Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře znáte život Bridget Jonesové?

Info ikona
Renée Zellweger na premiéře Dítě Bridget Jonesové

Nedávno bylo oznámeno, že do série filmů o Angličance, která má štěstí na trapasy a smůlu na lásku, jeden přibude. Při té příležitosti jsme se rozhodli nejenom sepsat, co o něm všechno víme, ale i si otestovat, co vy víte o třech předchozích dílech!

Tereza Čaladi | 6. 01. 2023

Bridget Jonesová (Renée Zellwegerová) je ikonou, s níž se dokáže identifikovat mnoho žen. Je to zkrátka skvělá ženská, která se potlouká svým single životem, snadno se zamiluje a o to snadněji jí muži dokáží ublížit. Tento její životní styl je doplněn o talent na trapné momenty. A proto všechny tak baví.

V prvním díle (Deník Bridget Jonesové z roku 2001) svou samotu zahání cigaretami, alkoholem a nezdravým jídlem. Bod zlomu pro ni přijde, když se ji jí její matka na jejich novoroční oslavě pokusí dohodit arogantního právníka Marka Darcyho (Colin Firth). V tu chvíli se rozhodne skoncovat s tímto zoufalým pocitem a nechce být nadále viděna jako chudinka. S novým rokem tak začne i svůj nový deník, v němž chce být k sobě upřímná a zaznamenat svou změnu k nezávislé šťastné holce. V tu chvíli se ale samozřejmě objeví perfektní muž – její šéf Daniel Cleaver (Hugh Grant), s nímž začne chodit. Během svého románku ovšem neustále naráží na Marka a jeho partnerku, jako naschvál! I tak ale stále všechno vypadá ideálně. Tedy pouze do té chvíle než zjistí, že je Daniel velmi přelétavý a že ji podvádí s její kolegyní. Zanedlouho poté narazí opět na Marka a ten jí přizná, že se mu líbí. V tu chvíli se ovšem na scéně opět objeví Daniel. Po pár dalších nedorozuměních, včetně rvačky mezi těmito dvěma, nakonec skončí Bridget s Markem.

Druhý díl (Bridget Jonesová: S rozumem v koncích z roku 2004) začíná pohledem na ně jako na šťastný zamilovaný pár, kterým nyní jsou. Mají ovšem nějaké neshody a když se na chvíli rozejdou, tak je tu příhodně zase Daniel. Ten se ale nezměnil a ani city Bridget k Markovi. Ty si i na konci tohoto filmu vyznají a on ji požádá o ruku.

Třetí díl (Dítě Bridget Jonesové z roku 2016) se odehrává zhruba po 10 letech. Bridget s Markem není, je opět sama. Daniel je mimo obraz. Zato se na scéně objeví další muž Jack. Shodou okolností bude mít Bridget pohlavní styk s ním a asi týden poté s Markem, s nímž se nečekaně po letech potká. Tak či tak skončí těhotná bez vědomí, čí potomek to může být. Její těhotenství je ovšem rizikové, a proto si nechce udělat test DNA, dokud se dítě nenarodí. Film nám sice doslova neprozradí, čí miminko je. Ale ukáže nám, že si Bridget konečně vezme Marka a Jack se s nimi i nadále vídá jako přítel.

Mohlo by se vám líbit

Nedávno bylo potvrzeno, že se bude natáčet i čtvrtý díl! Datum vydání prozatím nevíme, ale víme, že bude vytvořen podle knižní předlohy autorky předchozích dílů – Helen Fieldingové. Kniha má tragický zvrat, jelikož Mark Darcy je pět let po smrti. Bridget, která je nyní jednapadesátiletou matkou dvou dětí, se snaží proplouvat i zde svým životem propleteným ponižováním na školních piknicích a mezigeneračním sexem. A zároveň se učit, že život nekončí, když začne potřebovat brýle na čtení!

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku