Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Obloha nabídne úplněk ve znamení Berana. Přinese sebevědomí, odvahu a touhu prosadit se

Úplněk připadá na pátek 29. září 2023 a nastane přesně v 11:57 středoevropského času. Tentokrát se pojí s ohnivým znamením Berana, kterému vládne planeta vášně Mars. Vystupte z komfortní zóny a postavte se za to, co je pro vás důležité. Komunikujte, startujte nové projekty a jděte si bez výčitek za svými sny.

Zuzana Heralová | 27. 09. 2023

Tak jako každý měsíc, i tentokrát můžete vnímat energie úplňku již několik dní před ním. Projevují se jako lehké napětí, nervozita až nedočkavost. Může vás ovládnout pocit, že se má něco důležitého stát, nutkání, že byste měli něco udělat. Proč se to vlastně děje? Důvodem je fakt, že při úplňku proti sobě stojí Luna a Slunce v opozici. Luna je zodpovědná za naše emoce a Slunce ovlivňuje rozum. Pokud stojí tyto dvě složky přímo proti sobě, může to způsobovat výše zmíněné napětí. Neznamená to ale, že je něco špatně. Naopak. Těchto energií můžete využít ve svůj prospěch a prosadit všechny své záměry.

Úplněk se tentokrát pojí s ohnivým Beranem, který je známý svojí prudkostí a tvrdohlavostí. Zrozenci Berana bývají poměrně ambiciózní a prosazují si svou za každou cenu. Ve chvíli, kdy se pro něco nadchnou, jen málo co je zastaví. Bývají úspěšní v tom, co dělají, ale občas se kvůli svému egu zapletou do sporů. Na druhou stranu se ale umí nakonec domluvit a dosáhnout kompromisu. Všechny tyto aspekty se během úplňku mohou projevit s větší razancí i u zrozenců ostatních znamení. Nejvíce úplněk ovlivní zrozence nejen Berana, ale Raka, Vah a Kozoroha.   

Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop od 25. září do 1. října: Berani uzavřou staré bolístky, Raci se spojí s vnitřním já a Váhy čeká vytoužený klid

Poslední zářijový týden ovlivní energie úplňku, který proběhne ve znamení ohnivého Berana. Nasměruje nás do nejistých vod a rozhodnutí, která zásadně ovlivní náš život. Vaším spojencem bude v těchto dnech racionální přístup. Co dalšího potká zrozence vašeho znamení? Nahlédněte do našeho horoskopu.
marianne.cz

Za úplňku Luna ukazuje svoji tvář v plné síle. Zároveň má i nejsilnější energii. A vzhledem k tomu, že působí na naše emoce, máme velkou šanci se v této oblasti posunout dál. Pokud v sobě nějaké emoce potlačujete, propusťte je právě během úplňku ven. Protože když je v sobě budete dusit, časem se mohou projevit v podobě bloků nebo psychosomatických bolestí.

Jak se zbavit negativních emocí?

Zkuste je ztvárnit pomocí kresby.

  • Vezměte si papír a pastelky, zklidněte se a soustřeďte se jen sami na sebe.
  • Vyšlete záměr, že se chcete zbavit například vzteku, strachu nebo třeba křivdy. Intuitivně sahejte po barvách, které vám přijdou nejvhodnější a nechte ruku, ať kreslí, čmárá nebo dělá cokoli, co potřebuje.
  • Nesnažte se nad tím přemýšlet nebo tvořit nějaké umělecké dílo. Jde o to „tvořit“ tak dlouho, dokud v sobě emoci budete cítit.
  • Až skončíte, papír roztrhejte a spalte. Nenechávejte ho nikde ve svém prostoru. To, co jste ze sebe dostali ven, už není vaše.

Úplněk je pro propuštění negativních emocí ideální příležitostí, tak neváhejte a pusťte se do toho.

Mohlo by se vám líbit

Přivítejte podzim s říjnovou Marianne

Také už ve vzduchu cítíte přicházející podzim? Užijte si ho ve společnosti říjnové Marianne, ve které najdete mnoho zajímavých rozhovorů, módní inspirace i skandinávského designu.
marianne.cz

Vyčistěte vztahy

Není žádným tajemstvím, že emoce souvisí hodně se vztahy. Více než kdy jindy budete hodnotit vztahy s lidmi, kteří jsou pro vás důležití. Jsou vaše vazby pevné a příznivé? Nebo v nich naopak něco skřípe, nejsou podle vašich představ? Právě během úplňku nastane vhodný okamžik pro rozvíjení a upevňování vztahů. Zároveň dostanete příležitost urovnat spory a to i takové, které se zdají být neřešitelné. Lehce dosáhnete domluvy a kompromisu, poměrně jednoduše dojdete k porozumění. Planeta Mars vás totiž podpoří a povede, důvěra je na místě.        

Opatrujte zdraví

Tak jako každý úplněk, i tento se promítne nejen do našich emocí, ale také do našeho fyzického těla. Nejvíce ovlivní hlavu, zuby a jazyk. Mohou vás tedy zaskočit bolesti hlavy či zubů, které mohou naznačovat, abyste zpomalili tempo. Řešením není spolknout prášek, ale zamyslet se nad tím, co vám chce tělo říci. Mezi další části těla, které může úplněk ovlivnit, je žlučník, příčně pruhované svaly a u mužů jsou to pohlavní orgány. Těmto oblastem byste měli věnovat zvýšenou péči. Pokud můžete, odložte jakékoli lékařské zákroky, zejména ty invazivní.   

Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Zábava
Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar