Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Moderní cestopisy, které ve vás probudí cestovatelského ducha

Už dávno odzvonilo kapesním průvodcům, které vás stroze informují o lokálních pamětihodnostech či významných událostech. Naopak, v posledních letech přibývá zajímavých cestopisů, u jejichž čtení se nejen něco nového dozvíte, ale především skvěle pobavíte.

Jste cestovatel tělem i duší? Pak hádáme, že si o zajímavých místech rádi něco přečtete a rozšíříte své vědomosti. Skvělým pomocníkem jsou právě cestopisy, díky kterým zjistíte o dané kultuře, národu i samotné cestě mnohem podrobnější, a leckdy i pikantnější, informace. V knihkupectvích se navíc čím dál tím častěji objevují zajímavé tituly, které mohou nadchnout i cestovatele začátečníky. Vybrali jsme pro vás několik moderních cestopisů, které vám zpříjemní léto a vykouzlí úsměv na tváři i v případě, že vaším největším letním dobrodružstvím bude „pouze“ cesta k nedalekému jezeru.

Lukáš Hejlík, 555 - Výlety s gastromapou

Na cestách pokaždé vyhládne! Toho si je vědom i Lukáš Hejlík, autor projektu Gastromapa, který ve své nové knize 555 – Výlety s gastromapou reflektuje sto zajímavých výletních míst po České republice. Ke každému výletnímu místu máte přiložené i nedaleké restaurace, hospody nebo kavárny, které můžete během výletu navštívit. Nová knížka je ideální pro všechny, kteří o výletních místech nechtějí dlouze číst, ale spíše je prožít! Výhodou knížky je také rozdělení podle okresů, díky kterému můžete snadno určit váš další výletní cíl.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Eva Obůrková, Výlety (nejen) s dětmi

Knížka Výlety (nejen) s dětmi se stovkami stručně popsaných výletních tipů, příběhů, zajímavostí a cestovatelských superšpeků bude skvělým pomocníkem na vašich cestách, až budete chtít prozkoumat nejrůznější zákoutí naší republiky, ať už s partou přátel, s dětmi nebo třeba sami. Kromě osvědčených cílů, jako jsou hrady, zámky, aquaparky nebo muzea v ní najdete i spousty skvělých a hlavně dosud neobjevených míst, kde se často budete toulat sami. Zkrátka ideální příručka pro ty, kteří tráví rádi volný čas venku, rádi se dozví něco nového a chtějí, aby děti trávily volný čas smysluplně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Ladislav Zibura, Všechny krásy světa (čtyřbox)

Že ještě neznáte Ladislava Ziburu? Tento mladý cestovatel prochodil pěkný kus světa a ze svých poznatků sepsal už čtyři knížky. Nechte se s humorem provést po Turecku, Izraeli, Nepálu, Číně, Arménii, Gruzii, a ještě spolu prostopujete Evropu. Věřte, že se dozvíte nejen zajímavé informace, ale také se skvěle pobavíte. Ladislavovo pero je totiž velmi lehké a s barvitým humorem dokáže popsat i situace, které na první pohled mají k humorné scenérii daleko. Pokud ještě nemáte žádnou knihu od Ladislava Zibury, můžete si pořídit rovnou čtyřbox s názvem Všechny krásy světa, který obsahuje 1 300 stránek čtiva na voňavém švédském papíru a 200 ilustrací z dílny Tomski & Polanski.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

LADISLAV ZIBURA: Jako blonďák jsem pro většinu lidí atrakce

V šestadvaceti patří Ladislav Zibura mezi nejznámější české cestovatele a nejprodávanější spisovatele. Jeho tři knížky se staly bestsellery. Možná i proto, že si umí udělat legraci sám ze sebe a píše s nadhledem. Někteří mu přezdívají moderní poutník, on sám se za něj nepovažuje. Proč ho nezajímají památky a proč má radši vesnice než města, zjišťovala Veronika Jonášová.
marianne.cz

Dominika Gawliczková, Dominika na cestě Japonskem

Dominika Gawliczková nás zaujala už svou první knížkou Dominika na cestě Jižní Amerikou, která líčí cestu metr a půl vysoké Dominiky s ještě menší motorkou napříč Jižní Amerikou. Ve své nové knize se Dominika vydává do Japonska, kde z Tokia míří na venkov, od formalit k přátelství a z klidu samoty do zájmu médií. Ať už se octne opilá s mikrofonem v ruce nebo zamčená v hodinovém hotelu, o legraci není nouze. Koupe se spolu s babičkami, ujíždí před tajfuny, jí syrové chobotnice a neustále se klaní. Ze svobodného sedla motorky se rozhlíží po světě plném pravidel a tradic a přemýšlí. Kým by byla, kdyby se narodila v Japonsku?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Lucie Kutrová, 151 dní po evropských stezkách

Ve dvaceti byla Lucie Kutrová typická party girl. Jednoho dne si ale řekla, že už by mohla přestat blbnout a najít si jinou zábavu. Propadla cestování a dnes má v nohou desetitisíce kilometrů po horách a na kontě dvě cestopisné knihy 151 dní Pacifickou hřebenovkou - Dobrodružství Holky s bucket listem a novinku 151 dní po evropských stezkách. "Pacifická hřebenovka ze mě udělala silnější holku, ale hlavně autorku knihy. Já jsem moc nevěděla, co bych v životě chtěla dělat, a ta cesta mi všechno ukázala. Baví mě psát, baví mě cestovat, baví mě lidi inspirovat, a tak posledních pár let žiju," říká Lucie Kutrová v rozhovoru pro červencovou Marianne. 

Mohlo by se vám líbit

LUCIE KUTROVÁ: Na Václaváku se bojím víc než v divočině

Ve dvaceti byla Lucie Kutrová typická party girl. Jednoho dne si ale řekla, že už by mohla přestat blbnout a najít si jinou zábavu. Propadla cestování a dnes má v nohou desetitisíce kilometrů po horách a na kontě dvě cestopisné knihy. Tahle živelná mladá dáma mě doslova okouzlila. Třeba její příběh inspiruje i vás.
marianne.cz

Související články

Zábava
Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Zábava
Muzejní noc 2024 je tady! Které výstavy a muzea by vám letos neměly uniknout?

Muzejní noc 2024 je tady! Které výstavy a muzea by vám letos neměly uniknout?

Zábava
Kvíz: Poznáte, kde se nachází slavná místa z oblíbených filmů?

Kvíz: Poznáte, kde se nachází slavná místa z oblíbených filmů?

Zábava
Kvíz: Dovolená se blíží! Jak dobře znáte oblíbené prázdninové destinace Čechů?

Kvíz: Dovolená se blíží! Jak dobře znáte oblíbené prázdninové destinace Čechů?