Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nová Koruna? Připravuje se seriál o rakouské císařovně Sissi

Info ikona
Sissi

Patříte k milovníkům dobových seriálů, které jemně proplétají fakta s fikcí? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Už příští rok se můžete těšit na seriál The Empress, který bude mapovat život Alžběty Bavorské, tedy císařovny Sissi.

Vypadá to, že se v posledních letech daří dobovým seriálům. Kromě hvězdně obsazeného seriálu Koruna, který poodhaluje život za zdmi Buckinghamského paláce, jsme mohli zhlédnout také seriál Kateřina Veliká nebo Viktorie. Zahanbit se nenechali ani čeští seriáloví tvůrci, kteří pro diváky připravili mini sérii Marie Terezie či nedávno odvysílanou Boženu. Českých dějin se svým způsobem bude dotýkat také připravovaná novinka The Empress (v překladu Císařovna), za kterou stojí naši západní sousedé.

Habsburská monarchie pod drobnohledem

Šestidílný seriál The Empress si pod svá křídla bere streamovací platforma Netflix, která na svých oficiálních stránkách uvedla, že natáčení seriálu započne během letošního jara. V prvním díle seriálu se přeneseme do srpna roku 1853, kdy dojde k osudovému setkání Františka Josefa I. s Alžbětou Amálií Evženií, bavorskou princeznou z rodu Wittelsbachů. Už teď je jasné, že se role císařovny Sissi ujme talentovaná herečka Devrim Lingnau a Františka Josefa I. ztvární Philip Froissant.

„The Empress nám nabízí příležitost odvyprávět dojímavý příběh císařovny Sissi, a to pro současné publikum. Podle moderního obrazu ženy. Devrim není jen velmi talentovaná, mnohostranná herečka, ale především ztělesňuje právě tuto ženu: inteligentní, vášnivou, vzpurnou. Philip Froissant učiní z role Františka Josefa I. něco, co jsme ještě neviděli: ambivalentního a fascinujícího vládce, jehož konflikty jsou aktuálnější než kdy jindy,“ říká autorka Katharina Eyssen.

Devrim Lingnau a Philip Froissant

Kdy se seriálu dočkáme?

Vzhledem k tomu, natáčení seriálu The Empress teprve začíná, je jasné, že se nejnovější královské drama nedostane na naše obrazovky dříve než v roce 2022. Mimochodem příští rok se můžeme těšit také na pátou řadu oblíbeného seriálu Koruna. Čekání na tyto dvě seriálové novinky si můžeme krátit třeba sledováním seriálu Bridgertonovi, který rozhodně není svázán přesnými dějepisnými událostmi.