Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře znáte život Bridget Jonesové?

Info ikona
Renée Zellweger na premiéře Dítě Bridget Jonesové

Nedávno bylo oznámeno, že do série filmů o Angličance, která má štěstí na trapasy a smůlu na lásku, jeden přibude. Při té příležitosti jsme se rozhodli nejenom sepsat, co o něm všechno víme, ale i si otestovat, co vy víte o třech předchozích dílech!

Tereza Čaladi | 6. 01. 2023

Bridget Jonesová (Renée Zellwegerová) je ikonou, s níž se dokáže identifikovat mnoho žen. Je to zkrátka skvělá ženská, která se potlouká svým single životem, snadno se zamiluje a o to snadněji jí muži dokáží ublížit. Tento její životní styl je doplněn o talent na trapné momenty. A proto všechny tak baví.

V prvním díle (Deník Bridget Jonesové z roku 2001) svou samotu zahání cigaretami, alkoholem a nezdravým jídlem. Bod zlomu pro ni přijde, když se ji jí její matka na jejich novoroční oslavě pokusí dohodit arogantního právníka Marka Darcyho (Colin Firth). V tu chvíli se rozhodne skoncovat s tímto zoufalým pocitem a nechce být nadále viděna jako chudinka. S novým rokem tak začne i svůj nový deník, v němž chce být k sobě upřímná a zaznamenat svou změnu k nezávislé šťastné holce. V tu chvíli se ale samozřejmě objeví perfektní muž – její šéf Daniel Cleaver (Hugh Grant), s nímž začne chodit. Během svého románku ovšem neustále naráží na Marka a jeho partnerku, jako naschvál! I tak ale stále všechno vypadá ideálně. Tedy pouze do té chvíle než zjistí, že je Daniel velmi přelétavý a že ji podvádí s její kolegyní. Zanedlouho poté narazí opět na Marka a ten jí přizná, že se mu líbí. V tu chvíli se ovšem na scéně opět objeví Daniel. Po pár dalších nedorozuměních, včetně rvačky mezi těmito dvěma, nakonec skončí Bridget s Markem.

Druhý díl (Bridget Jonesová: S rozumem v koncích z roku 2004) začíná pohledem na ně jako na šťastný zamilovaný pár, kterým nyní jsou. Mají ovšem nějaké neshody a když se na chvíli rozejdou, tak je tu příhodně zase Daniel. Ten se ale nezměnil a ani city Bridget k Markovi. Ty si i na konci tohoto filmu vyznají a on ji požádá o ruku.

Třetí díl (Dítě Bridget Jonesové z roku 2016) se odehrává zhruba po 10 letech. Bridget s Markem není, je opět sama. Daniel je mimo obraz. Zato se na scéně objeví další muž Jack. Shodou okolností bude mít Bridget pohlavní styk s ním a asi týden poté s Markem, s nímž se nečekaně po letech potká. Tak či tak skončí těhotná bez vědomí, čí potomek to může být. Její těhotenství je ovšem rizikové, a proto si nechce udělat test DNA, dokud se dítě nenarodí. Film nám sice doslova neprozradí, čí miminko je. Ale ukáže nám, že si Bridget konečně vezme Marka a Jack se s nimi i nadále vídá jako přítel.

Mohlo by se vám líbit

10 životních lekcí, které nás naučila Bridget Jones

Jako by to bylo včera, co měl film "Deník Bridget Jones" premiéru. Bláznivá single třicítka nám přirostla k srdci a dodnes na ní vzpomínáme. Hlavně ve chvílích, kdy si natahujeme stahovací prádlo, trávíme večery se skleničkou (čtěte lahví) vína nebo se zase snadno a rychle zamilujeme. Připomeňme si některé životní lekce, které nás Bridget naučila.
marianne.cz

Nedávno bylo potvrzeno, že se bude natáčet i čtvrtý díl! Datum vydání prozatím nevíme, ale víme, že bude vytvořen podle knižní předlohy autorky předchozích dílů – Helen Fieldingové. Kniha má tragický zvrat, jelikož Mark Darcy je pět let po smrti. Bridget, která je nyní jednapadesátiletou matkou dvou dětí, se snaží proplouvat i zde svým životem propleteným ponižováním na školních piknicích a mezigeneračním sexem. A zároveň se učit, že život nekončí, když začne potřebovat brýle na čtení!

Mohlo by se vám líbit

Hugh Grant slaví narozeniny a vsadíme se, že neuhádnete, s kým je sdílí

Znáte ho jako charakter, který ikonicky tančil v Lásce nebeské, stal se vaším idolem v Notting Hillu či jste s ním chtěla randit jako Bridget Jonesová. Je to herec, který hercem vůbec být nechtěl. A dnes mu je 62 let.
marianne.cz
Zdroj článku