Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Propršený svátek aneb Jak se zabavit během volného odpoledne

Info ikona
Podzim

Prodloužený víkend jsme si malovali jinak. Doufali jsme v krásné babí léto, příjemné sluneční paprsky a venkovní teplotu, která atakuje 20 stupňů Celsia. Namísto toho jsme se dočkali pravého podzimního víkendu plného deště a mraků. I když je počasí zakaboněné, nedopusťte, aby byl zakaboněný i váš obličej. Přinášíme vám několik tipů na aktivity, které můžete dělat i za špatného počasí.

Je tu podzim! Pro někoho "bohudík", pro jiného "bohužel". Ať už k podzimu máte jakýkoliv vztah, jedno je jasné. Musíte se s jeho výkyvy počasí, pochmurnou atmosférou i zlatavým listím smířit. Vybrali jsme pro vás několik podzimních aktivit, se kterými si podzim i dnešní státní svátek zpříjemníte. 

1. Čas na pumpkin spice latté

Patříte k milovníkům amerického kavárenského řetězce? Pokud ano, pak asi už netrpělivě vyhlížíte jejich Pumpkin Spice Latté, podzimní nápoj, pro který se u nás vžilo pojmenování dýňové latté. Pravda, výživové hodnoty nejsou zrovna snové, avšak dnes nad nimi můžete přimhouřit očko. Navíc v domácí úpravě je dýňové latté méně sladké a více voňavější. Recept na domácí přípravu naleznete v našem článku zde

2. S knihou do peřin

Neustále se za něčím honíme, plníme kvóty, deadliny, pracujeme na 150 % a doufáme, že to někdo ocení. V mnoha případech bohužel neocení, a tak sundejte nohu z plynu a alespoň dnešní den lenošte. Volný den totiž není ukazatelem toho, že jste líný či neaktivní člověk, naopak je důkazem, že si vážíte svého těla a chcete mu dopřát důležitou chvilku relaxace. A pokud vás nebaví "jen tak" ležet, vezměte si k ruce společníka jménem kniha. Všechny naše podzimní knižní favority jsme vám sepsali v tomto článku

Info ikona
Kniha

3. Pusťte si podcast

Dnešní den je jako stvoření k poslouchání podcastů, a ne ledajakých. Podpořte pošmournou atmosféru, a pusťte si podcast s kriminální tematikou. Nastražit uši by měli obzvláště milovníci hororů, neboť z poslechu některých příběhů doslova mrazí. Už jste slyšeli podcast o tom, jak docházelo k vraždám na statku Pohádka?

4. Vytřiďte skříň

Nakoupili jste si během Dnů Marianne nové kousky, pro které momentálně nemáte volný prostor? Využijte státní svátek k uklizení skříně a roztřídění věcí, které už běžně nenosíte. Postupovat můžete podle návodu módní redaktorky Elišky, případně následujte guru úklidu a třídění Marii Kondo, která vám prozradí své triky v cestě za uspořádanou šatní skříní. Držíme vám place!

Mohlo by se vám líbit

Sofistikovaný šatník jménem Capsule Wardrobe

elle.cz

5. Napište vizionářský dopis

Volné odpoledne můžete využít také k napsání vizionářského dopisu, tedy psaní, které adresujete sami sobě, a jehož platnost vyprší rok od napsání. V dopise popřemýšlíte nad tím, co od života chcete, kam by se měla posunout vaše kariéra či rodinný život. Zamyslíte se nad svými prioritami a vypíchnete, jak by za rok měl vypadat váš život. 

A jak dopis napsat? Nejprve si na papír napište své cíle, které do jednoho roku chcete splnit. Zaměřte se na oblasti, ve kterých se momentálně necítíte šťastní (lásky, kariéra, peníze, vzdělání,…). Poté se zamyslete nad tím, co jste pro zlepšení dosud udělali. V tomto ohledu se nebojte jít do hloubky. Čím více detailů ve vizionářském dopise zmíníte, tím lépe. Zároveň zapojte své smysli a při popisu svého budoucího já zkuste vykreslit i atmosféru daného místa, na kterém se chcete za rok nacházet. Pak už stačí napsaný dopis zalepit do obálky a uložit na bezpečné místo. Nezapomeňte si do mobilu si vložit upomínku, která vás za rok na dopis upozorní.

6. Vzpomínky na léto

Léto se sice s námi už rozloučilo, ale to neznamená, že na něj nemůžeme vzpomínat. Co si takhle projít všechny fotografie z léta a vybrat ty nejzdařilejší? Pokud jste navíc milovníkem "všeho papírového", pak si tyto fotky nechte vyvolat a vytvořte z nich vzpomínkové album. Uvidíte, že fotoalbum si následně otevřete častěji než složku na počítači. 

ČTĚTE TAKÉ: Strava ovlivňuje to, jak se cítíme. Co jíst na podzim?