Výstava Moskevská gotika, pojmenovaná podle jednoho z jeho nejpoutavějších obrazů, zkoumá zásadní témata umělcova díla, počínaje místy, kde strávil dětství, nebo tajemstvími minulosti a konče erotikou a groteskou. Na více než dvou stech děl vytvořených v průběhu padesáti let expozice představuje Pivovarovu bohatou životní dráhu v plné šíři, od surrealistických a konceptuálních obrazů, kreseb a alb vytvořených v Moskvě v sedmdesátých letech 20. století a po přestěhování do Prahy v roce 1982, až po jeho podmanivá nová díla, která jsou vystavena poprvé. Výstava je rovněž vzácnou příležitostí spatřit některé Pivovarovovy nejvýznamnější obrazy, exkluzivně zapůjčené z Ruska.

Info ikona
Viktor Pivovarov

Jiří Šalamoun Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte

Žijící legenda knižní ilustrace a animovaného filmu, emeritní profesor a dlouholetý vedoucí ateliéru ilustrace a knižní grafiky na UMPRUM Jiří Šalamoun se do povědomí několika generací zapsal především jako autor všemi dětmi milovaného Maxipsa Fíka. Dobrotivému mluvící psovi z večerníčku je v autorově doposud nejrozsáhlejší retrospektivní výstavě v Museu Kampa věnována část expozice. Jiří Šalamoun ale není tvůrcem jediného opusu: byl výtvarníkem řady dalších animovaných filmů, vytvořil desítky volných litografií a plakátů a vydal také dvě sbírky básní a jednu sbírku záznamů snů. Výstavu ve dvou patrech galerie Moderna Musea Kampa můžete navštívit od 17.7. do 30.9. 2021.

Info ikona
Jiří Šalamoun
Mohlo by se vám líbit

Letní scény, koncerty i pikniky. Kam v létě vyrazit za kulturou?

Taky jste po dlouhé covidové pauze přímo lačni po nějaké společenské akci? Kultura naštěstí nabírá dech a rozjíždí se zase na plné obrátky. Jak moc nám chyběla! Proto neleníme a už si plníme diáře představeními na letních scénách, gastro zážitky i koncerty pod širým nebem. Vyrazte s námi!
marianne.cz

Související články

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl