Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Moderní cestopisy, které ve vás probudí cestovatelského ducha

Info ikona
Zeměkoule

Už dávno odzvonilo kapesním průvodcům, které vás stroze informují o lokálních pamětihodnostech či významných událostech. Naopak, v posledních letech přibývá zajímavých cestopisů, u jejichž čtení se nejen něco nového dozvíte, ale především skvěle pobavíte.

Jste cestovatel tělem i duší? Pak hádáme, že si o zajímavých místech rádi něco přečtete a rozšíříte své vědomosti. Skvělým pomocníkem jsou právě cestopisy, díky kterým zjistíte o dané kultuře, národu i samotné cestě mnohem podrobnější, a leckdy i pikantnější, informace. V knihkupectvích se navíc čím dál tím častěji objevují zajímavé tituly, které mohou nadchnout i cestovatele začátečníky. Vybrali jsme pro vás několik moderních cestopisů, které vám zpříjemní léto a vykouzlí úsměv na tváři i v případě, že vaším největším letním dobrodružstvím bude „pouze“ cesta k nedalekému jezeru.

Lukáš Hejlík, 555 - Výlety s gastromapou

Na cestách pokaždé vyhládne! Toho si je vědom i Lukáš Hejlík, autor projektu Gastromapa, který ve své nové knize 555 – Výlety s gastromapou reflektuje sto zajímavých výletních míst po České republice. Ke každému výletnímu místu máte přiložené i nedaleké restaurace, hospody nebo kavárny, které můžete během výletu navštívit. Nová knížka je ideální pro všechny, kteří o výletních místech nechtějí dlouze číst, ale spíše je prožít! Výhodou knížky je také rozdělení podle okresů, díky kterému můžete snadno určit váš další výletní cíl.

Eva Obůrková, Výlety (nejen) s dětmi

Knížka Výlety (nejen) s dětmi se stovkami stručně popsaných výletních tipů, příběhů, zajímavostí a cestovatelských superšpeků bude skvělým pomocníkem na vašich cestách, až budete chtít prozkoumat nejrůznější zákoutí naší republiky, ať už s partou přátel, s dětmi nebo třeba sami. Kromě osvědčených cílů, jako jsou hrady, zámky, aquaparky nebo muzea v ní najdete i spousty skvělých a hlavně dosud neobjevených míst, kde se často budete toulat sami. Zkrátka ideální příručka pro ty, kteří tráví rádi volný čas venku, rádi se dozví něco nového a chtějí, aby děti trávily volný čas smysluplně.

Ladislav Zibura, Všechny krásy světa (čtyřbox)

Že ještě neznáte Ladislava Ziburu? Tento mladý cestovatel prochodil pěkný kus světa a ze svých poznatků sepsal už čtyři knížky. Nechte se s humorem provést po Turecku, Izraeli, Nepálu, Číně, Arménii, Gruzii, a ještě spolu prostopujete Evropu. Věřte, že se dozvíte nejen zajímavé informace, ale také se skvěle pobavíte. Ladislavovo pero je totiž velmi lehké a s barvitým humorem dokáže popsat i situace, které na první pohled mají k humorné scenérii daleko. Pokud ještě nemáte žádnou knihu od Ladislava Zibury, můžete si pořídit rovnou čtyřbox s názvem Všechny krásy světa, který obsahuje 1 300 stránek čtiva na voňavém švédském papíru a 200 ilustrací z dílny Tomski & Polanski.

Dominika Gawliczková, Dominika na cestě Japonskem

Dominika Gawliczková nás zaujala už svou první knížkou Dominika na cestě Jižní Amerikou, která líčí cestu metr a půl vysoké Dominiky s ještě menší motorkou napříč Jižní Amerikou. Ve své nové knize se Dominika vydává do Japonska, kde z Tokia míří na venkov, od formalit k přátelství a z klidu samoty do zájmu médií. Ať už se octne opilá s mikrofonem v ruce nebo zamčená v hodinovém hotelu, o legraci není nouze. Koupe se spolu s babičkami, ujíždí před tajfuny, jí syrové chobotnice a neustále se klaní. Ze svobodného sedla motorky se rozhlíží po světě plném pravidel a tradic a přemýšlí. Kým by byla, kdyby se narodila v Japonsku?

Lucie Kutrová, 151 dní po evropských stezkách

Ve dvaceti byla Lucie Kutrová typická party girl. Jednoho dne si ale řekla, že už by mohla přestat blbnout a najít si jinou zábavu. Propadla cestování a dnes má v nohou desetitisíce kilometrů po horách a na kontě dvě cestopisné knihy 151 dní Pacifickou hřebenovkou - Dobrodružství Holky s bucket listem a novinku 151 dní po evropských stezkách. "Pacifická hřebenovka ze mě udělala silnější holku, ale hlavně autorku knihy. Já jsem moc nevěděla, co bych v životě chtěla dělat, a ta cesta mi všechno ukázala. Baví mě psát, baví mě cestovat, baví mě lidi inspirovat, a tak posledních pár let žiju," říká Lucie Kutrová v rozhovoru pro červencovou Marianne.