Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kam na nejlepší zmrzlinu a gelato nejen v Praze?

Každému chutná jinak a jiná, vždy však platí, že když ji milujete, není co řešit. A je jedno, zda je vanilková, citronová, nebo s mákem. Hlavně že je vyrobena s láskou!

Eva Kadavá | 25. 06. 2021

Praha

PURO Gelato

Motto tohoto podniku prozradí vše: Nejsme zmrzlina, jsme gelato! Pravé italské gelato má totiž na rozdíl od české představy o zmrzlině více mléka, méně smetany a intenzivnější chuť. Nic tu nevyrábějí do zásoby, každý den tak dostanete čerstvou nadílku. Stejně jako u ostatních kvalitních výrobců i tady platí: žádné konzervanty, dochucovadla či emulgátory. Navíc tento víkend získáte se slevovým kuponem Dny Apetit 1+1 gelato zdarma!

Nanuky Lunar

Zakladatelé Jakub a Lelí se rozhodli, že změní trh s nanuky. Nechtěli už, aby hlavní slovo hrála cena na úkor kvality a toužili po návratu poctivé řemeslné výroby a nanuků plných chuti. A to se povedlo! V roce 2018 se rozhodli vyrábět nanuky sami. Od té doby vychytali technologii, vyladili receptury a nyní si na Karlově náměstí otevřeli první pobočku. Díky tomu si v Praze už nedáte jen skvělé gelato, ale taky výborný nanuk, tak se tu stavte.

Mohlo by se vám líbit

Moderní cestopisy, které ve vás probudí cestovatelského ducha

Už dávno odzvonilo kapesním průvodcům, které vás stroze informují o lokálních pamětihodnostech či významných událostech. Naopak, v posledních letech přibývá zajímavých cestopisů, u jejichž čtení se nejen něco nového dozvíte, ale především skvěle pobavíte.
marianne.cz

Crème de la Crème

V Praze najdete již pět poboček zmrzlináren Crème de la Crème, kde se všechny příchutě vyrábějí ručně za pomoci tradičních italských řemeslných výrobníků. Obvykle je k mání stálá nabídka až 40 druhů klasických, veganských i zdravých zmrzlin. Můžete sem také zajít na celodenní snídaně – pro případ, že zmrzliny už budete mít dost.

I zde můžete využít slevový kupon ze Dnů Apetit a získáte 1+1 zmrzlinu zdarma.

Angelato

Andělská zmrzlina je nejen mezi Pražáky pojmem. Chcete-li přinést na oslavu něco jiného než tác se zákusky, skočte do některé z poboček Angelata a nechte si zabalit pár příchutí s sebou. Nabídka se obměňuje každý měsíc a kromě nadčasových příchutí se řídí sezonou. Takže je-li angrešt, angreštují, je-li chřest, chřestují. Vždy jde však o prvotřídní suroviny jako plnotučné mléko a smetana z rodinné mlékárny na jihu Čech či 72% čokoláda z Peru.

Brno

Božský Kopeček

Jedna z nejvyhlášenějších brněnských cukráren je pověstná kávou s eko certifikací. Od jara do podzimu jsou však číslem jedna barevná vozítka brázdící centrum města, jejichž aktuální pohyb můžete sledovat na Facebooku. Nabízí čerstvou veganskou zmrzlinu, která v mnoha ohledech překoná tu, již jste si dali během dovolené v Itálii. Nenajdete v ní žádné složky živočišného původu, obsahuje minimum cukru a především žádnou chemii.

 

Mšeno

Cukrárna u Živných a Měšťáků

Ve Mšenu jako by se zastavil čas, co se ale týče kafe a zmrzliny, jdou s dobou a vsází na poctivost. Najdete zde nejen krásné prvorepublikové koupaliště, ale i malebnou cukrárnu u Živných a Měšťáků, kde mají skvělou točenou makovou zmrzlinu a spoustu dalších dobrot! 

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Inspirujte se oblíbenými místy redaktorek Marianne

Tipů na výlety není nikdy dost.
marianne.cz

Nymburk

Zmrzlinárna

Na výlet za zmrzlinou? Proč ne? A klidně až do Nymburka! Obzvlášť, když si můžete vybrat z 18 druhů smetanových zmrzlin a sorbetů dle sezonní nabídky. Přesvědčte se sami!

Kačiče

Zmrzlina 2AD

Údajně nejlepší zmrzlinu v Česku najdete v Kačici u manželů Hrivňákových. Jejich provozovnu spolehlivě poznáte podle dlouhé fronty před vchodem, která je klidně až na 10-15 minut. To čekání za to ale stojí. Majitelé zmrzlinu vyrabí z těch nejlepších dostupných surovin a na chuti je to opravdu znát. 

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace