Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Tipy na dárky pro malé i velké knihomoly

Jeden z průzkumů hovoří o tom, že dospělý Čech přečte v průměru třináct knih ročně. Vypadá to tedy, že patříme k národům, které knižní dárek dokážou náležitě ocenit.

Troufáme si tvrdit, že kniha udělá radost komukoliv. Pány jistě potěší napínavý thriller, u maminek zase zabodujete s milým čtením nebo poutavou biografií a děti? Ty neodtrhnete třeba od nejnovějšího počinu youtubera Karla Kováře. Podívejte se na všechny naše knižní tipy, které můžete svým blízkým nadělit pod stromeček.

Pro milovníka thrillerů

Nůž - Jo Nesbo

Dvanáctá kniha Joa Nesboho s Harrym Holem, který ještě zdaleka neřekl poslední slovo, ačkoliv jeho vyhlídky na začátku díla s názvem Nůž nejsou zrovna růžové. Pro ty, kteří s Harry Holem prožili už alespoň jedno dobrodružství, bude tahle kniha jistě skvělým vánočním společníkem, jelikož Nesbo má svým fanouškům ještě rozhodně co vyprávět.

Nůž
Pro minimalisty

Méně mít, více žít - Klára Haunerová

Zajímají se vaši blízcí o minimalismus? Pak je jistě potěší kniha Méně mít, více žít. Celých 250 stran inspirativního povídání a příběhů nejrůznějších osobností, které se v životě vydaly cestou osobního rozvoje a rozhodly se zredukovat počet věcí kolem sebe. Navíc se srovnáním vlastních priorit zbavili syndromu zahlcení.

Kniha
Pro kamarádku i maminku

Džungle v kuchyni – Ivanka Devátá

Čekáte od Ivanky Deváté omračující recepty z ingrediencí neslýchaných a cizokrajných? Omyl. Spíše se dozvíte, že ve dvaceti letech ještě neuměla uvařit ani kafe. A tak začala vstřebávat jakékoliv znalosti z oboru gastronomie, přičemž byla ochotná osvojit si recept i vyhlášené bordelmamá, pokud by stál za to. A hle, vdala se třikrát a nikdo se s ní nechtěl rozvést. A proč? Protože úžasně vařila.

Kniha

Můj příběh – Michelle Obamová

Můj příběh je kniha nejen vřelá, moudrá a sdělná, je to také neobvykle důvěrné sdělení ženy, která oplývá silnou duší, inteligencí a přirozenou moudrostí, ženy, která se vždy vzpírala všem očekáváním, a jejíž příběh inspiruje ke stejnému postoji. Michelle Obamová ke své knize říká: „Když jsem psala Můj příběh, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být.”

Kniha
Pro gurmány

365 – Gastromapa Lukáše Hejlíka – Lukáš Hejlík

Herec Lukáš Hejlík objíždí české luhy a moravské háje a už šest let přináší tipy na místa, kde se lidé můžou dobře najíst, napít, dát si skvělou kávu nebo něco sladkého. Z těchto cest vznikla 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka, kterou připravoval 365 dní, má 365 stran, ale především přináší 365 tipů. Podniky rozdělil do 31 kapitol, jedna vás vezme s sebou na výlet po Česku, další vás zavede na přísnou snídani, na rychlý oběd, na jídlo z foodtrucku nebo za tím největším zážitkem!

Kniha

Jím – nejím od Jany Pechmanové

Kuchařka obsahuje osm desítek receptů. Rozděleny jsou do 5 kategorií: snídám, mlsám sladké, chystám party, obědvám a večeřím. Všechny recepty jsou snadné, a hlavně z dostupných surovin. U každého pokrmu jsou označeny obsažené alergeny a ty jsou zároveň nahrazeny, aby si recept mohl připravit každý, včetně lidí s potravinovou alergii nebo intoleranci. Mimo to je u každého pokrmu uvedena i časová náročnost.

Kniha
Pro milovníky sociálních fenoménů

Devadesátky! – Johana Fundová

Kniha “Devadesátky!” se věnuje unikátní porevoluční éře, její atmosféře a nezapomenutelným fenoménům. Těšit se můžete nejen na mimořádně pestré vzpomínky osobností na 90. léta, ale také na charakteristiku různých oblastí devadesátkové éry – od gastronomie, módy nebo erotiky až po nezapomenutelné sportovní a hudební události. Při čtení se tak vrátíte do doby, kdy jsme každou sobotu obědvali u Volejte řediteli, v neděli nakupovali nanuky u Family Frostu a odpoledne koukali na nové díly Beverly Hills 90210.

kniha

Jedna čtvrť: Letná – Hynek Alt, Jen Kratochvil

Letná. To nejsou jenom domy, ulice a parky, ale především lidé, kteří určují atmosféru a ráz sousedství. Kdo ti lidé jsou a jaké mezi sebou mají vztahy, u kterých z nich se sbíhají propletené nitky sociálních vazeb a mezilidských kontaktů, kdo jsou ti „propojovatelé“, kteří společně pomáhají držet komunitu pohromadě. Kniha Jedna čtvrť: Letná objevuje jedince, kteří tuto důležitou společenskou funkci plní v jednom z nejpopulárnějších pražských distriktů.

Kniha

 

Nejen pro děti

iPohádka – Karel Kovy Kovář

Co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu? Odpověď čeká nejen za devatero horami a devatero plastem znečištěnými řekami, ale i v této knize! Buďte připraveni na vše, jen ne na tradiční pohádku. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV. musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami čekaly. Pokud si myslíte, že iPohádka je jenom pro děti, pak jste na omylu. Pobaví a přivede k zamyšlení také teenagery i dospělé.

Kniha

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech - Maja Säfströmová

Věděli jste, že chobotnice má tři srdce? Že pštros neumí couvat? Že včely nikdy nespí? Nebo že se tučňáci smějou, když je někdo lechtá? Tato a mnohá další fascinující fakta ze zvířecí říše podaná s vtipem a lehkostí najdete v bohatě ilustrované knížce od populární švédské umělkyně.

Kniha

ČTĚTE TAKÉ: TIPY NA DÁRKY: Darujte letos zdraví

Související články

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl